banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

jak dal? - diskuze

12 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
tak ja nevim no,to vztekani sileny trva uz tyden a porad nic.jen a jen rev a prohybani a nepomaha ani ignorace.no a ohledne toho piti:myslim,ze tim,jak nechce pit,ma hodne propadlou tu fontanelu na hlave.snazim se mu dat co nejvic ovoce,vody do jidla atd,ale proste z lahvicek si nevezme nic.od te doby,co neni kojen,je to na mrtvici.dneska jsem zkusila i od aventu s tim mekym pitkme,mame asi deset ruznych dudaku a savicek,ruzny druhy cajiku a na vsechno nenene a neni mozny mu to narvat do pusy.ani si s tou lahvickou nechce hrat aspon jako predtim.to jak ji hryzal,tak aspon neco ukaplo,ale takhle.. :-(mudra o tom vi a nic nerekla co a jak chjo.plinek ma mokrych taky dost,ale me prijde sileny,ze nechce ani caj,ani UM.preci jen v jidle mu to nemuze stacit.a co pocit zizne??
Určitě se to brzy spraví. Mně Viktorka taky strašně dlouho nechtěla z ničeho pít. A že jsme vyzkoušeli kopu lahviček. A teď už pije docela pěkně. Když ti pije z normálního hrníčku, tak mu ho nabízej. To ničemu nevadí. Hlavně že ti z něčeho pije. Když mi Viki jednu dobu nechtěla pít vůbec (občas se to stane i teď), tak jí dávám stříkačkou z Nutrilonu. Aspoň něco tak vypije. Tak budu držet pěsti ať se to bzry spraví.
jo napodobuje me pekelne.nikdo nemuze klapnout pusou s jidlem pred nim,hned chce taky.pije taky,kdyz piju ja.treba caj,ale to chce prave z toho normalniho hrnu,holky vcera vecer vypil sam z lahvicky asi 30ml UM .proste to zvejkal a tahal.tu savicku od aventu bilou pro nejmensi.dneska rano to nechce zase,ale uvidime,treba nema zizen,tak to budu zkouset pres den hodne.a pro zmenu vecer mel 37,8 a ve 3hod rano 39,0takze ja uz se zblaznim.od tri hodin jsme vzhuru a tancujem kolem nej.nechali jsme ho i vyrvat-vsak marne.ted snedl celou presnidavku merunku,tak uvidime.na zacatku ledna dobral antibiotika,v pondeli jsme byli na kontrole,vse mel ok vysledky a ted zase tohle???proboha proc?vzdyt ho nenechavam nastydnout,jsem opatrna a ven chodime jen kdyz je do -2 st max.spis nad nulou po obede na chvilku.ja jsem zrala na provaz
@Andrea81 Andrejko, zkus vydržet!!!! Ono se to časem spraví!Nepohlídá ho na chvíli manžel, že by sis od něj odpočla někde venku? A zkus spát, když spí on, ať aspoň nepadáš únavou!Držím palce, ať je brzo líp!!!!
holky,on se odstavil ze dne na den od prsa.od jeho tri mesicu ho ucim na dudlik na lahvicce.byly tepla,tak kvuli tekutinam.nikdy o to nestal.nyni je mu 8m skoro a vzteka se strasne,protoze by nejradeji stal jen a sedel.jenze se pretoci jen rychle na bricho a zpet mu to nejde.porad mu tam vadi rucicka a jeci.vim,ze se nudi na zemi a nebavi ho to.jenze mu porad ukazuju,jak ma dat rucicku,aby se otocil zpet,ale nejde mu to.sedi tak,ze je chvilku rovnej a pak spadne jak hruska.tak to nechci pokouset.no a ty pitka-mame opravdu hodne dudliku-tvaru jako latex i silikon,mame od aventu mekke pitko,mame explora (timme tippe hrnicek netekouci pro 6+,ze ten tvar ma pripominat bradavku,jsou to pitka s ventilkem,kdyz s tim mava na vsechny strany a blbne,aby to nelitalo vsude-MM nebo UM drbat z deky a ze zdi des.mame pitka co nemaji membranu,ruzne tlusty,ze to treba jen tece,mame hrnicek po me,ten klasicky cerveny,jak si drzi sam a ma tu hubicku s trema dirkama a proti tomu je druha kvuli vzduchu,mame od segry