banner

Jak se u nás mluví a žije? Jak se žilo za mlada? - nové reakce

Aneb jiný kraj, jiný mrav, tj. jiné zvyky, jiné názvy věcí běžných či těch neobvyklých. A o to všechno nás tady můžete obohatit, až k Vám pojedeme, abychom byli IN :-))). NOVĚ: Vzpomínky na časy nedávno minulé.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nové reakce

Celkem 1 002 příspěvků

Život bez kapesníčku

a papírové utěrky taky nepoužívám jen toaleťák a smrkáčky...

Život bez kapesníčku

Tak bez papírových kapesníčků bych já asi nepřežila. Nedokážu smrkat do něčeho co se nevyhodí. Mě smrkání příjde hnusné a hrozně se mi ekluje.ALe jinak vlhčené kapesníčky nepoužívám. A plastové flašky, když jsem byla dítě tak byly jakoby přímo na pití dětí. Měla jsem takovu růžovou...ale až tak ve 4. třídě se v tom začaly prodávat nápoje v krámě. Pak děti začaly nosit i ty, ale nám se vždycky zkroutila když se tam vylil horký čaj :)

sametka

sametka

To se mi taky líbiloNa ní jsme ještě měly někdy našité nějaké perličky nebo zavěšený přívěšek.Třeba se to zase jednou v nějaké módní vlně vrátí.

sametka

taky jsem mela

Školky za nás

Mám pocit, že mamka mívala do 17.00, déle určitě ne. Ale ono se tenkrát i v kancelářích začínalo brzy ráno. Vy fakt máte otevřeno jen do 15.30? To je šílený čas, to přece nemůže skoro nikdo z pracujících stíhat. Já měla pracovní dobu minimálně do 16.30, ale většinou i déle, pak hodina cesty...Jak jsem o tom letos uvažovala, pro mne by byla nepoužitelná i školka, která má do 17.00.

sametka

To byl snad začátek 90. let.... mám ještě asi dvě v šuplíku

sametka

Taky pamatuji.

sametka

Já jí nosila pořád. Jednu dobu.

sametka

Taky pamatuju.

Kočárky

Na Ondru jsem měla tmavě modrou šusťákovou trojkombinaci. Ta vanička do toho byla pevná a opěrka na nohy byla kovová a né z plastu.Vlastně celý kočár byl kovový. Kola byla klasická, žádné nafukovací a koš byl také kovový z takových těch čtverců. Když Ondra povyrostl tak, abych se nemusela jezdit po doktorech s velkým kočárem tak jsme koupili fialový sporťák.

Školky za nás

Tak to já si vůbec nepamatuji.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40