banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Brzké buzení v nemocnici - diskuze

81 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Když jsme u těch sov vs. ranních ptáčat, tak co říkáte na buzení v nemocnici.Osobně bych zrušila právě toto brzké buzení pacientů v nemocnici se současným umístěním teploměru a následnou hygienou, aby bylo vše připraveno na vizitu. Myslím, že součástí léčby by měla být kromě odpočinku také minimalizace stresu, což násilné buzení v 6 určitě je.
Tak v Bohunicích v porodnici si to vůbec nepamatuji. Čekala jsem uklízečku někdy v 6h ráno a ono se tam začalo něco dít až kolem 8h. Příjde mi, že tohle brzké ranní vyšilování v nemocnicích asi přestává.
Tak já byla jen v porodnici a je fakt, že když mě na pokoj po porodu dovezli v 1 noci, než jsem usnula bylo 5 a v 6 ráno mi už přivezli Markétku, tak jsem měla co dělat, abych to pobrala.
Určo by to bylo příjemné, mám jeden nepříjemný zážitek ani tak z buzení, jako že jsem kolem 6ráno chtěla pomoc na záchod, sestra mě honila že spěchá no a uspěchali jsme i moje potavění na nohy, neb po příchodu na WC jsem omdlela. Zacházením mě noha začala bolet, a moje \"otravování\" že chci něco proti bolesti skončilo chybně podaným lékem na který jsem byla alergik. V porodnici nás ale ráno nebudili, to zvládli mimisci sami, donesli teploměr a až bude čas mám se změřit, když došla vizita a já kojila neřešili, jen se zeptali jestli je nějaký problém, případně samotný doktor došel později.Věřím že toho sestry mají hodně a musí k té 6hod mít vše nachystané na předání služby.A než \"donutí\" všechny pacienty vstát(myslím třeba po operacích končetin,moje největší zkušenost), přestlat jim postel, rozdat léky, vzít teploměry, vše zapsat je toho práce až nad hlavu.
to brzké buzení mi ani tak moc nevadilo, protože jsem zvyklá vstávat brzy, ale vadilo mi to proto, že byla dlouho snídaně a já už se jí vždycky nemohla dočkat jaký jsem měla hlad
Prekvapuje me, ze to dosud nezaznelo. Jde to jinak. Jenze si to clovek musi zaplatit a jmenuje se to nadstandart. S Eldou jsem sla rovnou. S Di trvalo 24 h, nez jsem si ho vyrvala. Najednou slo VSE! Ta sama sestra, co na me hazela ksichty, byla najednou jak slunicko. Neeeee, nebudem v noci svitit, tady je lampicka prece. Neeeee, pro zaznam kojeni nebudem courat o pulnoci, staci rano. Jooooo, s vizitou je cas, prijdeme az nakonec. Atakdaaaaale. Na pobliti? Samozrejme! Zaplatila bych to znovu? No ze vahate!
@Terča80 Já jsem měla teda nadstandard aniž by si ho platila. Pokoj sama pro sebe, když pominu jednu jedinou sestru z celého personálu, která mě vydeptala, tak velmi milý personál a to od uklizeček až po doktory.
@Terča80 Tak to nadstandart nechci, u nás je tohle všechno v normální péči Až na ty návštěvy a soukromí. Tím se u nás rozumí nadstandart.
@angieblack Radsi nerozhlasuj kde, nebo nebudes mit kde rodit.
@Terča80 Myslím, že to všichni vědí, pěju to ódy pořád.
@angieblack Proto to pisu.
@Terča80 Jasně, že mají asi větší motivaci. Nicméně za peníze nadstandardu si kupuji nadstandardní zdravotní péči a komfort, slušné zacházení a úcta k pacientovi by možná mohly být v rámci standardu...
@Terča80 taky půjdu, pokud to bude možné, příště na nadstandard. Ne ani tak kvůli buzení, jako kvůli tomu, že se nebudu muset denně koukat na 30 ksichtů, co se přijde podívat na sousedící rodičku :)
@Gastrica Dalsich sto pozitiv jsem nevypisovala z ucty k drzeni se tematu :-)Rozhodne jdi. Snad nejlip investovany prachy v zivote.
