Inzerce
Inzerce
Inzerce

stala se mi hrozná věc.. - diskuze

 • stala se mi hrozná věc..
  na začátku těhotenství jsem si založila tokvý "deníček" do kterého jsem si vše zaznamenávala.. jak každý týden přibývam a pod. měla jsem v něm všechno.. lékařské zprávy, těhotenský průkaz ,různé kartičky od lékařů a taky pár fotek miminka.. Já ten deníček ztratila.. nevím jak je to možné, netuším kde může být.. brečim nad tím už dvě hodiny...naposledy jsem ho držela, když jsem byla na cvičení, kde mi potrvzujou těhu. půkazku, tak jedině, že bych ho tam zapoměla.. je mi z toho hrozně. všechny zprávy, termíny kontrol..  
  anicka.sch   | 22.11.2011 09:01:34 | Reakcí: 3, poslední: 22.11.2011 21:49:27
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: stala se mi hrozná věc..
   To je mi moc líto. Snad se deníček najde.  
   nadule1   | 22.11.2011 14:33:10
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: stala se mi hrozná věc..
    HUrááá našel se.. nakonec byl na cvičení..ale nikomu to zklamání nepřeju.. holky dávejte si na svoje věci pzor, ať se tohoto vyvarujete..já jsem ted hrozně zapomětlivá a zbrklá.. doufám, že už se nic podobného nestane..vím, že mohou nastat mnohem smutnější a vážnější situace, ale me to fakt ráno hrozně rozhodilo. 
    anicka.sch   | 22.11.2011 20:41:26
    Reagovat | URL příspěvku

Téma: Moje potíže 24. týden těhotenství a jejich řešení (strana 2)

Poradna

Interpretace hodnot HCG

| Kamiilla | 25.05.2020, 10:02

Dobrý den, paní doktorko,
jsem v raném stádiu těhotenství, 21. 5. jsem byla na ultrazvuku u své gynekoložky, která mi po vyšetření řekla, že plod odpovídá stáří 5+5tt, bez srdeční akce, nicméně jsem v té chvíli byla už 6+3tt podle poslední MS. A bylo mi řečeno, že další vývoj nevidí moc reálně, že ať počítám spíš s tím, že potratím. A že počkáme dalších 14 dní, tj. do 4. 6., kdy bych měla být 8+3tt. Měla jsem u sebe i výsledky HCG, jako samoplátce, ale nikdo mi je bohužel nevysvětlil, tak bych Vás moc ráda poprosila o vysvětlení, nevím, na co přesně mám koukat, jestli úplně na první hodnotu a poslední a nebo jestli má vždy vyrůst poslední naměřená hodnota dvakrát tolik a za jako dlouho... Jsem z toho opravdu hodně špatná, mrzí mě, že mám vůbec takovou informaci, protože dalších skoro 14 dní být v tomhle stavu je pro mě strašné. Taktéž bych Vás poprosila o názor, co si myslíte o tom, že bych navštívila už tento týden v pátek 29. 5. jiného gynekologa pro další názor? To budu 7+4tt, nebo myslíte, že je stále pořád moc brzy? Mockrát děkuji za odpověď a vysvětlení, co mám sledovat na HCG, abych si ho uměla správně interpretovat.
VÝSLEDKY:
Poslední MS: 6. 4.
ovulace 16. 4.
pozitivní TT: 10DPO
HCG: 4. 5. - 875 U/l, 6. 5. - 2.055 U/l, 11. 5. - 8.382 U/l, 14. 5. - 12.111 U/l, 22. 5. - 25.788 U/l

Pěkný den, Kamila

Dobrý den, podle výsledků hCG by těhotenství mohlo vypadat nadějně (u prosperující gravidity se hodnota hCG v prvním trimestru zhruba zdvojnásobí co dva až tři dny). V pátém týdnu nemusí být tlukot srdce na ultrazvuku ještě vidět, kolem šestého týdne by se již určitě mělo ukázat. Stáří těhotenství je nejpřesnější podle ultrazvuku (než podle poslední menstruace, tento údaj, stejně tak jako údaj o datu ovulace, je často nepřesný a nespolehlivý). Pokud bude na ultrazvuku již vidět tlukot srdce, nemá smysl dále sledovat hCG, stejně tak pokud se tlukot srdce i nadále neobjeví, taktéž nemá smysl sledovat hCG v krvi. Zda zvolit jiného gynekologa, je rozhodnutí čistě na Vás, kontrola po dvou týdnech není chybným postupem. Je vhodné dát těhotenství nějaký určitý čas, aby se opravdu ukázalo, jak prosperuje. Příliš časté kontroly nemusí obecně vždy přinést užitek. V neposlední řadě také záleží na tom, jakou máte gynekologickou a osobní anamnézu, věk, způsob otěhotnění apod. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 27.05.2020, 10:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce