Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nutnost rehydratace při průjmu

Dobrý den paní doktorko, zajímalo by mě, jestli je nezbytné u 2letého dítěte podávat při průjmu či časté řídké stolici vždy rehydratační roztok (Kulíšek), pokud dítě normálně přijímá tekutiny a dietní stravu a nejeví známky dehydratace. Jak poznat stav, kdy je již nutné rehydratovat a lze Kulíšek podat i bez doporučení dětského lékaře? A naopak může se něco stát, když podám preventivně Kulíšek v případě, že to není nutné? Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Kulíšek lze podat jak terapeuticky, tak preventivně, Kulíškem nic nepokazíte, pokud dítě Kulíšek přijímá bez problémů. Pokud dítě přijímá tekutiny, Kulíšek nasazovat nemusíte. Známky dehydratace jsou: unavenost, bledost, spavost a apatie, také ztráta elasticity kůže (kožní řasa na bříšku po stisku kůže se nevrací rychle zpět) a oschlé sliznice - suchý jazyk. V tomto případě je nutno ihned vyhledat lékařskou pomoc.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nutnost rehydratace při průjmu - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×