Inzerce
Inzerce
Inzerce

Časté pití mléka

Dcerka má 2 roky a 2 měsíce. V létě pila hodně vody a mlíčko. Přes zimu pije pouze mléko. Ráno 220 ml Nutrilonu, potom si někdy řekne o další mlíčko, tak dostane ještě 160 ml polotučného mléka. Protože není žádný drobeček, má 15,5 kg, dávám mléko polotučné. O mléko si říká během dne několikrát, vždy dostane 160 ml polotučného mléka, celkem je to asi 4x až 5x denně po 160 ml mléka. Vodu usrkne jen párkrát za den, čaj nechce vůbec, ani ovocné šťávy. Je závislá na mléku. Kojila jsem do 1 roku. Co říkáte na množství mléka za den? Někde jsem četla, že se polotučné do 5 let nemá dávat, ale plnotučné se mi vzhledem k váze dávat nechce. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dítě ve 2 letech by mělo dostat max. 500 ml mléka za den, plus mléčný výrobek 2x denně - jogurt, sýr, kaše, pudink. Dle Vašeho výčtu Vaše dcera dostává cca 1020 ml mléka - to je hodně, mléko nenahrazuje tekutinu! Omezte podávání mléka a nabízejte jiné tekutiny, i když píšete, že vodu a ovocné šťávy nechce. Opakovaně a trpělivě nabízejte vodu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Časté pití mléka - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×