Inzerce
Inzerce
Inzerce

Naše rodina. Jak přežít tchýni??? (strana 158) - diskuze

Přidat nový příspěvek
 • Tchyně mi chce vzít dítě
  Ahoj holky, jsem docela bezradna. Tchyně na mě opět poslala oznámení na ospod, tentokrát jako sousedi. Čeká až udělám nějakou chybu. Otec dítěte mi nevěří, že je to ona. Jdu podat trestní oznámení..
  bartík   | 16.03.2018 14:25:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Tchyně
  Já si na svou tchyni nemohu stěžovat, je naprosto skvělá, hlavně co se týče dětí, výborně mi je rozmazluje, což má tchýně dělat. Já je pak celý týden dávám opět do latě   . Téměř kdykoli potřebuji hlídání není problém i když jsou děti nemocné, navíc má za rohem nemocnici   kdyby bylo potřeba. Ale bohužel ne úplně vždy může hlídat, pak tu je díkybohu aplikace na hledání chůvy.
  Katka0001   | 30.10.2017 11:00:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • rozchod kvuli tchyni
  ahoj holky, jsem už na nervy a musím se z toho vypsat. tchýně byla v pohode, než se nam narodila dcera. je jí posedla a já jsem samozřejmě špatná matka. protože nečtu pohadky apod.. když me chytli zada a chodila jsem ráno na kapačky tak hlidla starší dcera 12 asi hodinku. Přítel mi řekl at tahnu do nemocnice a pohádali jsme se. oprvdu jsem nemohla chodit. vyčetla mi, že kayu hlidá natalka, a že vím , že nejsem dobrá máma at si to přiznam a všem s uleví.. a že by bylo nejlepší nechat děti tatínkum a můžu si dceru půjcovat? přítel na to asi nic. což nechápu. když hlidala, vyčetla mi nezajem o dítě, že nezavolam. přítel volal každý den. mám třetí díte a nepotřebuji kontrolovat. pak třeba volá, že jestli příteli jestli ví, ře Kaya má modřiny?! jak kdybzch ji tyrala.. přítel 1,5 praci patlal jak se dalo, spíš byl doma a 4 mes. dělal zadarmo. já chodila na brigady co se dalo. a když máme v práci rekonstrukci a skoncila mi materska a on 14 dní měl práci, tak na mě vyskakoval at tahnu do práce. já byla na dvou brigadach ale nepotřebovali mě. chtela jsem si odpocinout a užít male, taky jsem si nasetrila rodicak.. pak mi bral kartu a že mi da půlku nájmu a nazdar, že kvuli mě nemá peníze ani byt a že v září půjde. padli i nějaké facky. a tečka byla, když byl s malou celý den u ní a ani celý den nenapsal, kdy se vrátí. tak jsem se šla projít abych si srovnala myslenky a bylo vedro, tak jsem se stavila na zahradce na dve malé piva. měla se stavit i kamaradka a pak, že ne. volal mi kde jako jsem? a řval na mě tak jsem mu to tipla. nevahali objiždet hospody v okoli a vlítla tam na mě, že chlastám, a mám doma děti a pokolikátý jsem tento týden v hospodě a že mě sleduje. no hustý! děti byli u táty a malou měl přítel u sebe, mimichodem stál za rohem u auta. no ten týden jsem slavila svátek a byla na koncertě ale co je jí do toho? deti byli u babicky. vubec mě nerespektuje jako matku, vezme si dceru a ani neda vedet, kdy ji vratí. vše musí být po jejím..školka nevyšla a přítel hned, že sehnal a at to rychle podepišu. zas ona. ted papíry na střídavou péči a zas to psala ona, a přítel ještě lže! že jen upravil jména. no nemůžu z nich... mám i pocit, že mi ji chce vzít.
  bartík   | 21.06.2017 18:26:03 | Reakcí: 4, poslední: 06.12.2017 23:41:01
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: rozchod kvuli tchyni
   Ahoj Jani, přiznám se, že úplně nechápu, o co u vás jde. S přítelem bydlíte spolu a tchyně jinde, je to tak? Nad vámi visí rozchod nebo to je pouze přání tchyně? Jak velká je nejmladší dcera? Držím palce, ať máš chvíli klidu, záda nebolí a určitě se nenech od nikoho "mlátit"!!!
