banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Jak správně na \"R\" - diskuze

16 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Potřebovala bych od vás pomoc.Už od dětství neumím říct písmenko R.Neráčkuju ani nic podobného prostě ho neumím vyslovit takže ho ve slově vůbec neřeknu.Je to takový můj mindrák.Občas s tím mám problém,protože mi lidi(hlavně ti co mě neznají) nerozumí co říkám.Zatím jsem to nijak neřešila,ale teď mi to začíná vadit.A to hlavně z toho důvodu,že Matěj začíná mluvit a já ho to vlastně nedokážu naučit.Tak se bojím,aby nemluvil špatně jako já.Hledala jsem nějaké logopedické cvičení na netu,ale pořád mi to háže odkazy na knihy.Nemáte někdo doma nějaké procvičování na tohle písmenko?Nebo neznáte stránky kde bych to našla?A myslíte,že mám ještě šanci se to ve svém věku naučit?Budu ráda za každou pomoc.
Holky uz napsaly vse co bych poradila i ja.Jen te povzbudim,ja zas mluvim strasne rychle.Jak kulomet.Dokonce tak rychle,ze jak mluvime s Martinem pres skype,tak ten pocitac to proste neveme.Tak musim mluvit pomalu.Ja ja trpim to je des.
Přesně jak píšou holky,zkus se poradit s odborníkem.Chodila jsem na logo a Aničkou i Evčou,R nás trápilo.Holky měly říkat TD místo R.Danielka se R naučila sama o vánocích.Sice ještě ne všude,ale jde jí to.
se synem chodím na LOGO. a je to poznat. Taky říkáme místo r d. Mám i nějaké říkačky. Mohu ti je opsat, ale měla bys jí taky k odborníkovi. A hlavně až bude malej povídat bude tě napodobovat!
@Stáňa Stáni budu ráda,když mi to opíšeš a pošleš.Když to nepomůže tak k tomu log. půjdu,ale zatím to chci zkusit doma.
moje mamina je logopedka, a pokud vím, tak R se trénuje říkáním td...takře třeba trnka říkáš tdnka...u dětí to funguje, přejdou postupně na r...tak to vyzkoušej...
Kuba se teď zrovna učí na LOGU, ve všech slovech říká místo R-D (trnka-tdnka...)pak taky...TD, TDN, TDD,PDD.....pořád dokola
Děkuji vám všem za rady.Budu tedy procvičovat a procvičovat až se ze mě bude kouřit.A pokud neuvidím výsledky tak mě návštěva logopeda nemine.
@Pralinka ten trpaslíček je zrovna dobrej :-)to ti půjde,jinak bych prostě pořád dokola říkala tdtdtdtdtdtdtdtdtdtdttd a uvidíš že budeš drnčet jako DRÁT
Najdi si tedy logo básničky.Na netu jich je kvanta.A říkej je malému a u toho si budeš procvičovat a třeba se zadaří!!!Já jsem se to taky sama naučila, až byl Tom malinkatej
Já ráčkuju od dětství,správně vyslovit R jsem se naučila až v 19ti letech,ale stejně to pro mě není přirozený a když se nehlídám tak to prostě dobře neřeknu.A naučila jsem se to na básničce:Tdpaslíček,tdnky tdhá.Tdhání mu dlouho tdvá.Tdhej,tdhej tdpaslíčku,budeš hotov za chviličkuŘíkáš ji pořád dokola (až do zblbnutí) a nakonec se podaří místo D krásný R
Péťo, doporučuji návštěvu logopedie, zabere Ti 30 minut + cestu a cvičit pak můžeš doma. Chodila jsem s dcerou, učí se kmitnutím jazyka o horní zuby s pronesením e-d místo r... Ale bez vedení odborníkem dle mého nemá smysl, hlavně odhalí, co konkrétně děláš chybně a to pak budete odstraňovat. Můžeš se zkusit s logopedkou domluvit, že přijedeš s dítětem.
špatně r říkají lidé co měli v dětství krátkou uzdičku, neumí tak kmitat jazykem.já kdysi chodila a na logopedii, pak byla revoluce a ta učitelka se radši odstěhovala (bonzačka, komunistická sv...)na místo r říkej d, tím si to kmitání natrénuješ, kam ten jazyk má přijít. např. trnka-tdnka.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
6 hlasů

57 %
42 hlasů

16 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 74 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40