banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Ovocné příkrmy - diskuze

9 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Holky...stalo se vám někomu že mimi dobře papalo brambůrky a zeleninku a vůbec nechce ovoce?Druhý den zkouším dávat dopoledne a už po první mini lžičce se malý strašně šklebý a dokonce se poblinkala, jak po banánu tak po jablíčku.Zkoušela jsem i jablíčko namíchat s kupovanou přesnídávkou, ale ani to nepomohlo
Me mala jedla od 7.mesicu jen kupovane a nejvice banan a broskev. Ono to na ni melo hodne chute...to ji delalo problem. Pomohlo nam trosku kdyz jsme do toho nadrobily detske piskoty (od Sunaru ty mesicky) , nechat je chvilku rozmocit a to ovoce trosku ztrati chut. Uvidis. Hodne zdaru :-)
To bude tím syrovým jablíčkem...Někde jsem četla, že by děti do roka neměly jíst syrové ovoce kvůli stravitelnosti, takže já všechno ovoce (krom banánu) dělám v parním hrnci a zavařuji.. malý zatím chutnalo úplně všechno
Jj, tak presne tohle jsem ted resila. Mame uz 2 prikrmy-zeleninu a kasi vecer a zacala jsem zkouset jablko-nastrouhane. Ale ty skleby hovorily za vse. Snedla max par lzicek (cca 30g) a konec. Tak jsem ji do toho pridala trochu domacich povidel, bylo to lepsi-zjemnily tu vyraznou chut jablka. Ono je to na ty mimca fakt dost kysele. Vcera prvne mi snedla cele jablicko, ale bylo hodne jemne a sladke, ze jsem ani ty povidla nedavala. Dej mu cas, stejne jako s prvnim prikrmem, po lzickach a hodne chvalit, nic nenutit. Prip.obcas behem dne zkus dat lzicku, at si zvyka.
zkus lehce ovoce povařit, dětem dělá problémy vláknina, hlavně v sirovém ovoce, je to pro ně špatně stravitelné. přesnídávka je taky vařená :-)
Áda taky nechtěla ovocné přesnídávky a syrové ovoce už vůbec (třeba nastrouhané). Řešila jsem to tak, že jsem přesnídávku mixla s jogurtem a to mi v pohodě snědla :) Doteď tomu syrovému ovoci moc nedá (má 13 měsíců), ale už si aspoň občas zobne banánu nebo jabka.
některé děti zaskočí ta sladkokyselá chuť ovoce. i můj tehdy všežravý otesánek byl lehce překvapen a chvíli trvalo než si zvykl
po roce zacal jist ovoce.jinak snedl kupovany presnidavky..ale nic vic.. v 14ti m si dal svuj prvni banan:o))
Tak to nelam přes koleno a místo ovocné svačinky dej třeba mrkvičku a když jí bude jíst, tak do ní příště nastrouhej lžičku jablíčka, za dva dny tam dej dvě lžičky a takhle postupuj, až sní třeba celé jablíčko a takhle to zkus i s dalším ovocem.
Petřík taky nebyl ovocný, ale ten banán si dal. Asi bych to tolik neřešila, když nebude chtít tak dej na svačinu něco jiného, třeba zeleninu.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40