banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Pochopení psaného textu a držení se pravidel SOUTĚŽÍ - diskuze

37 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
K dnešní diskuzi DNE nás inspirovala naše soutěž Hry s BOL (http://www.babyonline.cz/maminka/souteze/fotosouteze/=/id/28.html). Proč je naše země ve srovnání s Evropou na tom tak špatně v pochopení psaného textu? Je to špatným vedením ve škole, kdy se na to nekladl důraz, nebo se lidem zkrátka text číst nechce, nebo i když pochopí, tak si stejně vloží, co chtějí?
Já myslím, že ty pravidla pochopil každej, ale proč tam nefrknout svoje roztomilé dítko, že jo, třeba to vyjde.no ve škole nevím, jestli jsme to nějak trénovali, existovalo něco jako slovní úlohy v matice a rozbory básní v literatuře a tak.Jediný psaný text, který jsem v životě nepochytila, byly segřiné učebnice na právech. Ty vole, ztratila jsem se vždycky po první větě.A smlouvy, co podepisuju, ty taky čtu velmi pečlivě a pomalu, páč to není moje parketa.Jo, a pomaleji musím číst anglicky psané texty
podle mě je to jednoduché - vyhlásí se soutěž a holky to prostě zkusí, dají tam fotky, které se co nejblíž blíží tématu a třeba to výjde, fotek je málo a pořadatel ty ceny někomu rozdat musí ne? a to že fotky měly sloužit ostatním maminkám jako podklad ke hrám a inspirace je už jedno.. řekla bych že problém není v porozumnění textu, ale v tom, kolik času soutěži věnuji a jestli mi jde o výhry, zviditelnění se za každou cenu nebo něco jiného.. (taky když denně obrazím několik stránek se soutěžema, už mi nezbývá čas na podrobné čtení pravidel, stačí když přečtu nadpis ne?)přeju ať vyhrajou ty, co chtěly ukázat něco nového a hezkého a daly si s fotkama práci
@jezurka jo a četla jsem pravidla až dneska, věnovala jsem tomu 3 minuty i s prohlídnutím všech fotek a příkladů her a myslím, že jsem pochopila dobře, co se mělo vkládat takže žádné výmluvky!
A vážně by mě zajímalo, na základě čeho jste tentokrát zadávali dotaz, to srovnání s Evropou mě fakt zaráží
@luciasek84 Nejen s Evropou, kde vycházíme z dříve probíraných testů žáků v médiích, ale dokonce mezinárodně, např. z tohoto výzkumu funkční gramotnosti dospělých: http://www.piaac.cz/sials, cituji:\"Pokud jde o umístění v kategoriích jednotlivých složek gramotnosti, pak v literární gramotnosti se v nejvyšších kategoriích umístilo v ČR 6 %, což je hluboko pod Švédskem (26 %), USA (21 %), Kanadou (18 %), Německem, Nizozemím, Velkou Británií a Belgií (kolem 14 %).\"
@Baby on line Já ty výzkumy a srovnání beru s hodně velkou rezervou. Celý život jsem měla srovnání s mou anglickou sestřenicí. A později tříletý, každodenní kontakt s učivem, stylem učení a rozsahem znalostí u tří anglických dětí ve věku od 7 do 16 let (a to v soukromých školách s velice dobrým jménem) a musím říct, že ač mám k českému školství výhrady, hodnotím ho mnohem lépe. O zdravotnictví ani nemluvím.
@Sphinx Zareaguji lakonicky:Možná máme lepší znalosti, ale oni se mají lépe. 😎
Já myslím že to chápou moc dobře, jen to prostě nechtějí řešit a dělají si to po svém. A nepřijde mi teda že by zrovna naše země byla na tom špatně, a jiné země dobře. To byl nějaký průzkum? Že všude jinde chápou líp? To je blbost K reakcím níže. Myslím že naše školství je na vysoké úrovni a už projednou by si mohli rodičové uvědomit, že škola není všemocná a o tom jestli dítě čte a jak se do školy připravuje a jestli si bifluje nazpaměť, tak za tím vším stojí zase jen oni, nikoliv profesoři. A vůbec nejde o to že mít trojky pokud jsi slabší je něco špatného. Jen prostě rodiče musí vědět na co dítě má, na co nemá a pokud se mu budou v přípravě věnovat a motivovat ho, budou spokojení všichni. A vida jak jsem odběhla
@Baby on line Děkuju za informaci 😉
@luciasek84 Nesouhlasím. Hodně učitelů, a poznala jsem jich dost, oceňují hlavně to že to umíš skoro nazpaměť. Pokud odhrkáš naučené kapitoly, nezkoumají jestli jsi tomu porozuměla. A tady se mi ztrácí význam dobrých známek. A pak jsou samozřejmě někteří učitelé, kteří biflování zpaměti aniž by bylo porozuměno textu nesnáší, ale těch je míň. Umění pracovat s textem se věnuje jen hrstka učitelů. Jasně od toho jsou rodiče, aby naučili. Ale myslím, že cílem školy by mělo být ne bezhlavé učení se dat, ale naučit myslet, chtít se učit, poznávat nové věci, prostě vyvolat touhu po vědění. A učení nekončí se školou a k tomu by měly být děti vedeny rodiči, školou. Nic neleží jen na bedrech školy nebo rodičích.
@LenkaM23 Leni já chápu jak to myslíš, ale je to začarovaný kruh. DNešní rodiče mají pocit že jsou polobozi a učitel je nějaký odpad, několikrát jsem slyšela jak je učitelka pitomá, učitel debil. A říkají to normálně před dítětem. Jak má pak mít to dítě nějakou úctu? K tomu aby mohl učitel předat nějakou touhu po vědomí, chtění se učit, musí mít vštípený od rodiny určitý respekt k autoritám a chovat se k učitelům slušně. Ale nebráním učitele, já rostu z toho že kdo se nedostal nikam na školu tak jde na peďák se flákat. Měli jsme na gymplu!!! několik učitelů s dokončenou pouze střední školou případně vejšku v úplně jiném oboru. Jak může takový člověk učit? Jak může učit dítě někdo kdo nemá žádné psychologické a pedagogické vzdělání? No ale spíš jsem tím původním příspěvkem chtěla říct, že záleží na rodičích jakou dají dítěti průpravu. Jak píšeš, musí být děti vedeny oběma stranama.
@luciasek84 Bohužel máš pravdu. Já fakt nechápu některé rodiče, jejichž dítě něco vyvede a oni jdou nadat učiteli. A u těch učitelů si myslím, že už je to teď ošetřeno zákonem, takže by neměl učit jen tak někdo. A to by tedy neměl, protože jejich platy po těch slavných reformách pěkně vzrostly. A tady učitelky ZŠ jdou do školy na 8 nejpozději ve 12 končí (nižší stupeň určitě u vyššího nevím), volna až až a příprava je pořád stejna na ZŠ se toho až tak tolik nemění.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40