Inzerce
Inzerce

Učení na nočník

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak dítě ze začátku naučit na nočník. Malý má 15 měsíců a učíme ho teprve 2 týdny. Buď ale nechce sedět na nočníku a bečí anebo se vůbec nevyčůrá. Jak často ho máme nechat sedět a jak ze začátku na něj, aby to pochopil? Mám dceru, která má 8 let a učila jsem ji tenkrát už v roce. Zvládla to během měsíce, holky jsou asi šikovnější. Má druhá otázka je, zda je v pořádku, že si malý nechce vůbec hrát. Je totiž moc hyperaktivní a nic ho dlouho nebo vůbec nebaví. Mluvím na něj, povídám mu nebo ukazuji nějakou hrací činnost, on se ale ani nepodívá. Nevěnuje tomu pozornost. Nebo se koukne a jde pryč. Nevím, co s tím. Hra na schovku nebo houpání  - to by zase dělal pořád. Jinak pořád lítá a nevím, co by dělal dřív.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

S vysazováním na nočník musíte trpělivě a pomalu. Pokud jste začali až v 15 měsících, je to dost pozdě. Trpělivě vysvětlujte, ukazujte a chvalte dítě. To, že na něm nechce sedět, je u něj asi spojeno s jeho hyperaktivitou. Může to souviset s jeho povahou a také s věkovým obdobím. Doporučuji vitamin skup. B na podporu vyzrávání mozkových funkcí - B komllex 1x1 dražé, nebo pyridoxin 1x1/ tbl. Pokud se hyperaktivita nezklidní, konzultujte s pediatrem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Učení na nočník - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×