Inzerce
Inzerce
Inzerce

Problémy s bříškem

Dobrý den, synovi je téměř 5 měsíců a stále trpí na silné bolesti bříška, hlavně v nočních hodinách, ale víceméně i přes den. Stále kojím, poslední týden jsem začala dávat příkrm mrkev s bramborem. Večer má občas kaši. Nevidím ani zlepšení, ani zhoršení. Naše dětská dr. tvrdí, že je vše v pořádku, že se nedá nic dělat, než čekat než se bude dítě víc pohybovat. Jelikož jde hlavně o noční bolesti, tak nevím, jak to s tím pohybem chápat, protože na bok se syn normálně otočí, na bříško ještě ne. Bohužel kvůli tomu bříšku velice špatně spí, celou noc naříká bolestí a budí se. Začne to po koupání a trvá až někdy do 9 do rána, než se mu trochu střeva uvolní. Dávám mu kapky Babycalm (pomůžou mírně na chvíli) a nově Infacol, zatím žádná změna. Dřív jsem podávala i probiotika, což paradoxně situaci ještě zhoršilo. Můj gastroenterolog, ke kterému chodím sama kvůli problémům se střevy a s alergií na kravské mléko říká, že syn může mít alergii po mně a může tam být nějaký problém s tenkým střevem. Ale dětská doktorka dál říká, že to nic není a nějaké doporučení ke specialistovi nechce napsat. Možná jsem málo důrazná, nebo já nevím. Jinak takové ty věci jako masáže, nahřívání, cvičení s nožičkami, fenyklový čaj pro mě i pro něj normálně praktikuji. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Nesnášenlivost mléka může být dědičná a může se projevovat i při kojení, zhoršily se potíže po kaši? Je kaše mléčná? Potíže s větříky opravdu někdy trvají dlouho, upravují se po zavedení zeleninového a ovocného příkrmu a jak říká Vaše paní doktorka, upravují se i potom co se dítě začne více hýbat - nejen se otáčet na bříško, ale i kutálet, lézt.Podobný problém jsem měla s vlastní dcerou, pravidelně večer po koupání plakávala do rána, až jednou jsme někam potřebovali odejít a já jsem ji vykoupala před odpolední svačinou, ale to jsem věděla, že už nepůjde ven. Překvapivě spala dobře celou noc, takže jsem to potom praktikovala dále, až téměř chodila a tak potíže ustaly. Dobře dáváte Infacol, ale doporučuji ještě vyměnit Babycalm za Sab simplex nebo Espumisan. Pokud i takto budou problémy přetrvávat, požádejte o vyšetření gastroenterologem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Problémy s bříškem - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×