@Terča80 si piš :D a taky si vyberu jinou porodnici už se na to těším, to bude báááájo (jen to dítě musim nějak nejdřív dostat do břicha, bude to boj )
@Gastrica To je uz jen maly detail. Spravit zada a aspon trenovat ;-)
Hrozný, nejlepší je to o víkendu, to nikdo nic nechce a je to o hodně volnější. V porodnici to bylo dopoledne jak na nádraží. Já jsem rodila k ránu, tak jsem tu noc nespala a po porodu jsem trpěla jak pes. Přišla jedna sestra s teploměry, za chvilku paní umyla umyvadla, další setřela stolky, jiná zas převléknout postele, nakonec ta poslední vytřela, přišla sestra oznámit vizitu, jedna vyzita na mimina, jedna na maminky...pořád tam někdo coural a už byl oběd. Po obědě se mě zeptali, jestli jsem vyspaná, že si můžu jít pro malou
me je to jedno,protoze vetsinou kdyz spim,tak spim a na hygienu me nikdo nehnal,at nahodou nedejchnu primarovi do oci...teplomer jsem kolikrat ani nezaznamenala,a jestli jsem uz byla vzhuru,tak me vzbudilo neco kolem pate,pred patou,co rachotilo na chodbach
Zatím jsem byla v nemocnici jen v porodnici a tam mi teda bylo úplně jedno, kdy je budíček, já tam byla většinu času vzhůru A vizitu nám hlásili kolem 10hod ranní, takže jsme měly spoustu času se připravit
já coby sestra- me se to nelibi-ale jinak by se to stihnout nedalo.. stejne tak kdyz nekomu jdu brat krev musim si na to posviti- tudiz proberu pulku pokoje.. a navic se navzajem budi i chrapanim- takze duchodci zacnou ve 4 strachat po oddeleni, ze nemuzou spat- a mladi by vyspavali..navic muzou si klidne zdrimnout pres den- coz v te nude vetsinou delaji.... s propoustenim je to bohuzel tak- neni cas a misto aby se valeli v posteli do 14 nez se vypise zprava- musime tu pstel umyt, dat na ni noveho pacienta.. bohuzel toto by se nezmenilo asi nikdy:(
@amalie2011 hele, sorry, Dášo, ale tu postel, co jsem já v 11 vyklidila, měly sestřičky v 11.30 hotovou. Byly na to dvě, jedna vyslíkla, druhá postříkala noční stolek desinfekcí, pak to spolu naházely do pytle, povlíkly a vyměnily cedulku na čele postele! To fakt nechápu, proč jsem tam musela 3 hodiny sedět a čumět. Vlastně jo, aspoň jsem viděla, koho poslali na mou postel, nějakou mladou vietnamečku... Já seděla na židli s miminem v ruce a ona si šla lehnout do mojí, ještě před chvílí plné, postele :) Mimino jí přivezli, když já jsem odcházela :)
@Gastrica no me to nerikej ja taky sedela pri propousteni na chodbe-ale me to bylo vcelku jedno- ja na chodbe travila veskery cas s deckem na rukach-neb na pokoji chteli spat a ten urvanec jen rval:D ja jen ze ikdyz to meli raz dva a byli na to dve-neni to tak vsude a kolikrat je o postele nouze:o)
@amalie2011 já věřím, že tohle je prostě systém a ty jako sestra na tom nezměníš nic, stejně jako já jako pacient. Ale když už tě teda vykopnou z té postele několik hodin předtím, než ti dají papír do ruky a nashledanou, tak si mají zařídit i to, aby ta mamina s miminkem nemusely sedět na chodbě. Já třeba si neumím představit, že bych musela kojit, když na té chodbě denně bylo 30 lidí jako návštěvy k maminkám. Na pokoje návštěvy nesměly. Třeba nějaká společenská místnost by nebyla? Něco, kde bude gauč, přebalovák, pitná voda a třeba záchod? (v Pardubicích je mimo pokoje záchod jen jeden na chodbě a ještě ke všemu pro zaměstnance, kam ty nesmíš, když se vyloženě nekroutíš.) Na pokoj, kdes ještě před hodinou ležela už se ti pak nechce, když na tvé posteli je jinej člověk a už tam vlastně nebydlíš...
@amalie2011 no, mě by taky nevadilo kojit na veřejnosti, kdybych neměla takové šílené kozy rozkousané. Já u kojení brečela jak cyp a rozhodně jsem nepotřebovala, aby na mě u toho čumělo 30 lidí :D
@Gastrica to je tak i u nas.. navstevy na chodbe. me ted anevadilo kojit nikde.takze naka chodba me nerozhodila.rposte system na hovno-ale v cr se nikdy nezmeni... a zachody sou dycky v suterenu nemocnice:D tam sem jezdila vytahem ze 2patra,abych se nepocurala:D
@amalie2011 Mě taky napadlo to noční chrápání spoluležících. Protože to je asi horší jak celé buzení v 5 na teploměr.
