banner

Dobrý den paní doktorko, zajímalo by mě, jestli je nezbytné u 2letého dítěte podávat při průjmu či časté řídké stolici vždy rehydratační roztok (Kulíšek), pokud dítě normálně přijímá tekutiny a dietní stravu a nejeví známky dehydratace. Jak poznat stav, kdy je již nutné rehydratovat a lze Kulíšek podat i bez doporučení dětského lékaře? A naopak může se něco stát, když podám preventivně Kulíšek v případě, že to není nutné? Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Kulíšek lze podat jak terapeuticky, tak preventivně, Kulíškem nic nepokazíte, pokud dítě Kulíšek přijímá bez problémů. Pokud dítě přijímá tekutiny, Kulíšek nasazovat nemusíte. Známky dehydratace jsou: unavenost, bledost, spavost a apatie, také ztráta elasticity kůže (kožní řasa na bříšku po stisku kůže se nevrací rychle zpět) a oschlé sliznice - suchý jazyk. V tomto případě je nutno ihned vyhledat lékařskou pomoc.

Sdílejte stránku

Předchozí článek:

Rýma

Následující článek:

Časté onemocnění

Poradna

Dobrý den, 

26. 3. mi zavedli hormonální tělísko Mirena. (Poslední menstruace začátek 21. 3.) Pohlavní styk jsem měla 1. 4., 8. 4. a 13. 4. . Cca od 14.4. bolest prsou, pobolívání břicha a výtok má barvu něco mezi žlutou a hnědou, bez zápachu. Je možné, ze mi tělísko nesedí, nebo je normální takový "postup”? Děkuji za odpověď a krásný zbytek dne. 🙂

Dobrý den, 

špinění po zavedení tělíska je možné.

Obsah článku

  1. Odpověď

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
26 hlasů

3 %
4 hlasy

14 %
18 hlasů

46 %
58 hlasů

17 %
21 hlasů

Celkem hlasovalo 127 unikátních návštěvníků

Diskuze 0