Inzerce
Inzerce
Inzerce

Zácpa při umělém mléce

Dobrý den, měla bych také dotaz ohledně zácpy, ale u 2měsíčního miminka. 5.den už je plně na UM (Nutrilon normál) a má pořádnou zácpu a šílené bolesti. 2x jsem mu pomohla rektální rourkou, ale nechci to praktikovat pravidelně. Existuje něco třeba na změkčení stolice, aby se lepší vykadil?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zácpa při umělém mléce bývá častá, zkuste vyměnit za Nutrilon senzi a přidat lactobacily, podávejte tekutiny - kojeneckou vodu, nebo čaj.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Zácpa při umělém mléce - diskuze

 • Zácpa u kojence
  Dobrý večer,

  jsem u kamarádky, která žije v Anglii, má holčičku 8 týdnů. Od 10 dne po narození jí nařídil dokrmovat umělým mlékem, miminko nepřibíralo. Na začátku dávala jakési hotové krabičky s UM, ale prý mělo dítě průjmy. Nyní asi 14 dní používá umělé mléko HIPP Organic a snaží se co nejvíce kojit. Někdy smíchá odstříkané kojené mléko s HIPP, aby dávka pro miminko dělala 110ml, jak jí přikázali místní zdravotníci. Miminko 5 dní nemělo stolici, dnes jsme z ní dostávali úplně tuhou hmotu, jak plastelínu. Vždy když zatlačila, opatrně jsme koncem teploměru doslova vytahovali stolici. Jak je možné zácpu zlepšit? Všimla jsem si tedy, že vůbec nesterilizuje, nikdo jí o tom neřekl. Lahvičky pouze vyplachuje uvařenou vodou z rychlovarné konvice. Lahve i kloboučky ke kojení jsou položené na odkapávači na nádobí, a to s ostatním nádobím. Nikdo jí neřekl, že by měla kupovat kojeneckou vodu, pokud ji tedy vůbec prodávají, zatím jsme ji nikde neviděli. Takže používá vodou z vodovodu, opět uvařenou jen v rychlovarné konvici. Přijde mi to tady trošku postavené na hlavu. Sama mám 2 děti, plně jsem kojila do 6ti měsíců, takže v tomhle se úplně nevyznám a ráda bych jí pomohla. V podstatě jí zakážou kojit, protože dítě nepřibírá, ale nevysvětlí jí, jak správně připravovat UM. Může s tímto souviset i ta zácpa miminka? Děkuji za odpověď.
  sokol   | 06.08.2015 02:36:27 | Reakcí: 4, poslední: 24.08.2015 08:57:13
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Zácpa u kojence
   Pokud má maminka málo mléka, lze miminko dokrmovat, ale kojení se doporučuje zachovat. Ne však míchat mateřské mléko s umělým - nakojit a podle potřeby dokrmit umělým lékem - nemíchat!! Pokud Hipp dítě nesnáší - zácpa, bolesti bříška, ublinkávání ...doporučuje se přechod na jinou značku - Snad bude v Anglii k dostání Nutrilon - výrobce Nutricia, nebo mléko od firmy Nestlé.
   Zácpě se dá předejít podáváním lactobacilů - u nás Biogaia, nebo jakékoliv jiné značky.
   Také se doporučuje podávání tekutiny - kojenecký fenyklový čaj, nebo převařená voda. Umělé mléko má větší bílkovinnou nálož, proto je třeba více tekutiny - i proto může mít dítě tuhou stolici.
   Neorientuji se, jak je to s kojeneckou vodou v UK, závisí to od obsahu dusičnanů
   - v ČR je norma do 150 mikrogramů/litr, tomu neodpovídá voda z vodovodu, takže je nutná balená kojenecká voda. Jednou jsem měla dotaz z Jihoafrické republiky a tam se zjistilo, že voda z vodovodu nepřesahuje limit. Informace o tom by snad podala vodárna?
   Láhve a dudlíky a kloboučky je vhodné 1x denně vyvařovat do 6 měsíců a skladovat v nádobě k tomu určené.
   S pozdravem dr.Vomelová
   Baby on line   | 10.08.2015 07:37:36
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Zácpa u kojence
    Dobrý den paní doktorko,

    mockrát děkuji za odpověď, určitě vše vyzkoušíme. Tady bohužel nedokáží moc poradit, takže jste nám opravdu hodně pomohla.

    Krásný den

    L.Š.   

    sokol   | 10.08.2015 13:27:49
    Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Zácpa u kojence
    Dobrý večer paní doktorko,

    ještě jsem se chtěla zeptat, jak často by mělo mít takto krmené dítě stolici (kojení + umělé mléko)?

    Mockrát děkuji za Vaši odpověď

    L.Š.
    sokol   | 10.08.2015 20:18:48
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Zácpa u kojence
     Plně kojené děti mají stolici několikrát denně - jen třeba lehké uprcnutí do pleny, pokud se přidá příkrm, může být charakter stolice stejný, ale může se stát, že je stolice jen 1 x denně nebo obden. Stává se také, že stolice není několik dní (3 - 6), pokud je dítě klidné, pleny jsou pomočeny a větry odchází, nic se neděje, jen je třeba dítě posledovat, je vhodné přidat tekutinu - fenyklový čaj, vodu. Umělé mléko má větší bílkovinnou nálož a trávení může být pomalejší.
     MUDr. Ludmila Vomelová
     Baby on line   | 24.08.2015 08:57:13
     Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×