Inzerce
Inzerce
Inzerce

Časté onemocnění

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Anička (3,5r) na jaře neustále marodila, sotva jsme se střepali jedné nemoci do 14 dní chytla něco jiného. Chodily jsme jen do jednoho kroužku, takže tak moc v kolektivu nebyla. V létě to bylo lepší, možná to bylo i tím, že jsme nebyli v kolektivu s dětmi, ale teď s nástupem do školky neustále něco řešíme. Napřed drobná viróza, do týdne se jí to vrátilo a sedlo jí to do uší (zánět středního ucha), konečně týden chodí do školky a už chytla zase rýmu (hodně mluví přes nos) a do toho v neděli dostala průjem. Myslíte, že má něco s imunitou? Dávám jí na posílení dětskou hlívu ústřičnou a na střeva probiotika (oboje preventivně už asi měsíc), ale nevím jestli to má ten správný účinek. Ještě bych se chtěla zeptat na ten průjem, co je na něj nejlepší (prozatím jsme daly Enterol), jakým potravinám se teď vyhnout, abych jí nedráždila trávení a jestli postačí domácí léčení, nebo je nutné navštívit doktorku, trvá to od nedělního večera, dnes (pondělí) navečer měla ještě řídkou stolici. Je nějaká infekční doba, po kterou bych dceru měla držet mimo kolektiv? Popřípadě kdy jí můžu dát do školky. Děkuji za odpověď. Pěkný den.

Odpověď

Děti v tomto věku bývají často nemocné. Opakované rýmy znamenají budování imunitního systému. Na podporu můžete podat potravinové doplňky, jako je hlíva ústřičná, Echinacea. Tyto přípravky je nutno podávat dlouhodobě, měsíc nestačí.  Průjem léčíte správně, Enterol a laktobacil. U průjmu doporučuji striktní dietu, bez mléka, mléčných výrobků, bez tuku. Jakmile je stolice jednou denně kašovitá, lze zkusit podávat jogurt, pokud ho snese, lze již podat běžnou stravu. Dítě do kolektivu může, jakmile bez potíží toleruje běžnou stravu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Časté onemocnění - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×