Inzerce
Inzerce
Inzerce

Diskuze: Spánek (strana 1) - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Neklidný spánek
  Dobrý den. Našemu synovi je 11 měsíců. Doteď neměl se spánkem problém. Večer usínal sám a dobře. V noci se budil na jedno krmení z lahve. Asi před dvěma, třema týdny jsem ho na něj začala odnaučovat, mlíko nahradila vodou, dala napít a lehla si sama zpět do postele. Asi jen jednou jsem musela jít pro mlíko, měl opravdu hlad, v postýlce se postavil a dožadoval se. Jinak pokaždé po chvilce usnul. Jěště teď se stále budí, ale ne do plného bdělého stavu. Většinou se posadí, pak se sklopí, třískne hlavičkou o špricle a spí dál. Pravidelně se ale překlopí dopředu, takže spí jakoby v sedě, pololeže se zkroucenýma nožičkama pod sebou (spí v pytli). Když mě probudí a nebo se sama vzbudím a jdu zkontrolovat, tak ho opětovně položím na záda. Dělám dobrě??? Říkám si, že ho ruším, někdy i probudím, ale nechat ho takle spát se zkroucenýma nohama, vlastně celým tělem a bez přikrytí, protože má peřinu pak pod sebou, ho nechci nechat. Mám strach, že nastydne a taky ta poloha je stašná. Já takhle jen odpočívat, tak mám za chvíli odkrvené nohy. Nevím, jestli je to vývojové nebo proč to dělá, ale někdy se takhle překlápí opakovaně, x krát po sobě a já ho pořád chodím pokládat, sama ze spánku pak nic nemám. Nevím, co by mohlo být příčinou, rituály před uspáváním máme stejné. Poslední asi čtyři dny před usnutím v postýlce řádí a pak brečí, je unavený, ale nechce si lehnout. Nakonec usne vyčerpáním. Děkujeme za rady a pomoc.
  fefka   | 31.03.2014 21:37:40
  Reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den ,
  mám jeden dotaz ohledně spánku našeho prcka. Náš syn nedávno oslavil jeden roček a musím říct, že krom večerního spánku máme spokojené, učenlivé a usměvavé dítko. Prckovi jsme v 8 měsíci udělali pokojíček, kde po uspání a jednom nočním probuzení na mlíčko spal v pohodě celou noc. Dokonce kolem 10 měsíce nás překvapil občasným spánkem přes celou noc a později se celonoční spánek stal pravidlem. Ale až do doby letošního Silvestra.Ten večer jsme prcka dali spát tak jak je zvyklý kolem 20:00 do postýlky, dodrželi rituál a prcek v pohodě usnul a spal až do doby cca 22:00 kdy ho probudily první petardy a jelikož se střílení petard stupňovalo, vzali jsme si prcka do postele kde pak s ženou spal celou noc. A od té doby máme problém s večerním spánkem,uspíme ho v postýlce, jenže kolem 21:30-22:00 se probudí, opakovaně uspíme ale budí se dál, dokud si ho žena neveme do postele, kde pak spí v pohodě do 7 rána. Máte nějako radu jak malého opět naučit spát samého? Myslíte si, že tento problém se spánkem mohli způsobit ty ohňostroje? Nebo že by si za jednu noc zvykl na matčinu přítomnost natolik, že ji teď vyžaduje? Děkujeme moc za radu :)
  Nikos82   | 22.01.2014 22:18:52 | Reakcí: 1, poslední: 24.02.2014 06:35:53
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Spaní přes den
  Dobrý den,
