banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

kdy dítě pochopí co znamená NE? - diskuze

9 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Matěj je neposeda a šíleně akční, ale problém je v tom, že nikdy neposlechne když mu řeknu ne, to nedělej. zarazí se, ale za chvilku to zase dělá (je jedno co, ale většinou nějakou neplechu v podobě jedení psích granulí a vylejvání misky s vodou) odkdy od něj tak můžu vyžadovat aby mě fakt poslechnul? bude mu 11m. tak si myslím, že už ví co to znamená, jen to ignoruje... poslechnou vaše děti? možná jsem třeba jen moc náročná:-(
My máme 12 měsíců a přijde mi že to chápe,ale nekterý věci dělá prostě na schvál a když jí něco zakážu tak se začne taky někdy stěkat.No holt to musíme nějak vydržet.
Maruška to chápala tak od 8mi měsíců.
tobule to moc dobre chápe, a dle toho vypadají jeho rekace.zacne rvat lehne si kope nohama, az se uklidni zacne to kouset znovu-on muze skoro vsechno, ale notas je muj, tak ten jediny nemuze.. a to je revu..
zrovna jsem se chystala psát podobný příspěvěk. Vojta už dlouho reaguje na \"ne\" tak, že buď ignoruje a pokračuje v díle nebo se rozeřve, jako bych ho týrala. teď je mu rok a je pořád stejné. taky čekám, kdy začne poslouchat. občas už dostane po ruce nebo po plíně.
@Emma123 Tomina je to samé v bledě modré, ale ještě k tomu přidává, že do mě začne bušit pěstičkou.
on to moc dobře chápe, jen nedbá. ještě nechápe ty důsledky, pokouší tě nebo já vím co. každýmu to trvá asi jinak dlouho, já myslím, že to naše tvrdohlavé dítě začalo poslouchat až po roce, nevím přesně kdy. ale do teď provokuje a pokouší - a to přesto, že trest vždycky přijde.chce to trpělivost a důslednost. a co nejmíň těch zákazů - pokud nějakou konflitní věc lze odstranit, tak odstranit a vrátit, až nadejde čas.
Adam to moc dobře chápe a nelíbí se mu to. Vždycky řve, když mu řeknu ne, nesmíš píchat do těch repráků od domácího kina, ale ty už jsme teď zakryli. Ale většinou přestane a zkusí to za chvíli. A když nechci, aby lezl psovi do misky s vodou (to je jeho oblíbená zábava), tak mu zavřu dveře. Jinak on může víceméně všechno.
Nepamatuju si úplně přesně,kdy to Karolínka pochopila,mám pocit,že tak kolem 9-10 měsíců.Ona se většinou rozbrečela,když jsem jí řekla,že něco nesmíNeřvala jsem na ni,ale ji prostě naštvalo (a štve i teď),že jsou prostě některé věci zakázané.Ale to,že tomu rozumí,neznamená,že vždycky poslechneVětšinou už jo,ale stává se,že to zkouší.I když ji plácnu přes ručku,tak je schopná na to šáhnout znovu třeba 5x po soběJediné řešení je být důsledná a nepovolit,i když je to někdy o nervy
@veverka77 to on se taky právě rozbrečí a kouká jestli to fakt myslím vážně, ale za chviku to zkusí znova. tak důsledná jsem, ale je to fakt o nervy:-(

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40