Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rýma u miminka, bolesti hlavy u staršího dítěte

Dobrý den paní doktorko. Chtěla jsem od Vás poradit, co mám dát mé dceři, které je za dva dny 4 měsíce na rýmičku. Není nějak agresivní, ale nejsem si jistá, zda stačí ty kapičky na pročištění? Také jsem se chtěla zeptat na moji starší dceru. Je jí 8 let a čas od času si stěžuje na bolest hlavy, která vydrží 2-3 dny. Je nějaký vhodný lék, nebo je třeba odborného vyšetření? Mám pocit, že by to mohlo souviset se zády, páteří, jelikož se dcera neustále hrbí a málokdy, snad jen při napomenutí se narovná?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pro miminko - 4 měsíce na lehkou rýmu postačí Vincentka ve spreji nebo mořská voda, pokud rýma trvá delší dobu, poraďte se s obvodním lékařem.
Ohledně starší dcery  - pokud se bolesti hlavy pravidelně opakují a trvají 2-3dny je lépe  dítě vyšetřit u obvodního lékaře, zda se nejedná o anemii, pokud ne, tak potom na neurologii.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rýma u miminka, bolesti hlavy u staršího dítěte - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×