banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Křtiny - diskuze

8 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Dnes se mi na druhý pokus podařilo domluvit křtiny. Budou v druhé polovině dubna, přesný termín mi zavolají, na velikonoce křtí taky, ale to má Martin víkendovou službu a asi by mu ji nikdo nevyměnil: Dost mě ale překvapilo, že kmotr musí být křtěný a mít svaté přijímání a to je problém. Křtění jsme všichni, ale do kostela nechodíme. Za kmotru mám moji ségru, ale ta je jen křtěná, nemá svaté přijímání takže problém, nakonec nám kmotru bude dělat moje mamina ta splňuje obě podmínky.Tak doufám, že to nakonec dobře dopadne.Až to řeknu ségře tak bude pěkně naštvaná, strašně moc tou kmotrou chtěla být, ona děti nemá a Kačce podstrojuje kde se dá, tak mě to i mrzí že jí řeknu, že kmotra být nemůže.
Ahoj, tak to nechápu, protože jsem kmotra své neteři a jsem jen pokřtěná, rozhodně nemám svaté přijímání. Do kostela nechodím, a nemusela jsem absolvovat ani žádný pohovor s farářem.Možná si to každý farář vykládá po svém. Neteř měla křtiny v Křtinách kousek od Brna, a byl tam starý a takový strašně moudrý pan farář, se kterým jsme pak po obřadu strávili asi 2 hodiny povídáním o životě atd. Dodnes na něj vzpomínám....
@Petruše Záleží od faráře, náš kmotr musí mít i biřmování,takže problém. Místo toho, aby byli rádi, že chtějí lidé děti pokřtít, tak to jen stěžují.Já taky do kostela chodím málo a to se taky ptal, že mě nevidí.
@klubicko No tak jak jsem to tak v rodině zjišťovala tak jsem zjistila, že většinou ty starší ročníky mají, křest, svaté přijímání i biřmování. Naše 70 ročníky mají většinou jen křty, vím, že jsme ani náboženství ani katechismus nenavštěvovaly, možná se to víc dodržovalo na vesnici a přijímání nemáme. V té době to snad měly jen děti z hodně věřících rodin, kdy rodiče prostě chtěly aby děcka chodily do kostela, no a tyto tradice se drží spíš více na vesnicích než ve městech.
To je ale blbe. Segru to bude urcite mrzet. Ach jo, skoda.Tady ve Spanelsku je pokrteny snad kazdy. ....krome me A az budeme mit deti, tak je pokrtit nedame. To rozhodl pritel. Me je to celkem jedno, ale jeho rodice asi hrabne, protoze verici jsou a do kostela chodi a jejich deti a vnuci pokrteni, samozrejme, taky jsou.
Teda, to koukám, my křtiny bez problémů. A to jsme kousek od vás, v Kyjově jsme je měli. Kmotrem byl mojeho brácha. Je pouze pokřtěný, do kostela nechodí. Je aktivní buddhista, i můj chlap. A nevadilo to. Jen musel jednou dojít na faru na poučení-trvalo to cca hodinu, podepsali se papíry a bylo to.
@helenice Asi záleží čeho se který kostel a farář drží. Je mi to líto, že kvůli přijímání jí nemůže dělat kmotru ta, která se na to těší a prakticky od narození Kačky o ničem jiném nemluví, zkusím to ještě domluvit, jestli by to nemohlo být jak jsme si to naplánovaly, mamina jí kmotru udělá taky ráda, ale jde mi spíš o to zklamání co bude ségra mít.
taky to teď řeším - chtěla jsem za kmotra bráchu, ale je jen křtěný, tak bude kmotrou sestřenka a brácha neoficiálně - budeme mít kmotry dva :-)
@jezurka To je dobrej nápad s tím neoficiálním kmotrem

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40