banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

jídelníček v 7 měsících - diskuze

17 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
včera jsem se nějak zamyslela nad jídlníčkem prcka,a tak nevím,jestli toho emá moc..ale všechno sní,nikd yse nemusí nutit...kolem 3-4 UM 210 ml ( tady nevím,jestli už ho to mám odnaučit,jestli má skutečně hlad,nebo zvyk)kolem 8 UM 210 mlkolem 10 svačinka - ovoce nebo přesnídávkakolem 12-13 MZ příkrm ( ten mi tak polední týden odmítá)kolem 15 - 16 svačinka -- ovoce nebo blý jogurt nebo rohlík s ramou( sní jen trošku,to mi řekla Mudr.po telefonu,že mu mám dávat rohlík)kolem 18:30 - 19 kaše 210 mlmyslíte ,že je to moc,nebo to tak nechat?díky
rohlík bych 7 měsících ještě nedávala
já myslím ,že je to akorát,my to měly podobně,s tím nočním krmením netuším ,taky se mi budila,kolem 8 měs začala spát celou noc,tak do šesti hod.
Mi to přijde dobrý, aj to noční bych nechala, je ještě malej.Polední je jasné, že mu to nejede, kdo by to jedl, tu neslanou mixáž.Na rohlíky si myslím, že je malej. Že na rohlíky člověk musí trošku dospět.
@zajic rohlík s ramou?no teeda to jsem teda ještě neslyšela u tak malého prcka ,to bych teda nedala...jinak malé je 7.5m a má to takto ráno mezi 8-8.30:MM,10-10.30:přesnidávka,12:MM,13.30-14:masozel.15.30-16:MM,18h:kaše(když nechce tak MM),kolem 20h jde spát:MM..a pak vstáva co 2-3h.na MM nebo 2-3x za noc..
rohliky ma jist jak kdyz nema zuby????nedavej je ,dej par kukuricnejch krupek...jinak jidla maasi dost,....spis bych posunula to jidlo ve 4 rano...nam spali prckove uz celou noc od 6 mesicu...tak to zkus...pomalu,nenasilne....
@Liberte jo konecne se dostavam k tomu co jedli...6.00 UM 180/2208.30 jogurt,presnidavka nebo ovoce,rozmacene piskotky nebo kukuricne keksiky12.00 MZ prikrm15.30 /16.00 210-240 mlecna kase19.00 UM Hajaja 240 pili caj d0 200 ml,obcas jedli mezi jidly banan,jablko apod..a vlasten to jedi dodnes i ve stejnych casech a mnozstvi
@Liberte no spíš to tak žmoulá..já fakt teda nevím,když to řekne Mudr,tak by asi měla vědět,co říká,ne...opravdu,co Mudr.to jiný názor..
Nám bude ve čtvrtek 8 měsíců a máme to takhle:7:00 - UM 210ml10:00 - asi týden ovoce či přesnídávku13:00 - MZ příkrm16:00 - kaše nemléčná19:00 - UM 180ml (které teď začal docela odmítat, jak kdy)Mezitím za celý den vypije tak 150 - 200ml převařené kojenecké vody.Já jsem se při zavádění ovoce zamyslela, jestli nebude mít za celý den málo toho mlíčka. Tento týden půjdu na prohlídku, tak se dr. zeptám.Já bych mu to ranní (3-4h) mlíčko asi ještě nechala. Je malý a potřebuje ho.Jo a s tím rohlíkem a ramou. Tak ramu bych vůbec nedávala, to je fuj. Když už tak jak psala Miky lučinu, obyčejné máslo... a rohlík bych ještě také nedávala. Na to je ještě času dost.
@lucka82 Obyčejné máslo? Tuky, chlesterol...
@ právě že Mudr.řekla,že nějaký rostlinný tuk,ale ne obyč,máslo,to ne..
@lojzinek Opravdu co dr. to jiný názor. Já se docela často dívám na webovky www.kojeni.net a formou otázek a odpovědí se tam člověk něčemu přiučí.
@ Ale rozhodně je lepší než nějaký margarín. A k těm tukům, všude se píše, že dávat dětem vše tučné né nízkotučné, tak proč ne trošku toho másla?

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40