  prosím vás moc o radu.Máme 3měsíční holčičku,která přes noc krásně spí(zhruba od 19.hod. do 6.ráno), již téměř od konce šestinedělí se budí max.2x za noc na kojení,ale přes den teď usne max. 1-2x na slabou půlhodinku a to většinou po dlouhých scénách. Je prostě tak vyčerpaná,že to vypadá,že nemůže usnout. Se spaním přes den bojujeme téměř od narození. Dřív usnula párkrát za den na 15-20 minut. Na noční spaní jí dáváme do postýlky v patře,nakojím jí i přebalím také v patře,pak jí pro uklidnění čteme pohádku,u které po chvilce usne. Spíš jde o to,že slyší náš hlas. Přes den se jí snažím uložit ke spánku zhruba po 1,5-2 hodinách aktivity(mezi kojeními je vzhůru a pak se jí snažím uložit),ale ne a ne usnout. Přes den jí ukládám do jiné postýlky v obývacím pokoji,ale ke spánku se jí snažím vytvořit tišší prostředí,ale rozhodně ne "hrobové ticho".Zhruba kolem 9.hodiny ještě na chvilku usne,ale když přijde podle výše nastíněného harmonogramu čas na spánek kolem poledne,neusne(ani v kočárku) a zdřímne si až vyčerpaná kolem 15.hodiny,ale zase na půl hodinku(většinou ani to ne)... Po tomto odpoledním mikrospánku musím vykoupat,protože bychom se jinak před nočním spaním spolu doslova praly. Důsledkem vyčerpání vyžaduje odpoledne naší neustálou péči a pozornost a nemůžu pomalu ani na záchod,aby se to neobešlo bez hrozného křiku...Už si opravdu nevím rady.Malé evidentně spánek chybí(mně zase odpolední energie na její krocení),ale je to nespavec.Prosím o radu.Děkuji
  Jadwiga   | 18.09.2012 22:19:54
  Reagovat | URL příspěvku
 • uspávání sourozenců
  Dobrý den, mám problém s uspáváním 2- letého a 6,5-letého syna.
  Dvouletý usíná přes den kolem 13 hodiny.Spí 1,5-2 hodiny a večer zabere až kolem 21 hod. Někdy i později. Stále má plno energie.Vylézá s postýlky.
  Nikdy jsem s ním neměla s usínáním problém, dokud spal dopoledne, to bylo asi do 20 měsíců. To usínal bez problémů v 19 h.

  Pak je problém v tom, že potřebuji, aby jeho starší bratr usínal po 19 hod. Ale tím, že mají společný pokoj, tak se mi to nedaří. Mladší dovádí a staršího budí. Staršímu též vadí usínat dříve, než jeho mladší bratr.
  Jaký mám nastavit oběma synům režim, aby se to dalo zvládnout? Máte někdo podobnou zkušenost ?

  helenk   | 30.01.2012 12:41:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • Těžké usínání
  Dobrý den,mám 10-ti týdenního chlapečka a poslední dobou máme problém s denním spánkem i večerním usínáním.Ráno vstáváme kolem osmé,malý je tak dvě hodiny vzhůru a pak si většinou na 20 min zdřímne.Dříve kolem poledne usnul a vydržel spát dvě až tři hodiny,jenže teď to takhle jde jen v kočárku a každý den se nedá jít na tak dlouho ven.Doma spát nechce,vyžaduje mou nepřetržitou pozornost.A když už nevydrží a usne(většinou u kojení),vydrží pár minut a pak se s křikem budí jako by ho něco vyděsilo.Takhle je to až do večera,kdy už je unavený a protivný,pláče a vzteká se i v náruči.Přes den ho kojím v obýváku a večer v ložnici,aby si to spojil se spánkem.Večer usíná jedině u prsu,všechno ostatní bylo zatím marné.Poprvé to zkusíme o půl osmé a opravdu tvrdě usne až tak na třetí nebo čtvrtý pokus,to je tak v devět nebo i později.Zkusila jem ho uspávat později,ale on tak od sedmi pořád pláče.Dudlík nepoužíváme,nechce ho.V noci se vzbudí,jak má hlad a po jídle bez problému spí dál,ale ten zbytek se den ode dne zhoršuje.Jsme z toho vyčerpaní oba dva a už nevím co zkusit.Prosím poraďte,děkuji moc.
