banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Domácí úkoly a příprava do školy - diskuze

30 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
1. Jak dlouho zabere čas vašim dětem na úkoly do školy i s přípravou rozvrhu atd?2. Od které třídy si je dělají téměř sami?3. Máte pocit,že toho učení naše děti mají hodně? Zajímají mě vaše názory :)U nás to bylo tak,že v 1.třídě jsem dohlížela a občas i poradila,nebo vysvětlila s úkolem a to tak jen do Vánoc a to jsem u ní i stála.Někdy po Vánocích nám všem paní učitelka (na rodičáku) říkala,že by se děti měly učit zodpovědnosti a samostatnosti a my rodiče je jen kontrolovat,dohlížet na ně. Ted ve 2.třídě se dcery zeptám,jestli úkolu rozumí,nebo ne a to potom vysvětlím a nechám jí samostatně pracovat.Nestojím u ní a čekám,až mě zavolá.Je jasné,že tam jsou potom i chyby,ale tím se právě učí.Jinak celková doba přípravy do školy,včetně úkolů dcerce zabere tak hodinu,když má opravdu lehký a malý úkol.Jinak většinou 1,5hodiny.Jsou i výmečné dny,kdy musí něco dopisovat třeba po nemoci a to nám potom zabere i 2hodinyto je naštěstí jednou za čas.Ve škole má Nelinka spolužačku,je průměrá,nění hloupá,ale prostě za ní úkoly řeší rodičeTo je strašné,ted se to nedávno řešilo ve škole,že holka má vždy úkoly dobře a ve škole jí to jde o něco méně.Učitelka se jí ptala jak je to možné,jestli si píše domácí úkoly sama a prý že jo,jen že jí je maminka diktujeStrašné
Nam domaci priprava do skolky,maji ukoly,nekdo teda jen. Zabere v pomalem tempu pul hodky denne.
syn 1.třída1) úkoly mu zaberou 10-15min zpravidla, ale někdy to máme na dýl, když ještě procvičujeme, to je pak i hodina, ale tak 1-2x týdně podle toho co je třeba dopilovat2) když ví co a jak píše si úkoly sám, v družině, aspoň pak doma máme klid, když neví doma poradím, ale nestojím nad ním, zpravidla (stojím jen když to patlá :-))3) je v 1.třídě takže těžko posoudit, číst, psát a počítat se naučit holt musí, uvidíme jak dál
Do školy vůbec nezasahují.Do úkolu už vůbec né.Jen podepisuji.Píšou si je jak dlouho chtějí,oni jsou u toho na počítači a dívají se na tv,jí,baví se.Perlička ze školy-dnes jsem musela Honzovi v 6 třídě podepsat papír,kde bylo napsané,že zítra se píše písemka,bude v ní to a to a já o tom vím.Podle mě absurdní.Ale je to ,protože ostatní rodiče se s dětmi podlé té osnovy budou několik hodin učit a tu písemku asi vypiluji do dokonalostí.Podle mě co se dítě není schopno naučit samo,tak na to prostě nemá ani po hodinách učení s rodiči.
Počkej, ona má úkoly ve druhé třídě na HODINU? A to budeme mít taky? Nebo to je jen místní úchylka?
@zajic To bude místní úchylka,Jirka píše úkoly max.15minut.Ale pravdou je,že my doma jako úkol nečteme,Jirka holkám předčítá svoje komixy,takže na čítanku doma nekoukne.Ovšem ze čtení nosí neustále jedničky,tím pádem nemám co řešit,ať si čte co chce.
@Val.J35 Maruška umí číst, takže je ze čtení z čítanky osvobozená. To nám teda taky odpadá.Ale i když čte to, co je v čítance, tak to netrvá déle, než 5 minut.
@zajic Čím vyšší třída tím delší úkoly.Ale tak od 6 už se zas moc úkoly nedělají ,spíše se učí.
@zajic Dle mého místní úchylka. Honza je ve 2. a úkoly moc nemá.
1. Než se převleču, sesmolí úkol klidně v bundě na zemi v kuchyni. 2. Dělá si je od začátku sama. Moje pomoc spočívá v zaplacení třídního fondu3. Na doma ne. Já bych jim dala nějaké dlouhodobější úkoly.
1. Podle typu úkolu - 10 - 30 minut (stříhání písmen mu trvalo dlouho, ale s tím už skončili, takže většinou do těch 10 minut má hotovo a měl by i dřív, kdyby prvních pět minut nebrblal, že to musí dělat ). Do školy nosí pořád vše, aby nezapomínal (jeho nápad, jeho boj :)) 2. Úkoly dělá sám. Já jen potom zkontroluju a podepíšu. 3. Zatím toho moc nemají, ale je v první třídě... počítám, že časem se to změní :))
@nadule1 Honza je nosil nastříhané ze školy.
@inediam Oni za úkol vystřihovali písmenka z novin a časopisů a lepili je pak na pracovní listy - genetická metoda. Nejvíc práce dalo najít u nás něco, z čeho se to dalo stříhat. Jen velká písmena... noviny nekupujeme, takže z letáků... .to bylo strašný... Jinak taková ta klasická písmena, co se dávají do desek, to oni vůbec nemají.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40