banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Dělení nákladů při mateřské - diskuze

40 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
ahojky, ráda bych se optala, jak to máte se svými drahými polovičkami zařízené ohledně měsíčních výdajů na domácnost při pobírání mateřské? Dělíte si platby nějakým způsobem, nebo vše sypete na jednu hromádku? Jak to máte s penězi pro vlastní potřebu (kosmetika, hadříky, kadeřnice apod)? Díííky :-)
Hypotéka a náklady spoj. s bydlením na půl. Jídlo manža. Něco málo mi zbude, většinou kupuju na prcka věci, nebo něco sobě. Když už nemám, dá mi.
na dvě hromádky jsme jeli jen jako svobodní, od svatby máme jen jednu a vyhovuje nám to, jsme spíš oba šetřiví takže moc nerozhazujeme (teda já se snažím krotit )
Jedna kasa, jeden účet, všechny peníze pěkně na hromádku. Nevadí mi to, větší částky- nad 500, neuvalíme bez vědomí toho druhého.
Oddělené finance, základní výdaje dané, kdo platí - většinou manžel :-), zbytek, kroužky, nákupy, kdo má, zaplatí. Ale více se mně líbil model společné kasy mých rodičů, více se ušetřilo.
já z rodičáku,ted z mateřské platím dětem oblečení a jídlo, a když mi peníze dojdou vezmu si Davidovu kartu a platím jeho,ještě vlastně internet a spoření Radimkovi platím já.... David vše ostatní,energie,nájem,hypotéku,paušál apod.
my všechny peníze sypeme na hromádku
Spočítáme si poměr čistých příjmů. Pak si napíšeme tzv. uznatelné náklady (jídlo, energie, věci na děti). Ty sečteme a pak se podíváme, v jakém poměru jsme je platili. Dorovnáme to tak, abychom to platili v tom poměru, v jakém vyděláváme peníze. Neuznatelné náklady (osobní věci, co si kupujeme pro radost apod., a benzin-naftu) si kupujeme ze zbytku. Já mám naštěstí před rodičákem našetřeno A kdyby mi peníze došly (což asi dojdou, protože rodičák mám na 2 roky a doma budu 3), tak pak mi manžel nějaké peníze bude dávat.
Vše sypeme na jednu hromádku po zaplacení účtů a každý máme svojí kartu k účtu takže si z toho hradíme co chceme. Princip kapesného jsme také měli, ale postupně se zrušil protože pak ty prachy chyběly jinde. Na druhou stranu ale já se na všechno ptám - že chci dětem koupit to a to oblečení za tolik peněz, že chci ke kadeřnici a tak. A funguje to i naopak když chlap platí svoje soukromé věci, bez vědomí toho druhého si fakt nekupujeme nic.
@luciasek84 presne tak to mame
mame vse spolecne,bez ohledu na vysi platu atd
dohromady vše..když něco potřebuju domluvíme se a koupím si to
ja to deleni nikdy nepochopim. Jsme prece rodina,nebo ne? Jakepak moje a tvoje?

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40