  Martina85   | 05.01.2012 14:27:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • Noční buzení
  Dobrý den,

  prosila bych opět o radu. Synovi je 18měsíců a máme problémy s usnínám v noci. Již jednou jsem tu náš podobný problém popisovala. Ten jsme měli v 6měsících. Do té doby spinkal naprosto bez problémů, pak se začal budit a nemohl spát. Podle vašich rad jsme dali malého do vlastního pokojíčku, aby ho nic nerušilo a byl naprostý klid. Až do minulého měsíce. Teď v 18měsících máme další problém. Večer chodí syn spát až kolem 21hod. Po koupely jdeme společně do pokoje, dám mu mléko v náručí, poté usne, když ho chci položit do postýlky, rázem se probudí a začne plakat. Nechce zůstat ležet v postýlce. Musím ho z postýlky vyndat a lehnout si s ním na velkou postel. Po chvilce usne. Pokud ale nespí tvrdě, nepodaří se mi ho přemístit do své postýlky a někdy tento procest trvá nespočítatelně krát. Někdy je to ale bez problému a podaří se mi ho uspat na poprvé. V noci se pak budí kolem 1hod. A následuje stejný postup. V noci mám ale menší sílu na takové uspávání a někdy s ním raději zůstanu a spíme vedle sebe na velké posteli. Zkoušeli jsme již vydržet a malého nechat vyplakat, ale bohužel :-( Myslím, že kdybysme ho nechali plakat hodinu, vydržel by to. Je ale divné, že přes poledne se spánkem problémy nemá. Usíná většinou kolem 12hod. u láhve, poté ho položím do postýlky a bez problémů spí někdy až do 15hod. Přítel si myslí, že bylo ještě brzo odsunout malého do svého pokoje a že se v noci bojí. Navrhuje přesunout postýlku zpět do ložnice. Já jsem ale jiného názoru a proto vás prosím o radu. Myslím, že si jen zvykl na mojí přítomnost, kterou teď důrazně vyžaduje. Myslím, že poznám, když pláče strachem nebo bolestí a když tzv. řve vztekem. Rozhodně se mi nechce dávat ho zpět do ložnice, protože si myslím, že to bude ještě horší a nakonec skončí v naší postely. Prosím tedy o radu, děkuji moc.
  Benetková   | 19.11.2011 13:22:16
  Reagovat | URL příspěvku
 • 2mesicni mimi a dudlik
  dobry den, moc vas zdravim, mame poslednich par dnu problem.
  Mam dvoumesicni holcicku a po navratu z nemocnice, kde jsme byly kvuli neprospivani prevedeni na umelou stravu neocate, se nam malinka fixovala na dudlik.kdyz ji davam vecer spat do postylky, tak se snszim, aby usla bez dudliku, jenze si zacne lovit rucky a jak se trefi do pusiny zacne dumlani, mlaskani atd.vydrzi to delat neskutecne dluho, dokud ja ji nedam dudlik, coz je kldne i dvacet min, nebo se zacne vztekat, az to prejde v plac. Kdyz usina s dudlikem sermuje tak dlouho rukama az si ho vystrci z pusiny. Zkoseli jsme ji znovu svazovat do pleny jako v porodnici, ale to se tak dlouho sviji a vzteka az si ruky vytahne. To trva tak hodinu, pak tuhle hru nevydrzim a drzim ji prstem dudlik sz usne. Jenze je to vzdy na par minut pak sebou cukne a jedeme na novo, rucky, dudlik, cumlani. Musim podotknout, ze jakmile dudlik dostane behem par vterin spi. Bohuzel na chvili. Nenasla jsem na netu zadnou radu pro tak male mimi, jen pro etsi deti, jak se zbavit dudlikj. A Estivilova metoda se doporucuje az od pul roku. Dudlik jsem davat vubec nechtela, jenze jsme mely problem se zvracenim, takze mi to bylo doporuceno na snizeni rizika vdechnuti. Porad si rikam, ze je to chvilkovy rozmar a ze to prejde, ale nevim nevim. Pred nemocnici nam krasne v noci spinkala vetsinou, ptom to bylo tedy horsi :(. Pres den toho extra moc nenaspi,spise jen tak pospava, v kocarku ano, ale v postylce se opakuje problem s dudlikem. Jeste bych se chtela zeptat v cem ma spavat miminko, zavinovacka nam zacina byt mala a stejne ma ruky venku a nozky si taky vykope, takze ji prikryvam dekou. Diky moc za radu.
