Těhotenství: 0. až 16. týden - nové diskuze

Pro tuto akci musíte být přihlášení
Nové diskuze
Celkem 4 289 příspěvků

plány a těhu
Ahoj holky, rok a něco jsme se snažili, pak, jelikož jsou Máťovi už 3 roky, řekla jsem, že nee, žádný těhotnění, mimi se na dva roky odkládá. Máťu nevzali do školky ale neva, nějak to uděláme, takže - hurá do dočasné práce a naplánovat všechno dopředu. Takže v říjnu antikoncepce, potom zamluvení nějaké super letní dovči, můj vstup do paraklubu, sehnat si nějakou super práci ať můžu nastoupit hned, jak půjde Maty do školky, prostě všechno krásně naplánované, zarovnané. V záři jsem byla docela ve stresu, dvě děti nemocné, já nachlazená a s manželem jsme se milovali v době ovu, díky jeho vytíženosti a odjezdům, jen jednou. Když nepřišla ms, tak dobrý, vzhledem k tomu všemu. No a teď jsem 7tt ...překvapení, ale paráda... Je to naše čtvrté, zato je mi zdaleka nejhůř. Všechny plány padly, v práci mě nechtějí(což naprosto nechápu),místo dovolené bude větší auto a do klubu se budu jezdit jen koukat. Ale - šťastná jsem jak blecha Holky držte se, zvracení a únava jsou hrozný, ale snad to jednou skončí neZačátek těhotenství a nevolnost
Ahoj,jsem po druhé těhotná a cca poslední 3 týdny trpím hroznými nevolnostmi,zvracela jsem tedy pouze párkrát ale spíš jako bych měla v žaludku šutr a nemohla se ho zbavit. Od rána do večera je mi zle a nic nepomáhá...jsem z toho docela nešťastná ale doufám že mě to brzy přejde!! když jsem byla poprvé pamatuji si že mi bylo taky špatně,ale až tak jako teď si nemyslím ani si to nepamatuji, tak si myslím že to teď bude kluk, protože Adélka mě takhle netrápila :-) nemáte nějaké osvědčené rady které pomohli třeba Vám? já si nakoupila zázvorová lízátka,čaje a kys.listovou s nějakou látkou navíc na ranní nevolnosti,ale nic.no,snad mě to brzy přejde a začnu si těhu užívat! P.
Těhotenství a pocity...
Ahoj holky. S manželem jsme se snažili o miminko rok, žádná extra dlouhá doba to není, ale stejně mě mrzelo, že nemůžu přijít do jiného stavu. V září jsem začala brát Clostilbegyt a hned po prvním cyklu jsem otěhotněla :-) Nemohla jsem tomu uvěřit..Jenom jsme brečela a manžel nevěděl, která bije..Jako typickej chlap mi řekl: Počkej, nešil..Já si musím přečíst návod a studoval asi 15 minut // na těhu-testu :-D Byla to estráda. V ten moment jsem byla moc šťastná, ale teď jsem trochu mimo...Nikdy v životě jsem se tak nebála. Bojím se o peníze, to je jasný, ale nejvíc se bojím, že to nezvládnu s nervama...Ten dětský křik je občas fakt na nervy (stačí mi víkend se synovcem - 10. měsíců-mám ho hrozně ráda, je to zlatíčko, ale chvilku neposedí). A taky přemýšlím nad těhotenskými kily. Už před otěhotněním jsem měla cca 15 kilo navíc a teď ještě víc přiberu. Já vím, že je to sobecké vůči tomu miminku, ale nemůžu si pomoct..Už si připadám strašně divná a nějak si to těhu nemůžu začít užívat. Máte někdo stejné zkušenosti? Doufám, že se to časem zlepší :-)hmmm
takze.. pupek mi nejak vyskocil(jako bych byla tak v 6metru... bohuzel si toho vsimne i ten nehhloupejsi clovek na svete..takze predpokladam ze do vanoc to neutajim:D a v listopadu to nasim povime... jak se s nima uvidime..jinak kycle- ty mi davaji zabrat..ja s nima mam problem od mladi(ach ten sport) a ted jak se asi rozsiruju, atd..tak to odnasi snad nejvic.. uz se davim min:D nejcasteji vecer v posteli-asi znameni, ze tam nemame spat spolu s chlapem:D jinak unava stale pretrvava.ale bojuju s ni... do vanoc muzu chodit na brigadu-pak uz me tam s pupkem nechteji... takze sbohem uklizeni... nooo za tyden jdu k mudr..tak uvidime co a jak.. na NT se objednavat nebudu.cukrovka me taky mine( uf uf) nebyla sem ani u prvniho tehu) a ted jen cekat az to vyplknu ven:Dštítná žláza
ahoj holky, měla jste některá problémy se štítnou žlázou v těhotenství. hodnota by prý měla být maximálně 3 a já mám 5. doktor říkal, že to není vážný problém, že se to řeší léky, hormony, chjo. ještě jsem to nikdy neměla. objednal mě ke specialistce na středu, tak se dozvím víc. do té doby mi to ale nejde z hlavy. stalo se to někomu prosím, díky.Hurá
Ahoj holky, tak se zadařilo a oficiálně se k vám těhulkám taky přidávám. I když je to ještě dost brzo, jsem dnes podle MS 7+4 a podle ultrazvuku 6+4 ale v pondělí jsem byla u dr. no a srdíčko já na velké obrazovce sice neviděla ale paní doktorka na tom svým monitoru ho prý viděla pěkně bouchat, tak jí věřim Teda čekala jsem že ukápne nějaká ta slzička ale po 1,5 hodině v čekárně jsem byla už tak nervózní že nic nebylo Jsem objednaná ještě na 16.9. tak už ho snad uvidím i já a pak hurá na všechny ty testy...brrr.Taky vám to tak utíká?
