banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

potřeby k příkrmům - diskuze

17 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
chtěla bych se zeptat, jaké používáte na papání nádobí?jestli plastové nebo jiné?o plastech jsem neslyšela moc dobrý věci, ale zatím jsem jiné neviděla.děkuju za reakce
máme úzkou plastovou lžičku, jinak talíře a misky používám normální porcelánové
Termotalirek Chicco, lzicky silikonovy Avent a Chicco.
já používala a používám stále plastový z ikei nebo naše obyčejný porcelánový - podle potřeby.
Používám plastové.
Koupila jsem sadu 6 misek v Ikee a jednu tu žabičkovou sadu (větší miska, hrnek, bryndák, lžíce) a lžičky používáme plastové z DM značky Babylove. Jsou dlouhé a přiměřeně hluboké. Jinak myslím, že u misek je materiál jedno (plastový je aby se nerozbili, když ti je prcek schodí) a lžičky lepší plastové kvůli zoubkům...
V DMku jsem koupila mističku, která vypadá jak plastová, ale je s z lisované kukuřice či co, takže se z ní neuvolňujou žádné látky. Jinak mám i normální plastovou, ale u té kukuřicové vím, že je košér.
já krmím z klasických kompotových misek(skleněných,porcelán) a silikonovou lžičkou,umělý kotrolovaný nádobíčko budu dávat až se bude malá učit jíst sama.jinak na skleničkách ty kovové lžičky píšou kvůli tomu,aby se ta sklenička při míchání nepoškodila a nedostal se třeba ulomek skla do jídla,takže je to krytí výrobce a bezpěčnost než zákaz,krmit se s nima může,ale plastové nebo silikonové jsou rozhodně vhodnější kvůli zoubkům a citlivým dásničkám.
ani tak nejde o to jestli máš nádobí plastové nebo jiné - jde o to, jaký plast byl použit na výrobu dětských mističek a všech těch dalších propriet. Já teda plast moc nepoužívám, protože na většině nádobí nejsou informace, zda plast obsahuje BPA - bisfenoly. Ty se totiž z plastu uvolňují do jídla a jsou karcinogení. Můžeš si koupit mističky od Aventu - tam BPA není. Já osobně používám mističky skleněné nebo porcelánové a příbory teď už taky máme klasické nerezové ( dětské ). Dřív jsem ale měla plastové lžičky.
@Alena01 Stejne jako u nas. A mozna jeste pro zajimavost k tem plastum: Kdyz tam mas v takovem tom trojuhelnicku napsane cislo 7, tak se jedna o ten spatny plast, uvolnujici nebezpecne latky.
@happy Kdes to vyčetla? Dívala jsem se na lahvičku od Nuku a má v trojúhelníku 07, to je ten špatný plast? Na jejich www stránkách je napsané, že je to lahvička bez bpa.
@LenkaM23 Zhruba rok nazpatek na netu v nejake svycarske studii. Do podrobna ti to uz nezopakuju, ale vyslo pro me ponauceni, ze 7 v trojuhelnicku je spatna.
@rodič BPA free a ta sedmicka jsou dve ruzne veci. Bez BPA je samozrejme dobre.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40