dva jinsi nastavce-proste plna vybava vseho mozneho,porad dokola mu to zkousim,ale neee,jen lzickou.a pak tak,ze pije jako dospelej.jenze to je jak cune hned mokrej.to ho s kazdym mytim prevlikat?a navic kdyz nekde jsme?v zime?aby mel aspon nejaky tekutiny,tak jsem mu koupila dnes instantni krupicku 6+ do UM.UM jsem udelala HAMI 2 a do toho 3 lzicky.bylo to spis hooodne tekuty,nez kasicka,krmila jsem ho tou lzickou napojenou na lahvicku jak to bylo ridky.spis jsem mu to lila do pusy,tak aspon neco no vypil nez snedl.
@Andrea81 jo tak tenhle boj trochu znám....a co zkusit brčko? já vím že je malý, ale třeba by překvapil??????????,
@Andrea81 Je to síla. Člověk by nevěřil, že si takové prtě umí tak tvrdě postavit hlavu. Napadá mě, že se z toho Aventového pítka dá sundat ta membrána. Sousedka z něj takhle naučila pít prcka. Ale ten pil z lahvičky. Když nic neříkala dr. a plínek má mokrých dost, tak bych se možná na pití vyprdla a řešila jen jídlo. Možná ho znervozňuje to že se tím nervuješ a tak stávkuje taky, nebo to že se mu to snažíš nutit. Všichni víme jak ti malý ďáblíci z nás vše vycítí a nenechaj si nic vnutit, ikdyž je to pro jejich dobro. Ještě mě napadá nějaké větší kapátko a nebo brčko. Jé a ještě, neni takový, že by tě napodoboval? Že by jsi třeba před ním mohla mít nějaký ten netekoucí hrneček a předním z něj pít a odkládat ho tak, aby si ho mohl vzít. Třeba ho to po pár dnech začne zajímat.Možná blbosti, ale třeba něco pomůže.Držím palečky
@Andrea81 No, to je opravdu mazec! Nedivím se ti, že už jsi pomalu v koncích, nebyla bych na tom o nic líp.
Ten ti teda dává Snad se brzo umoudří. Poradit s ničím nemohu, nemám zkušenosti. Jen si říkám, že když na to doktorka nic neřekla, tak to snad tolik nevadí. Třeba se naučí pít už brzo z normálního hrníčku (mám malou ségru a ta taky nepila (ale pravda, pila mlíko)a pak se docela brzo naučila pít z normálního). Pevný nervy přeju!!!
A nezkoušela jsi mu udělat větší dirku aby voda tekla? Hlavně to nezvládej, naučí se, neboj.
A jak jste na tom se zoubkama? Nechce ani UM ani MM a čaj, ovocná šťáva, popř voda? Tu také ne? A co dávat po lžičkách. Třeba jen pár, co půjde a častěji. A u tebe se uklidní?
@majinkah zuby ma dva dole,jinak klidny.mudra rika,ze horni jeste nerostou.u me se uklidni jen trosku,ale spis se vzteka u vsech a v jakekoliv situaci.zkousela jsem tri caje pro deti,od lerosu,instantni od hippu,stavu taky a UM hami a bebu.no a po lzickach to delame doted,jenze to si vezme tak dve tri a jinak nic.spis to brynda.jenom ve vane pije jako dospelej ze sklenky treba,ale to je vic na nem nez v nem.preci nebudem kazde piti chodit do vany :-(
@Andrea81 No, to s tou vanou praktikovat nejde, to je jasný... A to se říká, že malé děti-malé starosti... A teď je to třeba úplná blbost, ale jak jsme byli vztekací a teď se to začíná opravdu rovnat, tak to začalo, když se začal pokoušet vstávat a teď už to umí a je opravdu klidnější. Nemáte také nějakou novou dovednost? Třeba to trochu souvisí. S pitím, je to horší. Ještě mě napadla řídká kaše do lahvičky, jestli ji normálně jí a nebo jestli má rád banán, tak ochutit trochu mlíčko, nebo jestli má rád jogurt, tak naředit a jestli by ho pil z lahvičky? Ale teď radím třeba kraviny...ještě si říkám, nepije protože nechce lahvičku a nebo protože mu nic nezachutnalo? Nechce ani MM, že?

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40