banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

naklady na prvancka - diskuze

21 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
vcera jsem vyjimecne videla zpravy a rikali ze nejvetsi cast nakladu na prvnacka je za veci na vytvarnou vychovu a telocvik, no a me zarazi,jak je mozne ze na tak bezvyznamne predmety,..u kterych jako u hudebky a tech praci jako dilny,vareni atd.nechapu ani hodnoceni jsou naklady tak vysoke...chapala bych za cestinu,matematiku ,pracovni sesity slouzici ke vzdelavani atd..a jeste vic me zarazi,ze to vsichni berou jako fakt a je to spravne... zapocitavali by jste treba takove znamky do prumeru ??...ps. svagrova uci hudebku a nechala normalne i propadat...ze pry kdyz nevi kdo je smetana atd...jenze to se clovek stejne nauci v dejepise,literature apod a rozhodne mu to v zivote nechybi natolik,aby ho nechala ucitelka propadat
Já měla jednou nastřední samé jedničky a trojku z tělocviku.Dlouho mě to mrzelo. Tehdy mi to zkazilo přijetí na vš na průměr...kráva
Pravdou je že nemám prvňáčka ale zaráží mě že vás to tak překvapuje. Vy doma nemáte žádné náklady na ty tvořivé činnosti? Nekupujete barevné papíry, vodovky, temperky, štětce, modurit? Já jsem asi divná, ale já si po večerech skládám modely, dřevěné domečky, maluju trička, vyšívám...takže zásoby všeho kupuju během roku několikrát a to mi to ještě neplýtvají děti. Takže jestli to budu muset koupit do školy? Když se každý obchoďák předhání v akcích? Nevím, přijde mi to normální. Tvořivá činnost je někdy potřeba víc než biflování letopočtu. Člověk se musí naučit myslet, to ostatní už pak je o tom jak dobrou máš nebo nemáš paměť. A ano, započítávala bych od průměru všechny předměty. Já nevidím důvod proč ne. Jak jinak se mají ty děti odlišit? To že někomu nejde tělocvik a má z něj trojku no a co? Copak jdete a zmlátíte za to dítě? Nebo ho motivujete k tomu že tohle mu holt nejde, ale je dobrý v něčem jiném? Já nevím, ta honba za samýma jedničkama za každou cenu mi přijde scestná. Holt někdo nemá buňky na matematiku a má z ní špatné známky. A někdo zase trpí hudebním hluchem.
@luciasek84 ty jo, super, ty mas modylky Ses divila, ze stiham zahradku - no, ja zas nestiham ty modylky (teda, ja mam co delat, abych Marusce utvorila moduritovou mys, tedy nejjednodussi tvar na svete).Ale jinak jo, ac sama nevytvarna, tak do ruznych vytvarnych pomucek jsme uz nastrkali penez A koneckoncu i do tech hudebnich, mame spoustu sterchatek. A kolo pro Marusku taky nebylo zadarmo. Mam pocit, ze mit nejakeho konicka, umet se odreagovat, je mozna vice dulezite, nez vedet, kdy kterej kral zamordoval sousedniho krale.
@zajic Jojo, mě to moc baví. Skládám letadýlka a s Tomem takové ty dřevěné stavebnice walachia. Teď třeba děláme hrad, to má přes 600 dílků, je to mazec, budeme to dělat tak do vánoc:) My než jsme měli děti tak jsme spolu i hodně hráli deskové hry, máme jich doma spoustu. Člobrdo si zahrajeme i teď a to už jsme dospělí :)Pevně doufám že k tomu povedeme i děti. Já jsem hrála 8 let na akordeon, 3 roky na klávesy, jsem samouk na kytaru. Doufám že něco málo z toho děti také podědí, ne jen šílený sportovec po tatínkovi
@luciasek84 Hry jsme taky hrali, mame do urcite doby vsehcny rozsireni Carcasonu. A dost jsme parili i scrabliky.Pepa dneska hral s Maruskou domino jak vzteklej.Pepa ma absolutni sluch, ja teda ne, ale nejsu marna, doma mame klavir, tak do nej holky s vervou busi. Prave se odhodlavam, ze jim pujdu zahrat SKAKAL PES.A hodne se hejbeme a jezdime na vylety. Snime o pingpongovem stole.No, a mame ten barak a zahradu. Jo, a jeste mame nejake detiJa si prave myslim, ze je fajn to tem deckam ukazat, ze i do konicku stoji za to investovat. Je ten zivot takovy - zabavnejsi, nez skolka - prace - TV - BOL a spat.
@luciasek84 Ja se hlásím k tobě do klubu.Mám taky kreativní krabičku,ted už obří krabici a mám tak pomůcky za tisíce,kdybych to spočítala.I ten modurit tam mám.V kuchyni taky když někdo peče dorty tak si postupně nakoupí různé heblátka,že.Nebo chlap kutil.Dělá něco s tebou už i Baruška?
