Inzerce
Inzerce
Inzerce

Vyrážka - v podpaží, na krku, loktu a kotníku

Dobrý den, náš prcek (nyní 6m) má již 2 měsíce nějakou vyrážku. Zprvu se mu to udělalo u podpaží, tak jsem měla zato, že je to z toho, jak ho tam bereme, později se to ale začalo šířit. Nejprve to byly suché červené skvrnky velikosti 50 haléřů, ale u klíční kosti se mu to udělalo po celé délce. Dále na krku - zepředu i zezadu, na ručičkách malinkaté flíčky z vnitřní strany lokte a na kotníčku. Po kontrole u doktorky nám bylo řečeno, že ekzém to není, že vypadá hůř. Na návštěvě u rodičů, kde mají mnohem tepleji, se mu to zhoršilo a přidaly se i pupínky, dostali jsme Ambiderman, ale potom mu to zčervenalo, takže mažu bepanthenem a jakž takž to držíme na uzdě, ale vždy se mu někde nový flíček udělá, týden se drží a zmizí a udělají se jinde (nyní např. na zádech, na hlavě). Že by ho to svědilo, se mi nezdá - neškrábe se. Jinak doma máme uklizeno, žádné koberce, záclony, závěsy, pejska také již 4 měsíce nemáme, prášek používám stejný, aviváž taky a oboje v malé míře, kosmetiku jsme nezměnili. Oblečení má bavlněné. Měl pouze jednu deku, která měla vrchní část fleece a uvnitř polyester - dala jsem pryč, dále na doporučení napustím vodu horkou a nechám zchladit, aby odešel chlór (koupeme 3x týdně a vždy namažeme). Suchá místa mažu pak ještě ráno a večer, pokud má hodně zarudlé, tak i přes den. Můžete poradit jak ještě jinak bojovat? Čím mazat, jestli něco přidat do vody, nebo zajít na vyšetření ... Jinak od malička má denně jednu dávku UM a příkrmy vyrážku nezhoršují ani nezlepšují, já ani manžel ničím takovým netrpíme.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Malé děti mají často problém s kůží, který po 1. roce vymizí. Ve Vašem případě bych doporučila vyměnit prací prášek a aviváž vůbec nepoužívat. Máchací program pusťte 2x a do posledního máchání přidejte lžíci octa. Koupejte 3x týdně, zkuste odvar z černého čaje a na promazání glycerinový krém. Pokud flíčky nevymizí, kontaktujte kožního lékaře.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Vyrážka - v podpaží, na krku, loktu a kotníku - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×