   Calamity J.   | 22.06.2017 09:23:16
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: rozchod kvuli tchyni
    Ahoj.. dekuji za reakci. Nebydli s nami, bydlela s pritelem za prahou a ted se pristehovala asi 300m od nas. Ja ji ne hala byt at uziva vnucku ale furt ji neco vadi, ze nevolam.. ze ma modriny.. ze hlida starsi dcera(12) atd. Protele asi manipuluje a nic s tim nedela.. porad vse musi byt podle ni.. dceri jsou tři. Pritel mi donesl dohodu o stridave peci a zas to psala ona?! Jsem z toho na nervy, vubec me nerespektuje.. chce ji vychovat podle svyho.. nebo spis pro sebe. A kdyz nemam oporu v priteli, nemuzu se asi ani nijak branit..
    bartík   | 23.06.2017 00:19:44
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: rozchod kvuli tchyni
     Dítě je Tvoje, tak si musíš po dohodě s otcem dítěte rozhodnout, jak jej vychovávat. Také to dát babičce jasně najevo.
     Calamity J.   | 23.06.2017 14:42:52
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: rozchod kvuli tchyni
   Tak jsem tu opět, mě tvrzení, že si jde za svým bylo oprávněné. V září, když dcerka nastoupila do školky náhle přišlo anonymní udání na sociálku. Že chodím do práce a děti jsou dva dny v týdnu samý doma do 22h. Pracuji asi 150m. Od bytu. Dětem je 13 a 8. Šetření proběhlo v pořádku, bývalý přítel a jeho rodina nevěří, že to byla ona. Podala jsem návrh k soudu, kde požaduji určený styk s babičkou. A dále asi podám trestný oznámení na neznámého pachatele za pomluvu. Mám ostudu ve škole školce u lékařky.. Chjo. Jsem z nich na nervy. Mám tři děti a snažím se jak můžu.
   bartík   | 06.12.2017 23:41:01
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tchýně důvod rozvodu
  Ahoj holky, je tu mezi vámi některá, která se rozvedla kvůli tchýni?
  Když jsem začla s manželem chodit, tak se tchýně tvářila v pohodě. Po určitě době, když jsme se chtěli s manželem sestěhovat do bytu, tak pak začlo z manžela lézt, co mu kdy tchýně řekla, když byl u ní sám. Např. když přišel po delší době, tak mu řekla : co, dala ti propustku? (tedy já)... Nebo když jí vykládal, že jsme byli nakupovat a chtěl jí sdělit, co vše si koupil, tak vykřikla, že to nebude poslouchat, apod. Jednou když jsem jí vezla i s tchánem domů, od našich z opékačky, tak mě a manžela zvala na druhý den na oběd(na řízky), ale vzhledem k tomu, že to byl náš první víkend o samotě v bytě, tak jsem jí řekla, že ještě uvidíme, ale že manželovi ten řízek taky usmažím ( řekla jsem to naprosto normálním, v pohodě tónem). Při té příležitosti mi ona v prostřed věty zabouchla dveře od auta a pak jak kdyby si uvědomila co udělala, mi zamávala a usmála se. Víkend na to, jsem jí psala smsku, jestli pro ni a tchána nemám přijet, protože bylo léto , že by se vykoupali v bazénu. Tak jak mi tykala, tak mi v smsce vykala a nesmyslně se vymluvila, že ne... Když jsme s manželem bydleli v bytě už asi 14 dní, tak z něho vypadlo, že mu matka říkala , že se s ním do bytu nepřestěhuju a pokud jo, tak že se do týdne vrátím k našim.. Po tom všem mě to už tak štvalo, že do mě furt ryje, že jsem tam přestala chodit. Později omezil i manžel návštěvy. Pak jsme s manželem začli plánovat svatbu a když je byl pozvat, tak mu řekla že nepůjdou, protože je nemám ráda. Když je šel pozvat po druhé, tak opět řekla že nepůjdou, tentokrát proto, že jí nemají rádi moji rodiče. Svatba tedy proběhla bez nich. Druhý den po svatbě mi manžel řekl, že byl rád, že tam jeho matka nebyla, že by se tak neuvolnil.