@ stejne tak je boj o televizi-pulka se chteji koukat-pulka chce spat- nikdy se nezavdecis vsem:D takze boje sou ruzny..pak si ztezuji-sestro dejte me na jinej pokoj- tam ten dedek chrape, ten mlaska, ten cuci dlouho na telku a furt neco-... malo mista ve spitalech furt plno,malo personalu.. na atb se taky bidu- takze se jim spanek prerusi..navic ne uplne pohodlne postele- malo kdo vam rekne jak se vyspal do ruzova ve spitale,ikdyby se nebudil v 5..
Já si nepamatuju, že by mě někdo budil tak strašně brzo....zlatý Bohunice
Třeba ten teploměr jsem nikdy nechápala. Stejně to všichni vytrousili někam do postele.Ale třeba na nefrologii sestry sbíraly moč a měly toho fakt hodně, kamarádka na hepatologii na transplantacích zase takhle ráno něco dělá s redonama. Atd....Kdyby se to nechalo na později už se nestihnou antibiotika, která jsou přesně na čas atd...Ta hygiena nevím. Já jsem zvyklá jí dělat ráno :) ale asi by ničemu neublížilo kdyby se to dělalo někdy jindy. I ti pacienti jsou ráno takoví trochu nepoužitelní a trvá to podle mě dýl.Mě vadilo buzení ráno v porodnici. Nebyla jsem tam s žádnou nemocí, jen prostě po porodu, tak co mě proboha budili
Tak tak.Sotva jsem uložila nakojené dítko a usla,rozrazili se dveře a uklízečka,všude rožla a s řevem a rachotem začala uklízet,pak sestry s teploměrem a pak další a další,pak to v 7-8 ráno utichlo a my čekaly kdo ví jak dlouho nehnutě na vizitu,nesmělo se usnout,bože to byla hrůza.Taky jsem se ptala proč a oni,že to musí udělat na konci noční,aby nás předali té ranní směně.
To je nejhorší zážitek z nemocnice.
Probouzení v 6? V jakých nemocnicích tohle ještě dělají?Mamka lítá po nemocnicích dost často a říkala, že třeba teplotu měřit přijdou někdy v 5 či 6 ráno, ale mají na to nějaký dálkový teploměr, takže nikoho nebudí...
@JitkaB před dvěma lety to ještě dělali, jestli už teď mají všechny špitály teploměry na čelo, to netuším, ale tehdy mě na férovku probudila sestra a šupla mi teploměr pod paži. Pak roztáhla okna a \"připravte se na vizitu\"
@Gastrica u nás se používá klasika,digitální do podpaží
@Gastrica já em taky vletela do pokoje rozla sem a svym nechtne hlasitym urvanym hlasem rekla,, budicek, vstavame, jdeme se oblikat, umyvat atd atd:D nebylo to vzdy-ale kdyz sem vedela ze je dobra skvarda na pokoji:o) milovali me
@amalie2011 já byla na pokoji sama, mě klidně mohli nechat spát
@Gastrica nemohli:s sila zvyku ci co:D:D kdyz vsichni tak vsichni:D:D:D- tot uz je z nadsazkou.proste je zdrvaotnictvi nastavene tak blbe ze v 7 uz chodi mudri a cekaji umyte a ustlane postele, tak to tak asi bude furt..
@JitkaB jo tak u nás v nemocnici klasika
@JitkaB NO jo, ale to mají až teď poslední dobou. Když měli normální, tak budili.
Taky bych byla pro, aby tohle mereni teplot nedelala nocni smena, ale az ta ranni. Proste nejak jim ty povinnosti preskladat.Protoze spanek leci.A navic, v nemocnici je ten den tak dlouhy, tak proc ho zacinat uz o pate.