Ani jsem se nenadála a je tu 13tý týden! Všichni kolem jsou stále zvídavější , dokonce už začínají nosit dárky pro malé.. Jsem jenom já divná, nebo je normální, že si to těhotenství zatím příliš nepřipouštím? Rozbrečení se nad ultrazvukem a zběsilé shánění oblečků mě zatím míjí obloukem.. Třeba to ještě příjde.Možná proto je mi divné, že už jsem ve třetině těhotensví a je to jako včera, co jsem na testu objevila dvě čárky. Už se těším na druhý trimestr, třeba už to všechno začnu víc vnímat a prožívat. Ale zatím? Nebýt nevolností a únavy, tak jsem ve stejném psychickém rozpoložení jako jindy. Jsem cynik???Ahoj,jsem 11TT a mám na vás takovou otazku. Na zacatku října jedu do Brna na testy(vývojové vady).Gynekolozka mi řekla ze mi budou dělat kromě odběru také ultrazvuk,podle kterého lze určit pohlaví, nevi nekdo z vas, jjak moc je tohle určeni už v prvním trimestru věrohodné?Stalo se nekteré z vás ze vám bylo pohlaví řečeno špatně ? :)
Nováček
Ahoj holky, po pár letech čtení všech možných článků, diskuzí a následných rad jsem se nakonec taky dokopala se zaregistrovat a napsat sem. Jelikož i mě tíží netrpělivost a pár otázek. Snažíme se s přítelem o druhé mimi.11.8. jsem měla poslední MS a to o 7 dní opožděnou a ta mrcha stála za to. 13.9. jsem si dělala test a k velké radosti asi po půl minutě se začla objevovat druhá čárka i když hodně slabá ale viditelná, 15.9. jsem dělala druhý test s tím že už bude čárka zřetelnější ale ona nebyla, možná minimálně ale spíš stejná (to byly testy z lékárny od Dr.Maxe Lady Max test 10mlU).No a dnes 17.9. dělán třetí test (mamatest 10mlU)a čárka zase hrozně slabá. K doktorce jsem objednaná až na 30.9. protože má dovču, tak se chci zeptat jestli se to některé z vás také stalo a bylo to ok? Nebo je to problém? Protože těhotná se cítím být a netpělivostí se asi ukoušuprosím o radu.
Ahoj jsem tu nová. Hledám po netu různé diskuze, protože žádné děti nemám, a tak nevím, jak těhotenství probíhá. Od 29.9. mám bolesti v podbřišku, takové pichlavé. Při námaze to cítím víc. Navíc mi tak 3 dny zpět zcitlivěly prsa. Hlavně tedy bradavky. Na dotek jsem je takto neměla nikdy citlivé,ani když jsem očekávala MS. Včera se mi z ničeho nic objevil bílý hustý výtok, ale dnes už ho nemám. Také mám poslední dobou strašné výkyvy nálad. Únavu sice moc nepociťuji, jen někdy ale už pár dní mě bolí hlava. A také musím pořád chodit na wc. Když mám třeba výlézt více schodu a už nemůžu,někdy mam i pocit, že bych se počůrala ( omluvte mě za ten výraz.) U gynekologa jsem byla 5.9. a na ultrazvuku nic neviděl. Objednal mě ještě na 3.10. Omluvte moje chaotické psaní, ale nikdy jsem takle nepsala. Mohli by jste mi prosím napsat, kdy u vás miminko na ultrazvuku poprvé pan/í doktor/ka viděl/a? :-) a jak vaše těhotenství ze začátku probáhalo? :-) Já bych si miminko moc přála, tak teď doufám, že už se mi ten zázrak v bříšku pomalu klube. :) Děkuji moc za odpovědi.Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
18 %
8 hlasů
78 %
35 hlasů
4 %
2 hlasy
Celkem hlasovalo 45 unikátních návštěvníků