  Manžel k nim chodil sporadicky (3-4x do roka, a to bydlíme v jednom městě) asi 2,5 roku. Pak jsem se v loni po Vánocích rozhodla, že za nima půjdeme, že uděláme krok ke smíru a pozveme je na Silvestra k našim. Což proběhlo poměrně v pohodě. Tcháni přišli a od té doby jsem se začli více stýkat. Většinou všichni i s mými rodiči a nebo jsme je navštívili jen my s manželem.
  V březnu jsme začali s manželem stavět domeček. V té době nám na stavbě hodně pomáhal taťka a i manžel to uvítal a o pomoc ho většinou žádal. Hodně se s mým taťkou radil a probíral spoustu věcí ohledně stavby.
  Až v květnu jsem jeli všichni dohromady do lázní do Maďarska, a jelikož jsme jeli dvěma auty ( já + moji rodiče v jednom autě a manžel + jeho rodiče v druhém autě , tcháni to tak chtěli), tak tcháni měli příležitost s manželem být o samotě 4hodiny při cestě tam a 4hodiny při cestě zpátky. Nevím, co si v autě povídali , ale každopádně zhruba do měsíce mezi mnou a manželem proběha velká hádka (do té doby byly pouze drobné výměny názorů). Od té doby manželovi začalo vadit, že můj taťka dochází na stavbu ( což původně bylo domluvené, že bude taťka dělat jakoby stavební dozor, protože manžel má méně času a za prací dojíždí a vrací se později). Začal se škaredě tvářit, když moji rodiče se jen přijeli podívat, začal mít problém s tím, když mu taťka říkal nějaký názor ohledně stavby apod. Jeho rodiče jezdili na stavbu každý víkend a to mu nevadilo. Rapidně změnil chování celkově k mojim rodičům, do té doby s nimi měl velice dobrý vztah (oslovoval je mamko a taťko), omezil oslovování, začal být arogantní a i celkově ke mě se začal měnit. Najednou se na mě začal utrhovat, i bez důvodu. Dřív byl velice hodný, dalo by se na něm pomalu dříví štípat.. Neměl s ničím problém.
  V září jsme jeli opět do lázní, opět ve stejné sestavě v autech a opět po návratu do měsíce byla druhá velká hádka. Když mi pomalu začlo docházet, že je to vždy po tom co s nima stráví delší čas, tak jsem se manželovi snažila vysvětlit, že se něco děje a že mám obavy, že jeho matka opět do něj rýpe proti mě a už i proti mojim rodičům. Dostala jsem odpověď, že to tak vidím já a že co by z toho matka měla, že ona nic neříká. Manžel najednou na své rodiče nedá dopustit, nechce nic vidět a strašně je brání, přičemž na začátku vztahu sám viděl a i přiznal, že matka do něho rýpe. Nyní to již nevidí a ani asi nechce.
  Situace se zhoršuje, utrhuje se na mě čím dál víc, začíná být agresivní, vůbec ho nepoznávám. Řešit nic nechce, buď nemluví, nebo se výhýbá odpovědi, když se ho na něco zeptám. Nebo mi rovnou odsekne, nebo začně skákat jak papírový čert.
  Přijde mi, že jsem si vzala někoho úplně jiného.
