banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Kojení - diskuze

10 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj maminky, mám dotaz, nevíte od kdy přebírá starost o tvorbu mléka mléčná žláza a přestávají působit hormony? Někdo říká od dvou měsíců, někdo od tří. Celý týden jsem měla prsa hodně nalitá, skoro jako v noci, ale v sobotu už to bylo pryč, ale mléka je pořád dost, Adam si nestěžuje. Přijde mi divné, že by to bylo takhle z ničeho nic. Jak to bylo u vás?
Tak prý v období šestinedělí produkují mlíčko hormony a poté mléčná žláza, ale každý to může mít trošku jinak. Mně se přestala prsa nalévat už pět týdnů po porodu a malej stále přibírá. Teď ale poslední 3 dny se mi opět víc nalévají a musim občas i odstříkat, když se malej napije jen z jednoho prsu a v noci to mi mlíčko teklo samo a měla jsem úplně mokrý vložky do podprdy, takže ono to asi ještě nějak kolísá. Malýmu bylo včera 7 týdnů. Zatim to moc neřeš, důležitý je, že je maej spokojenej :-)
@Janule 28 No, právě v noci to bylo něco, dvakrát jsem měnila noční košili. Vždycky si blbec lehnu na to plné prso a jsem mokrá jak myš. Já chci právě vědět, jestli už to tak bude pořád.
@angieblack Já tedy pořád kojím (skoro 18měsíců) a už několik měsíců se mi prsa nenalívají a dokonce si můžu dovolit spát bez podprsenky.
@angieblack tak pořád to tak asi nebude, právě z vlastní zkušenosti teď vim, že občas to asi poteče víc a občas nic. Možná záleží i na stravě a kolik toho člověk vypije, fakt nevim. Prý teplý nápoje pomáhají spouštění mlíka, já piju hodně kojící čaje a meltu. Chce to vydržet, určo je lepší, když to takhle teče, než kdyby byl problém :-)
tak o tom nic nevím, ale hlavně nad tím moc neuvažuj, důležité je, že je Adámek spokojený a dobře nabaštěný!
juj ted možná ze sebe udělám úplného hlupáčka, ale já myslím že takhle to není. Že prostě mlíčko se tvoří stále v mléčné žláze a to jak a kdy se tvoří ovlinvují stále hormony...že si to nepředaj. Hormony oblivnují tvorbu a produkci mléka a mléčná žláza ho jen vytváří a vypouští...teda myslím...
@medox Já nevím, Baru. Já to vyčetla na kojeni.net, že od určité doby to regulují hormony a potom od x měsíců už tu činnost přebírá mléčná žláza.
@angieblack furt to regulujou hormony a mliko se dela furt v mlecne zlaze. Akorat to chvilku trva, nez se to cele nastavi, nez zacne decko pravidelneji jist a tak.Me se prsa vyfoukla tak ve dvou tydnech, zezacatku jsem se trosku bala, ale pak to bylo docela fajn, ze uz nebyly tak nalite.
@angieblack Tak možné to je, já jsem vždycky měla za to že je to takhle...ale tak co by měl kdo chtít od člověka co není schopenudělat zápočet z anatomie snad nám to tu někdo rozsekne a já se jdu podívat do učebnice
@medox Tak dej vědět, co jsi vyčetla.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40