banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Prosíme o spolupráci - diskuze

21 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Milé maminky. Píšu seminární práci na téma kojení a ráda bych Vás poprosila o odpovědi na níže uvedené otázky. 1. Odkud jste získala informace o kojení? a) od lékařeb) internet, knihyc) kamarádka, známíPokud jiné odkud?2. Měla jste někdy při kojení komplikace či potíže?a) ano b) nePokud ano jaké?3. Přikrmovala jste při kojení?a) anob) nePokud ano čím?4. Čím jste dítě vyživovala po kojení?5. Jak dlouho jste kojila?6. Působí Vaše strava na zažívání Vašeho dítěte? (prdíky, bolení bříška)a) anob) nePokud ano jak?Předem Vám všem děkuju za odpovědi. Monika
1) B + přednáška o kojení2) zatím máme za sebou dvě laktační krize (10. den a 3. měsíc)3)B4)ještě kojím5)ještě kojím (synovi je 3 a půl měsíce)6) A, rozhodně, teď už ho tolik neovlivňují nadýmavé věci a vláknina, ale dřív ano, měl vždy problém s prdíky a taky celkově s kaděním. také se osype po vitamínu C (pomeranče, mandarinky...) a česněku.
1) b2) a3) b4) Nutrilon Ha + postupné přidávání příkrmů (zelenina, maso apod)5) cca 5 měsíců6) jak co, většinou jsem mohla sníst cokoli, ale smažený lilek se česnekem mě dítě dosti rozprděl, ale jinak jsem se moc neomezovala.
1)předporodní kurz+A)od lékařky v porodnici2)Ano. Jestliže byla prsa nalitá, tak se malá špatně přisávala.3)Ano(díky špatné technice kojení nejspíš)4)Nutrilonem, nejlépe vyhovoval.5)Plně pouze do 2měsíců, do 3. pak na noc, po 3.měsíci už po každém kojení.6)My neměli žádné problémy se zážíváním během kojení, to až po zavedení příkrmů trpí na zácpu.
1)B2)B3)B5)Od půl roku jsem postupně zaváděla zeleninu a ovoce.6) 14 měsíců, pak si syn sám řekl že už nechce, přešel na sunar a ten chtěl do 3 let.7)Do 3 měsíců jsem se snažila rizikovému jídlu vyvarovat, pak jsem ho postupně zkoušela. Naštěsí mu skoro nic nevadilo, až na květák ale ten vadil až do 3 let, když dostal jídlo kde převažoval, trocha v zeleninové polívce mu nevadila
1. B2. ano - druhý syn nepřibíral, málo pil, bylo nutné ho budit v noci, odsávat a dokrmovat po kojení. Problém se vyřešil po několika dnech.3. oba byli plně kojení 6 měsíců, potom jsem zaváděla zeleninu4. nechápu jak to je myšleno, ale v půl roce začali kromě mléka dostávat i zeleninu a postupně další věci.5. Oba kluky cca rok.6. ano, luštěniny a jiné nadýmavé potraviny jsem preventivně z jídelníčku vynechala
1)b2)a - u kojeni usinal, nebyl schopny moc vytahnout, hledali jsme jinou polohu pro kojeni3)a - ale pouze v porodnici, doma jsem kojila casteji nez bylo doporucovano4) na 5,5m jsem zacala davat prikrmy 5) 12m6) nejak jsem to nepokousela a nadymave potraviny vyradila z jidelnicku, a stejne obcas prdiky trapili
1.B2.ne3.ne4.Beba5.2 měsíce, onemocněla jsem a malý se odstavil sám6.ne
1)B2)a - u prvního miminka jsem se zkoušela rozkojit 3 měsíce a nešlo to,neuměl se přisát a tak jsme podávali UM Nutrilon HA a pak jsme na něj přešli úplně.u druhého miminka-jsem kojila 3 měsíce,ale byl pořád hladový a tak jsem ze začátku přidávala UM a pak jsme přešli zcela na UM.3)a-Nutrilonem HA4)začínala jsem u obou příkrmy a to mrkvičkou,pak bramborem,atd....5)viz.26)ano působila,pokud jsem snědla zelí,měli oba bolení bříška.
1. Předporodní kurz - laktační poradkyně, která byla i v porodnici, CD2.B3.B4. Zatím ničím, bude nám 5měsíců a Kuba je zatím plně kojený5. Tak zatím 5měsíců :-), po 6měsíci začnu s příkrmy a kojení ráno a večer.6. Ano, ale minimálně Kuba nikdy moc na prdíky netrpěl a teď si pomáhá nožičkama, jak se hejbe tak to jde i líp ven.
1. b2. a (ragády, trhliny, špatné přisávání, psychické problémy, nakonec ztráta mléka a ukončení kojení)3. a (Nutrilon)4. po skončení kojení Nutrilon, od 4 měsíců příkrmy standartně (kaše, zelenina, ovoce)5. 10 dní plně, další 2 dny s dokrmem ze stříkačky6. a (zjistila jsem, že vadí česnek v omáčce :D, projevilo se to bolestmi bříška, pláčem. Jinak jsem neměla šanci nějaké problémy poznat)
1 B2 B3 B4 tak jako dospělý, jen upravenou pro zásady mimin a bez koření5 20,5 měsíce6 A i když malý řval pořád, i dkybych nejedla nic, takže asi tak
1) b (plus potom laktační poradkyně mi radila s technikou i ragádama)2) a)nejdřív v porodnici brutálně nalitý a zatvrdlý prsa (což je asi normálka), pak praskliny na bradavkách, pak v nich kvasinky nebo co..bojovala jsem s tím víc jak 4měsíce (i za pomoci doktorů)3)b4) nechápu otázku. postupně se přešlo na normální stravu, mrkev a tak5) plně 7 měsíců, definitivně kojit jsem přestala po 15ti měsících6)a)dávám ano, ale nejsem si tím úplně jistá. ze začátku asi působila, ale trvalo mi, než jsem to vypozorovala..když jsem jedla hodně (opravdu moc hodně)ovoce a zeleniny, byl další den o mnoho víc ubrečený. klasický prdíky to nebyly. ale přestalo to nejpozději ve 3měsících. když jsem si poprvé dala po delší době černý čaj, nemohla jsem z něj ještě po několika hodinách usnout. ovšem 3měsíční miminko ten i následující den spalo snad i víc než normálně, to na něj třeba vliv rozhodně nemělo.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40