Inzerce
Inzerce
Inzerce

19měsíční dítě odmítá jídlo - jogurty, pečivo, ovoce aj.

Moc Vás zdravím, paní doktorko, můj dotaz směřuje k jídlu. Mám 19měsíčního syna, poslední měsíc či dva mi nechce moc jíst. Nikdy nebyl veliký jedlík, ale měl 5 jídel denně a mezi tím ovoce a nějaké dětské sušenky, kuk. křupky atd. Teď mi bohužel sní na snídani pár lžiček jogurtu, nebo kostičku pečiva, na svačinku nechce nic, na oběd opět 2-3 lžičky, někdy vůbec. Na svačinu si dá sem tam tvaroháčka a na večeři opět jen kousek něčeho. Kojím ráno kolem 6. hodiny a pak před spaním ve 20 hodin. Syn je aktivní dítě, chvíli neposedí, a tak si myslím, že by určitý příjem potravy mít měl. Nejde to ani po zlém, ani po dobrém. Prostě řekne NEE a hotovo. Snažím se vařit to, co měl rád dřív, ale nechce. Jíme společně, ale přesto nechce. Zkouším, že se krmíme navzájem, ale to taky nezabírá. Vím, že se říká nenutit, ale z něčeho živý být přece musí. Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dobrý den, je to velmi obtížné, v tomto věku se to stává velmi často, ale asi 1. předpokladem je, přestat kojit. Syn stále spoléhá na to, že dostane mateřské mléko - a z toho vlastě "je". Je třeba trpělivě dítěti jídlo nabízet, a to i to, co rád moc nemá a moc neustupovat, protože potom zpohodlní a bude chtít jen to, co se mu líbí - jako teď mateřské mléko. Zásedně jej za odmítání stravy netrestejte, to ho odradí úplně. Zkuste dodat vitamín B - B komplex 1x1 dražé, docela podporuje chuť k jídlu. Někdy i trochu hladu není na závadu. Ale dbejte na přísun tekutiny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

19měsíční dítě odmítá jídlo - jogurty, pečivo, ovoce aj. - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×