Inzerce
Inzerce
Inzerce

Očkování nedonošené dcery hexavakcínou a proti pneumokokovi

Dobrý den, dcera se narodila v 36. týdnu těhotenstí. Je jí dnes 6 týdnů a chceme po doporučení našeho dětského lékaře očkovat proti rotavirům a pneumokovým infekcím a samozřejmě povinné očkování Hexavakcínou. Uvažuji, že bychom každou vakcínu dali zvlášť, neb se mi zdá lepší vědět po které vakcíně by případně měla vedlejší účinky, než když naočkujeme Hexa + pneumokok či rotavir najednou. Jak se na to díváte? A je riziko projevení vedlejších účinků u nedonošených dětí častější? Děkuji za odpověď.

Odpověď doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D.:

Dobrý den, neuvádíte úplně přesně stav dítěte při narození, samotný termín poukazuje jen na mírnou nedonošenost. V tomto období již můžete začít rotavirovou vakcínou, od 9. týdne následně hexavakcínou. Pokud si zvolíte Prevenar 13 s hexavakcínou, případnou zvýšenou teplotu lze tlumit paralenovým nebo brufenovým sirupem. Přijde mi vhodnější mít menší počet očkovacích dnů a co nejrychleji navodit imunitu, tedy aplikovat to u jedné návštěvy. Tak jsem to aplikoval i u svého syna. Ten se sice narodil v normotermínu, ale hypotrofické resp. post-hypotrofické děti mohou být ve vyšším riziku nebezpečné invazivní infekce.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Očkování nedonošené dcery hexavakcínou a proti pneumokokovi - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×