banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

nočník - diskuze

10 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
holky jak se začíná s učením na nočník či záchod? já bych chtěla malou začít po vánocích už učit na nočník, ale nevím jak začít, jak se to vlastně dělá? párkrát už si nahatá sedla ale nic neudělala a zas hned vstala, minule dokonce manžela dovedla na záchod, ptal se jestli chce čůrat, že jo slíkl jí a zas nic jen seděla a čučela, tak jak se to dělá, aby bylo něco?
Nikču dáváme hned po vypsání, před spaním a po jídle, a ráno kadí většinou hned po mlíku, čůrání mi ze začátku dělalo problém, ale taky jsem to pak několikrát vychytala. Začínali jsme s nočníkem ve 13ti měsících, v 16ti si začala říkat sama na čůrání a chodila tak 3 týdny, pak po pobytu v nemocnici bojkotovala nočník, zhruba po měsíci jsem ji zase vysazovala a občas šla i sama, pár dní již chodí ale jen na záchod, okoukala to ode mně a chce na ee tam, čůrat se tam teda podařilo poprvé dnes ráno tak snad to půjde častěji
Já jsem začala posazova ráno po probuzení a po spaní přes den, eventuelně před koupáním. Pokud nevydrží sedět, tak hlavně nenutit. Já ani nejsem moc zastáncem toho obložit hračkama, protože si myslím, že na nočník se chodí čůrat nebo kakat a né si hrát. Já si taky na záchod neberu knížku :) Jinak jsem psala z jedné knížky do vychytávek:http://www.babyonline.cz/maminka/vychytavky/uceni-a-odnaucovani/=/v/3597.html myslím, že to stojí za přečtení
@nadule1 jee, to ja si knizku nebo casopis na zachod beru a mam to jako takovej malej relax
@twigginka Já takyA ten můj si na záchodě vydrží číst i půl hodiny
určitě máš už vypozorované chvíle, kdy chodí na záchod. Takže jí na nočník dávej v těch momentech. Určitě to zkoušejte po každém spaní a potom třeba po jídle. Prostě ve chvílích, kdy je pravděpodobné, že \"něco bude\". A potom chval, chval, chval....
@Tala to jsem napsala blbě \"chodí na záchod\" samozřejmě jsem myslela jako kdy kaká, nebo čůrá.....
já malou na nočník občas posadim a většinou tam něco udělá a to ji pak moc chválim a asi už chápe, že se do nočníčku kaká a čůrá, protože jakmile má hotovo,tak chce z nočníku ven ale sama si říct ještě neumí
Jo a málem bych zapomněla, hodně chválit, klidně to přeháněj, dítka to maj rádi
Ahojky,já na to šla \"drsně\" :-). Slíkla jsem ji plenku a nechala jen kalhotky a punčocháčky. Dala k nám do místnosti nočník a několikrát vysvětlila, že až bude chtít čůrat, musí jít na nočník. Párkrát to pustila, ale během 3 dnů jsme byli přes den bez plen. Se stolicí nám to ještě chvilku trvalo, ale i to během pár týdnů zvládla. Tak držim palečky. Pokud máte podlahy a ne koberce, tak bych to vyzkoušela. Při \"nehodě\" to jen setřeš a je to.
podle mě pořád dokola zkoušet, zkoušet a zkoušet. U nás se to povedlo hnedn na poprvý. Ale přiznám se, že malá se mnou hodně často chodí na záchod, jelikož když tam jdu sama, tak chytá hysteráka, takže možná si vzala příklad i tam:-)

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40