@Honafa Bohužel - vaří :D Musí zásadně dělat míchy míchy. Bez ohledu na to jestli něco míchat potřebuju :))) Jinak tedy moc ne, kromě malování...ono je to těžké, není moc kdy, teď jsme celé dny venku. Chodíme dopo i odpo a je to krapet náročné s těma dvěma dětma. Ale za dlouhých zimních dnů určitě začně semnou. Na své přehýčkávané modely jí nepustím, ale lepidlo jí půjčím
@luciasek84 Z Marusky, ktera obaluje zampiony ve vajicku a strouhance mela moje mama malem smrtKdyz tuto uzasnou vec videla poprve, tak Marusce musely byt tak ty 2, jak ted Barusce
@zajic Baruška teď umí úplně sama oloupat vajíčko. sedí na zemi, vajíčko v ruce a loupe ho, skořápky hází do misky a fakt pidikouskama to odlepuje, trvá jí to 5 minut, ale fakt nádhera. Já taky čuměla
@luciasek84 a proc ma trojka z tv a 4 z malovani kazit nekomu prumer na vysvedceni?? blbost,a malujeme,teda deti...modurit nemame....jenze nechapu,proc je to ta nejvyssi polozka...misto neceho smysluplnejsiho..treba pisamek,pracovnich sesitu klidne i malovacich..at ziskavaji dobre tahy tuzkama,logiku atd...
@Liberte A komu na tom vysvědčení záleží? ROdičům aby se mohli chlubit že mají doma geniální dítko se samýma jedničkama?? Jako čtyřku z výtvarky to bych nedala, to je blbost. Ale dvojku klidně. Ono jde také o ten přístup, víš, když na to někdo dlabe s tím že \"mě to nebaví\", tak si tu trojku prostě zaslouží. Je rozdíl CHTÍT uběhnout to kolečko a rozdíl dělat u toho scény že je to daleko a sabotovat to. O tom by měly být známky. A pořád nechápu tu nejvyšší položku. Tak asi toho na výtvarku potřebuješ nejvíc tak to stojí nejvíc peněz, ne? Nebo si máš v první třídě nakoupit 50 vzdělávácích sešitů jen proto aby příprava na předmět stála víc jak temperky?
@luciasek84 hm....snaha se ma cenit,ale ne vykon..a ten zbytek je to proste pro me divne a pro tebe ne..tot vse
No nevím, i ta výtvarka má podle mě význam, je to o tvořivosti a představivosti, když se to správně vede, navíc v první třídě se za mých dob i dost malovalo a barevně zaznačovalo do sešitů. Já třeba když jsem doučovali děti matiku, i děti na druhém stupni, potřebovali k tomu pastelky nebo fixy, neb toho jsme sezpravidla nehli :-D Ale máš pravdu, ve školce dítko pastelky dostane a do školy si je musíš koupit.
A víš, že na tom něco bude....,protože např. akvarylové pastelky nestojí dvacku, nějaké normální voskovky, co budou malovat a ne šunty od tamanů,boty na tělák s bílou podrážkou nás taky něco stály, nemohla jsem je vůbec sehnat....pak ještě kufřík na výtvarku....jako ono se to třeba zdá málo, ale ve srovnání s ostatníma potřebama do jiných předmětů.....
No proste cvicici boty stoji vic jak papirove pismenka, prvnacci dejepis nemaji. Co by sis tak predstavovala, ze si clovek do dejepisu koupi? Pazourek, erb, brneni?Si vem, ze Ty si do prace taky nic moc nekupujes, nebo teda aspon ja si do prace nosim jen svacinu, tam mi material zajisti zamestnavatel, zatimco boty na sport si musim koupit sama a pokud me chytne tvoriva, tak aj ty pastelky
@zajic ja nemusim,ja nemaluju..nikdy me to nebavilo a i ve skole jsem malovala jeden obrazek az do doby kdy jsem se te hodiny musela ucastnitale je asi smysluplnejsi dejepis,nez telak
@Liberte Gabčiná řeč.U nás se bohužel propadá i s těláku či hudebky.Což je blbost-jsou to výchovné předměty-mají vychovávat né biflovat.Jsou to předměty ke kterým je třeba telent a ten každý na vše nemá.Ja třeba na hudebku a jo,měla jsem i 4 z hudebky.
No jo,když si člověk spočítá co vše na výtvarku musí koupit tak se to prodraží.Zase na tělocvik to není tolik,triko,nějaké legíny či kraťasy a tenisky to není žádná závratná suma.Jinak co se týká propadávání z hudebky,tělocviku a pod. přijde mě to vysloveně ujetý.I když uznávám,že když má někdo hudební hluch a není schopný zazpívat ani Skákal pes,tak by se snad něco o skladatelích naučit mohl.A pokud to patří do osnov hudební výchovy,tak se to hold musí naučit do hudebky.Podle mě to patří k všeobecnému přehledu.Pak to dopadá tak,že se bavíš s holkou co je jí 21let,má maturitu,ale vůbec netuší co je to Main Kapf ani neví kdo to napsal.
@Val.J35 ani se ji nedivim kdyz to nevi,mozna se to neucila,protoze je to cerna kniha zakazana
@Liberte Zakázané to být samozřejmě může a nikdo po ní nechtěl obsah knihy.Jen prostě seděli u nás,ona se svým klukem a na Film+ šli najednou reklamy na film s tímto názvem.Překvapilo nás,že by tohle někdo natočil a vysílal a ona ani bohužel nevěděla,kdo to napsal a o čem je řeč.A to mě přišlo divný,2 světová válka se snad ve škole ještě učí.
podle me by to meli byt oddychove predmety. Ja to tak nastesti na zakladce mela. Na hudebni jsme se zadne skladatele neucili, zpivali jsme si. Na vytvarni nas taky nic neucili, dostali jsme vykres a kreslili, nekdy podle sebe, nekdy podle daneho tematu. TV jsem nemela rada, nikdy mi to neslo,ale znamkovana jsem byla 1, za snahu a taky aby mi to nekazilo prumer.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40