Inzerce
Inzerce
Inzerce

10,5 měsíční dítě nepije

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila ohledně mé dcrerky, která je stále kojená, ale jen 3x denně a bohužel odmítá jiné tekutiny než MM. Jiné tekutiny jsem jí nabízela od 6. měsíce, kdy jsme začli přikrmovat. Vypila jeden čas za den i 100 ml, to byl náš rekord, nyní do ní, ale "nenaleji" ani 50 ml. Jsem zoufalá, dr. říkala, že pokud nemá žlutou moč, že má tekutin dost, ale ona moc ani nemočí, jen po kojení má pak mokré plenky. Myslíte, že jí kojení může stačit, nebo množství co vypije je vážně dostačující? Dále bych se ráda poradila ohledně 2 věcí, které nás trápí. Už když jsme začali přikrmovat, měla vyrážku kolem pusinky, hodně slintala, tak sem myslela, že od slin. Kolem 8. měsíce to zmizelo a v 9,5 měsíci opět objevilo, ale byla to už taková suchá místa. Dr., říká, že když je to suché, je to alergie na potravinu, co snědla. Jak poznám alergickou reakci? A poslední - je nutné zařadit do jídelníčku dítěte kaše? A pokud ne, čím ji nahradit? Zeleninou? A jak by měl vypadat jídelníček 10,5 měsíčního dítěte? Máme snídani - kojení, sváču - ovoce, oběd - masozel., pak zase kojení, kaši a kojení. Kdy zařadit do jídelníčku další příkrmy a jaké?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud je dítě kojené, bývá množství tekutin z MM dostačující a děti odmítají jiné tekutiny. Zkuste jen převařenou kojeneckou vodu nebo ovocnou šťávu ředěnou kojeneckou vodou, možná jí zachutná. Těžko vám popíšu alergickou reakci, může být pokaždé jiná - suchá kůže, pupínky, kopřivka. Nechte to posoudit vaší lékařkou. Kaše se do jídelníčku zařazují dětem od 4. měsíce podle hladu, pokud jim MM nestačí. Pokud dítě po nakojení spí 3 a více hodin, stačí kojení a není třeba kaše. Jídelníček, který popisujete, stačí, jen odpoledne místo kojení můžete nabídnout jogurt - bílý Danone, Activii, Dobrou mámu, Holandii napřed čistý, poté s ovocem. Můžete nabídnout piškot, kousek rohlíku nebo chlebovou kůrku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

10,5 měsíční dítě nepije - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×