  Myslím si, že jeho rodiče, ve změně jeho chování, mají prsty. Tak jako na začátku vztahu, do něho tchýně rýpala, tak teď rýpe ještě mnohem víc a štve ho proti mě a proti mojim rodičům. Nechápu proč, ale asi ho chce mít zpátky pro sebe. Nevím, jak to dělá, že ho takto ovlivňuje, nebo proč to manžel nevidí, či nechce vdiět.
  Nyní bydlím u rodičů a jsem ve stavu, že jsem rozhodnutá podat žádost o rozvod.
  I kdyby manžel chtěl situaci řešit, já už vím, jak se umí doopravdy chovat, ukázal mi asi svou pravou tvář a s takovým člověkem být nechci. Strašně mě to mrzí a hlavně mě mrzí, že upřednostňuje matku a vidí ji jako modlu a její slova jsou svatá a matka mu nelže.
  Omlouvám se za délku příspěvku, kdo to dočetl až sem, tak mu děkuji a pokud někdo zažil něco podobného, budu ráda když se poděli o zkušenost.
  Deny.f   | 04.12.2016 00:26:51 | Reakcí: 5, poslední: 06.12.2016 05:39:17
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Tchýně důvod rozvodu
   Ahoj Dani,
   je to sice smutné, ale je rozhodně lepší, pokud se rozvedete teď, než s dětmi. Nevypadáš na žádného radikála, naopak mně přijde, že správně chápeš, že nikoho nepředěláš, tak si musíš sama zvážit, zda to s nimi zvládneš, nebo je jejich jednání pro Tebe neúnosné.
   Držím Ti palce. Co uděláte s tím domkem, prodáte?
   Pěkný večer,
   Jana
   Calamity J.   | 04.12.2016 20:06:28
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Tchýně důvod rozvodu
    Ahoj Jani,
    děkuji za odpověď a podporu. Není pro mě tato situace lehká, ale také si říkám, že je to lepší teď, než by byly děti. Pořád se mi akorát honí hlavou, že nechápu, jak se takto mohl změnit. Jestli se přetvařoval, nebo ho takto dokáže ovlivnit a zmanipulovat matka. Nejvíc mě mrzí , že je to teď v takový blbý čas, zrovna před Vánocema. Ale vím, že by jsme to pouze oddalovali, protože opravdu v sobě cítím, že s takovým člověkem bych "trpěla". Představa, že by jsme si pořídili dítě a jeho matka by manžela ovlivňovala natolik, že by mi doma dělal scény, určovala by si, kdy mám dítě přivést apod., se mi příčí. Neumím si ani představit, že bych takové zlé ženské měla dávat své dítě. Ona mě nemá ráda od začátku, tak kdo ví, co by říkala dítěti proti mě.
    Ještě mě mrzí jedna věc, a to ta, že manžel momentálně nemá ani snahu za mnou přijít a cokoliv řešit.. Přijde mi, že nevěří, že bych od něho byla schopna odejít. Chová se svým způsobem pohrdavě.
    Domeček je psaný na mě, takže zůstává mě...
    Hezký večer,
    Dana
    Deny.f   | 04.12.2016 21:36:24
    Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Tchýně důvod rozvodu
    Ještě k tomu domečku... manžel na něj neustále chodí pracovat, i přesto, že za mnou nemá tendenci přijít a i přesto, že ví, že je domeček psaný na mě... To je další věc, které nerozumím...
    Deny.f   | 04.12.2016 23:46:16
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Tchýně důvod rozvodu
     Dani, tak to máš dobře ošetřené :-), aspoň jediné pozitivum. Napsala jsi to přesně, jsou si námi někdy až příliš jistí...
     Calamity J.   | 05.12.2016 10:09:31
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Tchýně důvod rozvodu
   To je mi líto, takováto tchýně je na vraždu.