  alysia   | 03.11.2011 08:44:47 | Reakcí: 1, poslední: 03.11.2011 09:50:28
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: 2mesicni mimi a dudlik
   mně ten dudlík teda zas tak hroznej nepřijde   Ona se ho časem naučí vyndával a vracet do pusy cíleně, takže to pak už budete mít bez práce, ale nějakou dobu to trvá a budete muset vydržet asi :) Moje malá taky neusne bez dudlíku a budila se třeba patnáctkrát za noc jen proto, že ji vypadnul a já jí ho musela vrátit. A v zavinovačce nespala nikdy, snad jen v porodnici, pak byla už normálně pod dekou nebo pod peřinou, teď jak už se umí vykopat, tak jsem jí koupila spací pytel a v tom spí krásně bez problémů a nemusím v noci kontrolovat a zakrývat. Přeju, ať problém s dudlíkem vyřešíte  
   Gastrica   | 03.11.2011 09:50:28
   Reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den,
  měla bych též podobný dotaz ohledně spánku. Dceři je 1,5 roku, ráno vstává
  v cca 7,30 hod, po obědě spí od 12 do 14.30 v pohodě, ale večer je to horor.
  Usíná v cca 21.30 hod, což je docela pozdě. V postýlce nechce být, brecí, přijdu pochovám, odejdu,poté vezmu ji k sobě, chvilku je u mě a lehá si na postel, kde se obrací. Nevím, zda ji nemám zrušit odpolední spánek, zda by večer usnala dříve. Nebo ji mám nechat a stále chodit a uklidňovat, už pochybuji o tom, že to pochopí a v pohodě usne. Děkuji za radu
  žirafa1   | 27.07.2011 22:39:36
  Reagovat | URL příspěvku
 • Časté buzení v noci
  Dobrý den,

  mám 8měsíčního syna. Od půl roka se často v noci budí. Dříve spával od 19hod. do 5hod. ráno nepřetržitě, pak jsem mu dala mléko a usnul ještě na 2-3hod. Před dvěmi měsíci se v noci začal budit. Někdy se vzbudí 2x-3x za noc, ale někdy i každých 20minut. Vždy to začíná tím, že se přetočí na bříško a začne plakat, protože tak spát nechce. Když ho přetočím zpět začne plakat. Má červené oči, pořád zívá a je vidět, že je ospalý, ale nemůže usnout a pořád se rozptyluje přetáčením. Teď se tento zvyk zhoršovuje tím, že si začíná v postýlce stoupat. Jediná metoda, jak se uklidní a na chvíli usne je čaj. Vždy si trochu cucne a usne. Nčkdy ale čaj už nezabírá, tak musím dát mléko. Od druhého měsíce používáme Nutrilon HA.

  Prosím, kdo by měl podobnou zkušenost a radu, jak se vrátit k prospinkaným nocím, poraďte jak na to. Děkuji moc za radu.
  Benetková   | 29.01.2011 20:53:55 | Reakcí: 1, poslední: 03.11.2011 14:01:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Časté buzení v noci
   Ahojky, ja tedy zkusenost vlastni jeste nabidnoyt nemohu, ale co zkusit bud polohovaci valecky, aby se sam nepretacel na brisko, my je taky zakoupili, kvuli spani na boju, jelikoz mame problemy se zvracenim.da se to velikostne nastavit stoji kolem 400 ,- nebo sikovna maminka muze usit. Jinak ohledne toho spani mohu doporucit bud Estivilovu metodu rizeneho usinani, nebo mohu na mail poslat knihu Kazde dieta vie zaspat, je tedy ce slovenstine, ale snad 98%pozitivnich reakci na nauceni spanku.my jsme na to jeste dot maly mame dva meice, ale taky to budeme praktikovt, kdyz budou problemy.kmadka zacala estivilvu metodu uz u trimesicniho chlapecka a po tydnu jim krasne spi. O pul osme daji do loznice, pusinka, dobrou noc a jdou pryc a malinky si trohu pobrouka, nekdy trosku poplace a spinka. Je to ovsem zkouska rodicovskych nervu o vydrzi, ale ono byt porad vzhuru taky. Tak zkuste, kdyztak pisnete mail, mohu vam knihu preposlat. Posilam pozdrav a mnoho uspechu.
   alysia   | 03.11.2011 14:01:47
   Reagovat | URL příspěvku
 • Dobrý den,mám 3měsíčního chlapečka a naučil se usínat tím že ho musim uhoupat v kočárku,potřebovala bych radu jak ho mám zase naučit spát v postýlce?
  makule1986   | 09.12.2010 11:46:39 | Reakcí: 1, poslední: 14.08.2013 09:53:59
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce