banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Rodinné povolání děděné z generace na generaci - diskuze

20 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Pan profesor Pirk se v dnešní části rozhovoru (http://www.babyonline.cz/maminka/celebrity/jan-pirk-aneb-jak-cesky-paul-newman-ke-skalpelu-prisel/1-detstvi-a-lekarska-tradice) svěřil, že z otcovy strany měli v rodině samé lékaře a ze strany matky zase učitele. Máte i Vy nějaké rodinné povolání, které se u Vás tzv. dědí z generace na generaci? Nebo děláte každý úplně něco jiného?
Ano funguje to v jakési části mé rodiny, primář,zdravotní sestry, fyzioterapeti...Otec truhlář a syn tesař. Andulka mi říká, že chce být také cukrářka
U nás tak trochu...muj děda byl námořníkem, muj táta šel po něm na moře taky a to jako plavčík ( vyrustal v podstatě bez táty tak teda nevím co ho k tomu vedlo). Když přestal jezdit stal se kuchařem a posléze začal podnikat v gastronomii. Mě když nevzali na konzervu tak jsem automaticky šla na učnák obor kuchař- číšník a po pár letech praxe jsem si otevřela hospudku. Takže tady to je jasný. Brácha byl ten studijní a šel na gympl, \"knihař je po mamce\"S Petrovi strany se teda nic nedědí jen mamina je bývalá nemčinářka a tak si zakládala na vysokoškolském studium a jazycích.Jsem moc zvědavá čemu se jednou budou věnovat naše děti.
ale ted vážně. Jedno přece jen máme, v mateřské linii. Sice jen ajko vedlejšák, ale je: knihovnice
Martinuv tatka dělal na huti a i Martin dělal na huti.Honza snad nebude dělat na huti.
Tak ne, že by to byla úplně tradice a dědictví z generace na generaci, ale má část rodiny jede už po několik generací v technice - strojaři a metalurgové (pradědeček, dědeček, otec, strýcové, teta, brácha i já). Z partnerovy strany jsou to zase spíš humanitní obory, tak jsem zvědavá, kterým směrem se ubere náš syn
Par lidi u nas byli ucitele, ale to spis vetev stryce.Ale hodne nas dela technicke smery, tatinek je inzenyr polovodicar, ja su biochemik, maminka mela vystudovane pocitace, Pepa je pocitacak, jen tak segra se nam odrodila a je pravnik, no fuj, cerna ovce rodiny
Ne, u nás se povolání nedědí... zatím :DDD
ne z generace na generaci, ale já vystudovala (nevím proč) tu stejnou školu, co moji rodiče.
Moje mamka,já i sestra jsme zootechničky.Mamina to nikdy nedělala,já ano a sestra s manželem soukromě hospodaří.Já jen doufám,že Dáda nebude chtít dělat totéž.Dnes je zemědělka škola na houby
U nás vůbec, dokonce si ani nedokážu uvědomit, že by dvě osoby v rodině dělaly to samé. Akorát mamka s taťkou jsou oba ve zdravotnictví.
já chtěla do zdravotnictví po mamce, ale mamka řekla - v žádném případě Takže nejsem nic a mohla jsem být aspoň \"něco\". Jinak můj manžel pracuje v jejich rodinné firmě a dělá stejnou práci jako jeho otec.
U nás ne. Ale z martinovi strany jsou všichni stavební inženýři. Švagrovka chtěla studovat něco co má něco společného s hystorii a bylo jí to zakázáno a studuje strojařinu aniž by k tomu měla vztah. Toníčkovi už v porodnici říkali jak se těšešjí až bude elektro inženýr. Když řkenu že třeba nebude tchýně jde do hysterického oblouku.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40