Inzerce
Inzerce
Inzerce

Schéma očkování proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám

Chcela by som sa opýtat aký je rozdiel medzi očkovaním v Čechách a na Slovensku ohladom zaočkovania proti - Morbillám, mumpsu a rubeole. Prečo sa v Čechách preočkuje už po 6. mesiacoch a na Slovensku až v 11. rokoch? Je to dieta do 11. rokov dostatočne chránené? Sú to rozdielne očkovacie látky? A ktoré očkovanie je pre dieta výhodnejšie (či to v Čechách alebo na Slovensku). Dakujem za odpoved.

Odpověď

Dobrý den, studie a data existují na obě schémata očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Část vyspělých evropských zemí má podobné schéma jako na Slovensku a část podobné jako v ČR, které je konzervativnější. Je to trochu otázka strategie, jestli zvolit silnější imunitu po 2 dávkách v nejrizikovějším dětském období nebo spíše pravděpodobné delší trvání protekce s přeočkováním ve vyšším věku. Obě má své pro a proti. Důležité je, co ukazuje reálná praxe a to že obě schémata fungují. Respektoval bych proto doporučení národní vakcinologické společnosti. Jediné, co efekt očkování a kolektivní imunity dokáže významně narušit je neopodstatněné odmítání očkování některými rodiči. Dnes je počet případů spalniček v některých chudých afrických zemích, kde jsou maminky za vakcínu zdarma vděčné, menší než v některých regionech západní Evropy.  Snad jejich děti takovou chybu opakovat nebudou. I když popravdě jsme již očekávali, že až dnešní děti vyrostou, spalničky se již nebudou vyskytovat a nebudeme muset proti nim již očkovat.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Schéma očkování proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×