banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

jakou klokánku - diskuze

13 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
holky vymyslela jsem si k narozeninám, že chci dostat klokánku na nošení Klárky (protože ve svých 9m pořád ani nesedí, natož aby už brzo chodila a já s ní často potřebuju někam zajít bez kočárku). Jenže chci dát rodičům přesný tip, jakou značku.Chci aby nosnost byla aspoň do 13kg, daly se používat minimálně polohy čelem ke mně i zády ke mně, cena do 1000 a jednoduchá manipulace. Koukala jsem se různě, líbily se mi takové ty moderní přes jedno rameno, vypadaly na jednoduché nandávání a vyndávání, jenže mám obavy z bolesti ramene, když bude celá váha jen na jednom. Mám doma jednu starou na obě ramena a už tak mě po delší chůzi bolí, natož kdyby to bylo jen na jednom! Máte doma některá nějakou suprovní, s kterou jste spokojené? Napište mi značku, nebo ještě líp - pošlete mi odkaz...kdyby byla dražší, tak na ten dárek asi i klidně přispěju. Díky moc
Já mám Manducu,je to alternativa šátku,dítě tam má nožičky ve správné poloze a dobře rozloženou váhu,ne jako u klasických klokanek,kde je váha na stydké kosti dítěte. Dítě můžeš nosit na břiše čelem k sobě ,na boku i na zádech,akorát ne čelem od sebe,to se ale stejně nedoporučuje,jak z psychologického hlediska(dítě ztrácí pocit bezpečí) tak i zdravotního.Stojí přes 2000,-,ale nám se ta investice určitě vyplatila,jsem moc spokojená. http://www.ditevbavlnce.cz/a-plinky/eshop/12-1-Noseni-deti/27-2-Ergonomicka-nositka/5/518-Manduca-prirodni
@jasko já věřím tomu, že pro děti je lepší aby byli bříškem k mamince, jenže ta moje zvědavka se mi v téhle poloze pořád točí a chce se koukat dopředu, takže se mi pak blbě nese. Proto jsem chtěla klokanku co se může nosit naopak. Kdybych si ji dala za záda, tak přeze mě nic neuvidí.
mam baby bjorn freline a uplne novou ..nepouzivame ji...mame 2 a staci jedna...ale je do 12 kg, da se dat i na zada ..a vypada dost dobre
S klokankou nemám zkušenost. Mám šátek a jsem s ním spokojená.
Tak ja klokanku mam a po chvili me z ni pekne boli zada...mela jsem ji tak mozna 5x a je to docela nekomfortni jak pro me, tak pro malou. mozna jeste kdyz mela par mesicu, tak to bylo v pohode, ale starsi mimco v tom moc byt nechce. Asi bych spise volila satek, sice ho nemame, ale dost jsem nad nim uvazovala. Taky jsem jednu dobu moc chtela tu moderni tasku pres rameno, ale jak sama pises, urcite by te z toho brzy bolelo rameno a taky me to prijde dost nekomfortni. Urco bez do satku vyuzijes ho i mnohem dele a bude to pro tebe i pro malou lepsi.
@monarita my koupili tuhle kdyz bylo malemu asi 3 mesice ale i tak jsem ho v tom mela asi 5krat,naposledy sme to zkusili kdyz mu bylo 9 mesicu a segra rikala ze je hrozne tezkej je supr to vazani ze vlastne ta tiha pada na cele zada dali sme za nej 2000kc a teda nevyuzili,pres to jedno rameno to by byl urcite zahul:-(satky se mi libili taky ale jak jsem malinka a tlusta tak nevim jak by sem s tim vypadala a jak to vubec uvazala:-(http://www.babygoods.cz/cz/produkty/1482_Klokanka-Chicco-YouMe-2009-Mr.Blue.html
@mimka Neřeš jak v tom budeš vypadat! Věř mi, že tebe si nikdo ani nevšimne, každý vidí šátek a jééé to je krásný miminko:-)))A ještě jak tu někdo píše o elastickém šátku, tak ten nedoporučuju pro starší a těžší děti. On je myslím i výrobcem doporučovaný jen do 10kg, i když myslím že by snesl víc. Ale jde o to že se ten úvaz jakoby vytýhne po chvíli a dítě ti sjede níž a špatně se nese. Na malé mimčo je to fajn, že se trochu poddá ale s težším macíkem je to blbé.
Barčo,měla jsem sice klokanku, ale u dcery jsem ji použila snad pouze 2x, stejně tak u syna, vůbec se jim tam nelíbilo. Od roku jsme používali krosničku na záda.Pro miminka se mně také nejvíce líbí ta moderna přes rameno, hlavně mě nadchla ta jednoduchá manipulace s ní.
@Calamity J. manžel chce taky krosnu, jenže já ji budu užívat hlavně do města, když potřebuju zajet do obchoďáku, drogerky...a tam bych si s krosnou připadala divně. Na výlety zatím moc nejezdíme.Že bych nakonec přece jen šla do šátku??
Objevila jsem na aukru šátek - http://aukro.cz/item670535151_elasticky_satek_na_noseni_deti_medley_river.html . Taky o něm uvažuji. Máte někdo s takovým šátkem zkušenost?
@kjajka Tento mám na malou a je super. Nosila jsem ji v tom od miminka, teď teda malinko protestuje, asi se v něm začíná nudit. Z kočáru má holt lepší výhled.Ale značka dobrá a super cena!
Nejlepší je šátek, jak pro mimčo, tak pro mamču. Váha je rozložená rovnoměrně na celá záda a nikde netlačí. Mimčo si tam lebedí, je jako v náručí a taky ho nic netlačí. Akorát na tebe budou lidi chvíli koukat pokud jsi z malého města jako já. Ale časem si zvyknou a musím říct že Kačenka je nejobdivovanější miminko ve městě:-)

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40