Inzerce
Inzerce
Inzerce

..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Domácí porody (strana 1).

 • ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
  Se vší úctou k panu doktorovi, rozhovor na téma porody doma působí jako agitace a zastrašování matek, které by chtěly rodit doma, hlavně otázky paní redaktorky.... Navíc se tu zcela bagatelizuje ten problém, proč se ženy takto rozhodují. Než jsem otěhotněla, ženy rodící doma jsem naprosto odsuzovala. Po zkušenostech po porodu ve vyhlášeném UPMD už mám ale jiný názor a i když bych doma nikdy rodit nechtěla, velice bych uvítala, kdyby se personál v porodnicích začal konečně chovat lidsky a bral ohledy na rodící matky a jejich psychiku a pouze neuvyžíval jejich bezmocnost a nedělal si naprosto co chce bez ohledu na přání matky. Proto přítomnost vybrané porodní asistentky (kterou bych mohla navštěvovat během těhotenství)u porodu vítám. Nebo pokud by mohl být u porodu můj gynekolog, také by to bylo pozitivní řešení. Porod je velmi intimní věc, a proto se dle mého ty inteligentní ženy domáhají více soukromí a přítomnosti blízké a dobře známé osoby s odbornými znalostmi, která jí v těchto chvílích podpoří. Chápu, že pro porodnice je to nechtěné, že by jim do chodu porodů měl někdo mluvit...jak jsem jednou slyšela, pro porodníky by bylo nejlepší ženu připoutat na lůžko a dát jí do úst roubík. Tak se to prý také kdysi dělalo.
  Bosorka   | 26.04.2012 13:39:24 | Reakcí: 7, poslední: 11.05.2012 08:39:36
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
    
   Kydka   | 26.04.2012 13:57:35
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
   Děkujeme, že jste se s námi podělila o svůj názor na tuto problematiku z druhé strany.
   Přeji pěkný den, 
   Jana Martincová
   Baby on line   | 26.04.2012 15:10:46
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
   bohužel, je to jak píšete :(  
   misulekr   | 27.04.2012 07:44:43
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
   kdyby u každé ženy při měl být jen její gynekolog tak by se musel někdy rozčtvrtit  ...ke mě se v porodnici i při následné péči chovali doktoři,sestry i sanitářky moc hezky.Je jasné,že ne vždy je prsonál milý...jsou to taky jenom lidi.  Tím se jich nechci nijak zastávat a říkat,že by se neměli chovat líp,ale já taky nejsem milá když jsem přepracovaná.
   Rowdynka   | 27.04.2012 09:11:54
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
   Já musím říct, že ačkoliv jsem rodila v jedné z největších pražských porodnic kde probíhají porody jak na běžícícm páse, všechny PA ke mě byly milé, o doktorce vůbec nemluvě, ta byla takové sluníčko..což se nedá říct o oddělení šestinedělí, ale o tom tvůj příspěvek není (a jen abys neřekla že jsem věčný optimista:)

   Můj názor je takový, že si každý teď o sobě strašně moc myslí a strašně to hrotí, chce mít přesný porodní plán, přesně v každou minutu dělat co jemu se zlíbí - od masáží, po vanu, bez nástřihu, hudba a ještě 5 lidí okolo sebe, co kdyby náhodou. A to mě přijde blbost. Ano, pokud máš svojí PA a porodnice umožní abys jí tam měla sebou, tak budiž. Ale pořád by mělo platit pravidlo té porodnice, co může a co už třeba ne. CO takhle vložit tomu porodníkovi a do té porodnice trochu důvěru a nechat to na nich? Mě i kdyby tam doktorka řekla ať se otočím nabřicho a zaštěkám, udělám to (když to hodně přeženu). Prostě jsem věřila že vědí co dělají, jak to dělají a že chtějí jen mé a miminka dobro. Asi jsem naivní, ale tak píšu názor laika jak to vnímám já.
   luciasek84   | 10.05.2012 22:40:47
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
    No tak právě já jsem tam s tím taky šla jako naprostá nevěda, všem jsem věřila a dělala, jak chtěli oni. Porod jako takový jsem vůbec nemohla ovlivňovat a i když u mne byla příjemná PA, dělala vše tak, aby to vyhovovalo jí a organizaci porodnice a ne mně. Taky nejsem příznivec nějakého diktování a plánů, ale porod je přece přirozená věc a mně to spíš přišlo, jak když ležím na běžícím pásu v továrně na výrobu auta...Nikdo se mě neptal, jestli chci nástřih a ani mi to neoznámil předem a ještě si ho tam na mě trénovala začínající doktorka, která si prostě potřebovala střihnout za každou cenu, aby to natrénovala, na což mě taky nikdo neupozornil ani mi to neoznámil, takže to bylo opravdu moc fajn po nástřihu dál tlačit...takže mě pak sešívali asi hodinu, což pro mě bylo ve výsledku horší a víc nepříjemné než samotný porod. oddělení šestinedělí bylo příšerný, jedna sestra říkala A a druhá Z. Jakožto baby friendly porodnice podporující kojení mi za mými zády dokrmovaly dítě z lahve, ačkoliv jsem ještě nekojila, v Podolí si ani nemůžete dokrmit své vlastní dítě, navíc u toho ani nesmíte být přítomná. Takže pardon, ale že mé dceři strkala prsty do pusy sestra, která právě dokouřila? I když si umyla ruce, ten smrad opravdu nepřehlušíte. Hnus. Takže já bych opravdu ocenila, kdyby byl při porodu víc poskytován prostor rodičkám a především mateřský instinktům, každé miminko má své tempo a potřebuje přijít na svět v klidu a pohodě a ne ve stresu...
    Bosorka   | 10.05.2012 23:28:11
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: ..aneb jak udělat osvětu, aby matky nerodily doma
     Tak to mě mrzí že jste měla takovouhle zkušenost :( Mě sice doktorka o nástřihu také neinformovala, ale upřímně, po těch hodinách strávených na sále, mě už to bylo asi i jedno, jen jsem to chtěla mít za sebou. Ono je to vždycky o přístupu těch doktorů, bohužel jsou to taky jen lidi a přenáší na nás svoje špatné vlastnosti i chyby. Upřímně, přijít zamnou začínající lékařka k prvorodičce, asi bych se taky dost vylekala.

     O šestinedělí, tam už se to nelíbilo i mě, ale zase já všeobecně nemám ráda nemocnice takže ty 3 dny, to byla hrůza. Když přišla vizita, nenechali mě ani dokojit, přitom šlo o pár minutek, mohli zatím zkontrolovat maminku na vedlejší posteli, ale to ne, oni museli podle čísla a já jsem byla první. Takže odtrhnout miminko a laskavě roztáhnout nohy   Ale zase si myslím že tohle je také i přístupu, být tam jiná sestřička tak z toho takovou vědu nedělá...
     luciasek84   | 11.05.2012 08:39:36
     Reagovat | URL příspěvku

Téma: Domácí porody (strana 1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×