banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

POZITIVNÍ PRVOTRIMESTRÁLNÍ SCREENING - diskuze

14 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
ahoj, takže výsledek je pozitivní. má někdo podobnou zkušenost? díky.
Ahojky, uvidíš že vše dobře dopadne. Opravdu se občas stáva že je výsledek pozitivní, záleží ve kterém týdnu se dělá. Jen mně překvapuje, že se za první screening platí. Všude jsem se dočetla a u nás to tak je, že první je povinný a ten ve 20tt podle toho jak dopadl ten první a případně jsouli rodinné dispozice.Ono se nedá věřit všemu. Tenco to vyhodnocoval se mohl mýlit. Před půl rokem rodila známá a kvůli prvnímu dítku s dawnovým syndromem šla na amniocyntézu a řekli ji vše OK a je to holka. Hle a u porodu všichni opaření neb se narodil zdravý klouček. Pak věř výsledkům.
Tak tohle me ceka za tyden. Objednala jsem se na to z vlastni iniciativy, tak doufam, ze nebudu zklamana. Ja vim, ze je to tezky, ale pokus se na ten vysledek tolik neupinat. Velmi casto jsou vysledky falesne pozitivni. I ja tam jdu s timhle vedomim. Pokud jsou vsichni ve vasi rodine zdravi, nemel by byt problem.
Ahojda, já si to vyšetření dělat v prvnim trimestru nenenecham. Za prvý se platí a ve druhym trimestru se dělá automaticky zadara a četla jsem, že se od něj teď už v prvnim trimestru hodně ustupuje kvůli falešně pozitivním výsledkům... ale teď nevim, v kolikátym jsi týdnu?
@Luci23 to je nějaká blbost ne, že se to platí...tripl test se bere automaticky ve 12t, 24t, ten se občas vynechává a pak kolem 30týdne. Na to má každá nárok!!!!! Zeptej se pana doktora, ale tohle slyším poprvé..já bych neměla odvahu ho vynechat, je pravda, že u prvního mužou být výsledky zkreslené ale kdyby vyšli ty druhé špatně taky, tak je to jako potvrzení, já bych to neriskla!
@Zavadilka Ne, to první se platí fakt, je to ten prvotrimestrální. Ten další už je povinnej a ten je hrazen pojištovnou
@Luci23 Ještě mi tak napadá, že to může být grátis, pokud to hradí mudr ze svýho. Mně teď mudr žekla, že jestli ho chci teď v tom začátkü, platí se cca 1500 a už to řikaly holky všude možně..
@Luci23 jsem ve třináctém týdnu. UZ byl v pořádku, z dnešího rána mám informaci, pouze telefonickou o pozitivní krvi. A tak 16.12., dříve není volno, půjdu na další krevní odběr. Výsledky budou ten den odpoledne a pak, dle výsledku, doporučení amniocentézy. Děsí mě dlouhá doba stresování a představ.
@Pudicka Já vim, že je těžký se nestrachovat, ale tim stresem tomu miminku ublížíš spíš.. ono to bude určitě dobrý, uvidíš, držim pěsti
@Luci23 jsem ve třináctém týdnu. UZ byl v pořádku, z dnešího rána mám informaci, pouze telefonickou o pozitivní krvi. A tak 16.12., dříve není volno, půjdu na další krevní odběr. Výsledky budou ten den odpoledne a pak, dle výsledku, doporučení amniocentézy. Děsí mě dlouhá doba stresování a představ.
@Pudicka A tak kdyz tady Luci pise,ze jednou neco vyjde blbe a pak zase dobre,neni snad treba se nejak stresovat.Je to asi tezke na psychiku,ale pamatuj,ze musis byt v klidu a v pohode kvuli miminku..Tak dej pak vedet,ja to dopadlo.
Ahoj,promin,ze se tak hloupe ptam,ale co to je presne za vysetreni?nejak se v tech vsech pojmech ztracim.a kdyz je pozitivni cemu to nasvedcuje?
@Andrea81 jedná se o test, který kombinuje UZ a krev. Na UZ se měří především šíjové projasnění (zkratka NT), hranice jsou od 1mm do 2,5mm (někde mají do 3mm), čím méně naměří, tím lépe. Ideální je, když se vejdeš do 2mm. Když je to přes 3,5mm , vypadá to už hodně bledě, ale pořád je šance na zdravé mimčo. Na některých pracovištích ještě pátrají po nosní kůstce (NB), když chybí, je podezření na Downův syndrom. K naměřeným hodnotám se přidají ještě ty z laborky (z krve), nasází se to do počítače a ten vyhodí nějaký poměr 1 ku (nějaké číslo). Pokud je výsledek 1:1000 a lepší, je test hodnocen jako negativní, hodnoty mezi 1:100 a 1:1000 jsou považovány za hraniční, pokud je to 1:100 a horší, je test pozitivní - vyjádřeno slovy "velmi významné riziko vývojové vady" a většinou ti doporučí odběr choriových klků nebo amniocentézu. Amnio lze ale provést až od 15tt... ale je to právě hodně celý matoucí a často je to nakonec dobrý... Pudicko, co ti řekla mudr?

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40