   Ady.S   | 06.12.2016 05:39:17
   Reagovat | URL příspěvku
 • u mě přežít tchýni není zas takový problém,bydlí 150km ode mě,přijede jednou za čtvrt roku na dva tři dny.Pravda,ona moc nekomunikuje,najednou mi zavolá že je za dveřma a že zvoní a asi nejsme doma.Na takovýhle přepadovky už jsem si zvykla.Na její sparťanský přístup k životu si nezvyknu nikdy,ale tak co už,každý jsme nějaký.Byt pak větrám tři dny,v létě v těch vedrech i týden než "vůně"babičky zmizí.Ona se moc nemyje.Mohla bych tu o ní hodiny a hodiny vyprávět,tak jako každá z vás o své tchýni  
  To že od ní holky nedostaly Mikuláše,budiž,beztak mají sladkostí až až.Barča měla svátek,popřát jsem jí neviděla.Dneska ráno odjela a v poledne v kredenci vidím nový hrnek s Krtkem.Tuším,ale ptám se Barborky aby mi to povrdila,tak prý to dostala k svátku.Proč tak tajně,netuším.Holt je taková.Odpolko mi přišla sms že se semnou nestihla domluvit ohledně Ježíška a že nechala peníze.OK,ale kde je nechala,to ví jen ona   Jasně,pohoda,tohle je pořád pohoda oproti jiným tchýním.Největší pohoda je,že bydlí těch 150km     Ikdyž hlídání by mi bodlo.Takspíš jen pro pobavení jsem to sem napsala.
  markíla   | 10.12.2015 23:03:40 | Reakcí: 6, poslední: 06.06.2016 17:01:40
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Rozvod a tchyne atd..
  Potrebuji znat nazor nekoho nezaujateho, prosim o radu k tomuto pribehu: rozvedla jsem se cerstve s manzelem a mame jedno dite. Mazel me malem znicil a zdravotne se z toho dostavam dlouho.... Proste cely vztah byl pro me teror a vysbodila me az milenka za zady. bohuzel jsem nemela silu odejit kvuli diteti sama. Ale co me trapi potrebuji znat nazor na toto: rozvod probehl ok, v pohode se domlouvame s exmanzelem na hlidani, ale zacali mi volat neustale jeho rodice a jeho prarodice. Tchyne vola kazdy vikend a i kdyz se zepta na malou resi se hlavne neustale exmaznel tedy jeji syn..maji snim problem v komunikaci takze kdyz on snima nekomunikuje(volaji me). Jenze ja chci mit klid a i kdyz mi jich je lito, kdyz vim co maji za syna podvodnika.. Nechce se mi a vadi mi jim uz zvedat telefony. Porad si pripadam jak kdybych snim zila... A dost mi pripominaji ex a proto jsem se nerozvadela.. Abych snima dal virtualne zila...Kdyz jsem snim zila tak mi obcas take zavolali,ale ted resi semnou jejich neshody, jelikoz ho znam pry ja lip.. A se mnou se da lip mluvit... Proste s nim nemaji vztah.. Rozhodla jsem se utnout s nimi kontakt, odkazala jsem je na jejich syna at se domlouvaji s nim. Jelikoz on doted vse snima nechaval na me. Smzr. Vnouce pujcovat budu dal bez problemu. Ale celkove chci mit klid jak od ex tak jeho rodiny... Myslim, ze jako syn by mel snima komunikovat on ne? Jak vy komunikujete po rozvodu s tchyni a pod? Diky holky za rady 
  malicek   | 04.12.2015 09:35:22 | Reakcí: 2, poslední: 06.12.2015 09:50:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Rozvod a tchyne atd..
   Já bych jim určitě řekla, že jejich problémy si musí řešit mezi sebou, je to jejich problém a ne Tvůj. Jste rozvedení a ty za exmanžela neneseš naprosto žádnou zodpovědnost. Měli by si uvědomit, že teď nastala naprosto jiná situace.
   tygřímáma   | 06.12.2015 08:18:14
   Reagovat | URL příspěvku
Přidat nový příspěvek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×