Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kašel

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu, co s dlouhodobým kašlem a rýmou. Děti mají už měsíc vodovou rýmu, kašel, poslech průdušek a plic je čistý, stěry také, CRP v pořádku, teploty nemají, nic je nebolí. Při zvětšené námaze nebo změně vzduchu se rozkašlou a začne téct nudle. Chodí do školky. Děkuji za radu či doporučení léků a přeji pěkný den. J.K.

Odpověď

Rýma a kašel v tomto období je častým jevem, pokud není doprovodným jevem teplota, není třeba nasazovat antibiotika a ani nějak specificky léčit. Těmito lehkými infekty si děti budují imunitní systém, chápu, že je to nepříjemný stav. Lze dětem pomoci aplikací mořské vody, Vincentky do nosu, odsát hleny, často, pokud se rýma odsaje a vyčistí, tak kašel přestane. Pokud ne, tak lze podat nějaký bylinkový sirup na kašel - Hedelix, Vincentka sirup, Jitrocelový sirup, Stodal. Po domluvě s dětskou lékařkou lze podat antihistaminika, nejčastěji Fenistil kapky, nebo lze podávat přírodní doplňky k podpoře vývoje imunity - např. Imunoglukan, Ecjinaceu, Preventan atd.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kašel - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×