já byla v nemocnici přespaná za celý den, tak mi to moc nevadilo.. v porodnici pohoda, pípli teploměr na čele a mohla jsem spát dál víc mě naštvalo, když mi vzbudili mimčo..ale chápu že starší lidi nebo vážně nemocní můžou být naštvaní, když je někdo ráno vzbudí, když konečně zabrali jsem pro změnu režimu v nemocnicích
Vadí mi, že nemocnice jsou často mastodontní kolos fungující nějakým systémem, ve kterém se člověk z venčí nemá šanci zorientovat, nikdo mu nic nevysvětlí, ale očekává se, že bude držet hubu a krok(bohužel - mám takovou zkušenost dokonce i z pobytu s Dorotkou v dětské nemocnici s otřesem mozku). Nejobtížnějším hmyzem v nemocnici jsou ti votravní nemožní pacienti!!! (takhle na mě často působí přístup nemocničního personálu - lékaři počínaje - uklízečkou konče)
Znám to z obou stran,jako pacient a jako sestra.Jako pacient jsem taky nikdy nejásala nad tím,že se mě od 5-6hodin neustále někdo courá po pokoji a budí mě kvůli kravinám.Ovšem z druhé strany......Pamatuju co vše jsem na noční jako sestra musela po ránu zvládnout.Je to sice už pár let,ale nemyslím,že by v tom zdravotnictví byli až tak velké změny.A když jsem byla v noci sama na oddělení,ne krku 30pacientů kteří museli mít v 6 ráno změřenou teplotu,napíchané injekce a zavedené infůze,kolikrát jsem ty první budila už v půl pátý abych do 6hodin byla hotová.Ranní zase makala aby do vizity v 9 hodin stihla vše převléct,umejt atd.Muselo by se překopat celé zdravotnictví,aby se ráno přestali pacienti budit.
No já už se toho tématu dotkla před dvěma dny v té první diskuzy o posunutí začátku školy (kdyžtak se mrkni), po tom, co jsem se dočítala později jsem viděla rudě...Jsem z doktorského prostředí - táta je primář na oddělení v nemocnici - má jak ambulantní pacienty, tak lůžkovou část. A je přesvědčený o to, že ten systém, jak je nastavenej teď je naprosto idiotskej zkostnatělej a samozřejmě by to šlo dělat jinak. Jenže naráží na s prominutím debilní argument - funguje to tak odjakživa, tak co bychom měnili. Přijde mi hrozný, že nejvíc tím samozřejmě trpí ten, kdo by měl být na prvním místě - pacient! jen proto, že se někomu nechce měnit zaběhnuté zvyky a radši řekne, že to holt jinak nejde a pacietní to můžou dospat přes den - což ovšem bohužl v hluku a za světla v provozu ne každému jde...
mě teda řádně naštvalo, že jsme jak pitomci čekali na vizitu, nesměli jsme spát, jít na záchod, do sprchy (nic) a pak když přes dvě hodiny nikdo nešel tak po dotazu na sestru nám milostivě řekla, že pan primář musel k operaci a vizita se odkládá. No já myslela....
kdyz ono to kolikrat ani jinak nejde.rano jeste jako nocni jsme musely stihnout strasne moc veci.odbery,cevkovani,priprava na operaci-bandaze,tlaky atd..kdyz prijde v sedm doktor,uz ma pak vysledky k vizite,neco do osmi jeste poresi,nez se zacne operovat-infuze a jejich rozpis a dalsi..rano to je vse takove honem honem,ale pak stejne zbytek dne si vas uz nikdo moc nevsimne a muzete to dospat-i kdyz v tom hluku jak kdo..jinak je to urcite vopruz vstavat..
jo a olikrát vizita dojde až v půl 9, mihne se, že ju člověk ani nezaregistruje. já byla v nemocnici jen teď při porodech, takže většinou jak se děti budili kolem páté na kojčo, sem pak šla do sprchy a nutně vyčkávala snídani :D
Já byla v nemocnici, jako dospělá dvakrát, jednou po revizi a jednou po porodu. A ani jednou mi to tedy nevadilo, po porodu jsem to brala jako trénink na mimčo. Budila nás sestra ohleduplně každou zvlášť, v šest hodin na teplotu, kterou jsme si měřily samy a jen hlásily kolik to bylo. Ale většinou jsem byla stejně vzhůru, protože se budil Adámek. Nikdo nás nekomandoval, co máme nebo nemáme. Pak jsme polehávaly nebo se šly umejt, počkaly do snídaně, to už nás trošku honily, protože pak byla vizita. Pamatuju si, že nám zrovna tak blbě na snídani vyšlo kojení nebo už nevím co a sestra nás popoháněla, že kdo tam bude dřív, tak něco dostane. Tak jsme se málem strhly, jen ze srandy. Dostaly jsme vložky navíc a vzorečky Bepanthenu Ale bylo to strašně fajn. Já jsem s tím otravná, ale já se tam fakt těším teď podruhé.
V tom naprosto souhlasím.Když jsem měla zápal plic a ležela jsem v nemocnici,tak tohle ranní buzení bylo fakt kruté.Obzvlášť,když paní uklízečka nás svým smetákem vzbudila už kolem páté,i když většina z nich se snažila být ohleduplná.Ale když jsem byla teď naposledy v nemocnici na tu myomektomii,tak tam nás takhle brzy nebudili.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
14 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

55 %
38 hlasů

17 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 69 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40