banner

Jak se u nás mluví a žije? Jak se žilo za mlada? - nové reakce

Aneb jiný kraj, jiný mrav, tj. jiné zvyky, jiné názvy věcí běžných či těch neobvyklých. A o to všechno nás tady můžete obohatit, až k Vám pojedeme, abychom byli IN :-))). NOVĚ: Vzpomínky na časy nedávno minulé.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nové reakce

Celkem 1 002 příspěvků

Jak jste se narodili?

napred mi rekly-ze jsem neplanovana..ze meli prvni rande a na lavicce v parku pod vlivem sem vznikla-uz to bylo povzbuzujíci( ehm, jdu v jejích stopách s tobim) a pak říkala, že přenášela (14dní) jako já s tobim nakonec mě nějak porodila-ale já měla 4,90, a omotanou šňuru kolem krku,tak sem vylzela přidušená-ale zachránily mě(no, to ste asi poznali, pač bych si s váma nepsala) a jméno? s tatkem se prý dohadovali ještě pá hodin po narození.Tatka chtěl Jiřinku, a mamka ne, tak nakonec ona si řekla dr, že to chce po sobě a budu dagmara

Jak jste se narodili?

Já jsem se narodila o 6 týdnů dřív,protože mamka jela s taťkou traktorem pro dříví do lesa a mě se to moc nelíbilo.Měla jsem 2,52kg a jaká je ze mě veliká ženská

Jak jste se narodili?

Mamka prenasela a uz moc chtela porodit, tak prenasela po dome televizor . Moc si uz tu historku dal nepamatuju a uz se ani nemam koho zeptat , ale byl to dlouhy porod. A ke jmenu jsem prisla tak, ze celou dobu byla presvedcena, ze budu kluk a mela vybrane jmeno jen pro kluka, tak jsem narychlo dostala jmeno po prababce.

Jak jste se narodili?

Mamka byla den před termínem u dr. a ten jí řekl, že to ještě nebude. Po půlnoci jí začaly bolesti a tak vzbudila taťky ať jede do budky zavolat sanitku. On měl fůru času a když si čistil zuby tak ho mamka dořvala, že má okamžitě jet a že kvůli telefonnímu sluchátku si nemusí čistit zuby. Já jsem narozená ve 3 ráno, takže to vážně spěchalo Sestra je narozená tak, že mamka umývala okna a jak lezla zvenku po lešení tak jí odtekla voda
@veverka77

Hromadné dívaní se na tv

To byl nej seriál moji mamky.Ona vubec nekouká na tv ani na seriály,ale tenhle si na polákach nenechala ujít.

Lovec Pampaliny

Toho taky pamatuju

Hromadné dívaní se na tv

Já černobílou pamatuju moc dobřeKdyž si naši sousedi z paneláku pořídili barevku,tak jsme tam v neděli chodívali na \"Návrat do Edenu\" (v češtině to dávali mnohem později pod názvem \"Návrat do ráje\"),který dávali na \"poláku\"

naše město

Jen tak dal

Hromadné dívaní se na tv

Nasi koupili barevnou tv az kdyz jsem chodila na stredni, to ji uz davno mel kazdy. A chytali jsme jen jeden program

Hromadné dívaní se na tv

Já jo, můj děda má jednu ještě funkční v pokoji

naše město

Vidíš a ty by ses chtěla odstěhovat.

špendlíky

My říkáme mirabelky nebo buštinky

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40