Inzerce
Inzerce

Vitamín K a D - kdy se podávají?

Dobrý den, slyšela jsem, že dnes se již dává celá dávka vitamínu K rovnou v porodnici, a když ne, tak ho pak dává pediatr. Nám ho dával každý měsíc pediatr, ale teď jsem si všimla ve zdravotní knížce, že ho syn dostal i v porodnici. Je to problém? A ještě k vitamínu D: Vadí, když mu dám občas omylem více kapek najednou?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dobrý den, vitamín K dostávají novorozenci v injekční formě v porodnici, poté dále není třeba. Pokud je podán v porodnici v kapkové formě, pokračuje se 1x týdně 1 kapka do 3 měsíců věku dítěte.
Na vitamín D nezapomínejte a snažte se dávkovat 1x denně 1 - 2 kapky, dlouhodobé podávání vyšších dávek není vhodné.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vitamín K a D - kdy se podávají? - diskuze

  • Toto mně pomáhá
    Tak to já si teda vitamíny nemusím takto speciálně kupovat. Trávím totiž hodně času někde na sluníčku. Často chodím na procházky do přírody a jsem celkově hodně friendly s přírodou. Třeba teď si ujíždím na https://eshop.guaranaplus.cz/guarana guaraně z Brazílie. Manžel mi vždy koupí balení kapslí. Moc mi to v životě pomáhá.
    ludmila1985   | 31.10.2022 10:20:25
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×