Inzerce
Inzerce
Inzerce

Malý příjem potravy u dcery

Dobrý den, paní doktorko. Mám dceru 2,5 roku a ta velmi málo jí, tedy alespoň mně to tak připadá. Sunar jsme přestali dávat asi před 3 měsíci. Ráno vždy dostává velký hrnek kakaa, který vypije, ale jinak nechce nic snídat. Občas se mi podaří ji přemluvit alespoň na pár piškotů. Nic nechce svačit, přestože se snažím jí pestře jídlo připravovat, pečivo, šunka, tavený sýr, lupínky s mlékem, různé druhy ovoce, zeleniny, jogurty. Většinou se toho ale nedotkne. Oběd též nic moc. Je pravda, že nejvíce ji uchlácholím na polévky, ale když už si vezme, tak je to tak 5 lžic a konec. Odpoledne opět nic a večer kolikrát také nic nechce a jde spát. Uklidňuje mě sice to, že je stále vitální, zdravá, plná energie, stále je v pohybu, netrpí únavou, je dobře naladěná, nicméně je to normální??? Opakuji, že dceři je 2,5 roku, váží cca 11,5 kg a vysoká je cca 96  98 cm. Je možné podávat nějaký doplněk stravy, který podporuje chuť k jídlu?

Odpověď

Doporučuji zkontrolovat růstové a váhové grafy - najdete je v knížečce, která je součástí očkovacího průkazu dítěte, který jste dostala v porodnici. Pokud by byla Vaše dcera pod normál, doporučuji kontaktovat interní nebo endokrinologickou ambulanci. Pro začátek zkuste Pyridoxin 1 /2 tbl. 1x denně, který podporuje chuť k jídlu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Malý příjem potravy u dcery - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×