banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Povinná četba - diskuze

25 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Gabka se ted chystá k maturitě a musí číst povinnou četbu.Objevuje nové autory jako Otu Pavla,který se jí líbil moc a nebo Hrabala a ten jí moc nesedí.Nejraději by si vytáhla u maturity Čapka toho miluje už dávno.Nabízí se hned několik otázek.Co jste museli číst vy?Kdo se vám líbil nebo nelíbil a proč?Z čeho jste nakonec maturovali?Já měla ráda knihy Boženy Němcové.Nejvíce V zámku a podzámčí.
Já povinnou četbu moc nemusela, už to, že to bylo povinné mě odradilo dostatečně a to jinak čtu hodně a ráda. Z té povinné jsem se nejradši podívala na filmové adaptace nebo divadlo, to abych to měla rychle za sebou. U nás se to taky počítalo.Maturovala jsem ze světového realismu - měla jsem štěstí, z toho českého bych se asi rovnou picla.
ja si u maturity vytahla \"ruchovce a lumirovce\" a nepamatuju si z toho nic a tusim ze rozebrat jsem mela nejakou basnicku od Nezvala...ja mam do dneska rada knizky od Remarqua
Z povinné literatury jsem měla přečtené skoro všechno, ještě než jsme vůbec dostali papír, co všechno tam je já ráda čtu a moc mě to baví, různé žánry, pokud mě jen trochu zaujme autor, snažím se od něj něco přečít, takže když jsme něco probírali už na základce, tak jsem si to k tomu hned přečetla...ono se i o té látce pak líp mluví, když člověk ví, o čem to je na střední už jsem tak měla přečtené skoro všechno z učiva.U maturity jsem si vytáhla G. Boccaccia a jeho Dekameron, byla a a je to moje oblíbená literatura, takže jsem měla radost co mě moc nebavilo číst, tak byly antické díla, ale taky jak které, některé byly dobré a nadčasové
Já mám ráda autorů spoustu. Ale třeba miluju právě toho Hrabala - baví mě ty jeho fantazie a zvláštní způsob psaní. Povinnou četbu jsem přečetla poctivě všechnu a dneska se k některým knížkám vracím nebo si půjčuju knížky od klasiků, jako třeba Ch. Dickens, který má spoustu krásných knížek.
z povinné literatury jsem toho četla hodně. Teda vlastně nevím, kolik jsme toho měli povinnýho, asi až tak moc ne, řekla bych, že byl výběr knížek, ze kterých jsme měli přečíst za rok 2, spíš jsem sama kvůli sobě četla ty autory, o kterých jsme se učili. Povinná literatura říkám tomu, o čem se učí ve škole Obecně mi moc neříkali ruští autoři. Vlastně ani francouzští a američtí Hrabala jsem milovala, dneska nechápu, jak jsem to mohla zvládnout číst. Ti klasičtí autoři mi dnes přijdou moc nároční na pozornost, ztratila jsem schopnost se soustředit na složitější četbu. Tedhy jsme byla okouzlena více knihama, dodnes si vzpomínám na Markétu Lazarovou, tu jsem přečetla třikrát hned po sobě. Ráda bych si ještě někdy přečetla Kámen a bolest, já to tehdy četla v jakýmsi starým vydání s dlouhýma citacema v latině, prvních sto stran jsem autora proklínala, pak se mi to strašně zalíbilo a na závěr mě nasral, že umřel než to stihl dopsat I jsem si to koupila už v antikvariátu, zcela zřejmě v jazykově přátelštějším vydání, ale stejně nevím, jestli někdy najdu dost motivace to zkusit přečíst znovu.Nikdy jsem nečetla poezii, vždycky jsem to zkusila, ale celou sbírku jsem nepřečetla snad žádnou. Jen jakýsi výbor básní od Nerudy.Všichni jsme si přáli vytáhnout si u maturity \"ženy spisovatelky\", to byla taková příjemná otázka se všeho všudy třeba autorkama, paráda. Vytáhla jsem si nevím co, byl tam Mácha a jacísi dva další básníci, kteří se mi pletli. Na češtinu jsem byla fakt našprtaná, ale toto mi nějak nešlo.
Gábi víš co mě při čtení tvého příspěvku napadlo? že si přečtu V zámku a podzámčí...já ji nikdy nečetla. Čapka jsem také mohla, Otu Pavla také a toho jsem dokonce u matury použila a recitovala jsem Kainara - Stříhali dohola malého chlapečka....
Ty jo, já už si to nepamatuji, co jsme museli číst, jen vím že minimálně 90% byla nuda, aspoň na základce. Na střední už to bylo lepší... A z čeho jsem maturovala? Humor a satira, češtinářka mě nemilovala tak se mě snažila potopit na Haška, neb věděla přesně co jsem nečetla
no, už si moc nepamatuju co bylo v povinné četbě, jen vím, že dělat čtenářský deník bylo pro mě utrpení, vůbec mě to nebavilo, knížky jsem nečetla, jen tak prolistovala a dělala výcuc, a přitom jsem od mala knížky milovala, ale spíš detektivky a romány a četla jsem fakt hodně
Vím, že na základce se mi hrozně líbilo Na západní frontě klid a Král Krysa. Na střední jsme žádnou povinnou literaturu neměli, akorát doporučenou. Pár věcí jsem přečetla, ale třeba Zolu jsem nedala, to bylo strašný. Jinak jsem si četla, co jsem chtěla. Maturovala jsem z historického románu a to byla úplně největší klika.
Nemuseli jsme číst nic. Ale bylo nám jasně řečeno, že kdo nebude mít u maturity o čem mluvit, bude mluvit o teorii.Mně se strašně nelíbili jen Psohlavci. Ale třeba Filozofská Historie už ano.Maturovala jsem z toho Hemingwaye - Komu zvoní hrana.Čtu hodně a všechno. I tu Babičku jsem dočetla.
@zajic Hm, tak Psohlavce jsem nedocetla. Taky se mi nelibili.
Já četla dost, něják jsem měla ke každé otázce minimálně jednu knihu, maturovala jsem z balady a Erben a jeho Vodník to jistil, a pak moje oblíbená Olbracht Balada pro banditu. Co ěm nebavilo nevím, přelouskala jsem toho dost.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40