Problémy s penisem - syn si tahá za penis
Dobrý den, paní doktorko, mám jeden dotaz. Mám dvouletého syna. Už přes týden se tahá za penis. Nemá ho zduřelý, ani jiný příznak podráždění není znatelný. Vyšetření moči bylo v pořádku. Jeden den měl syn žlutavý výtok, ale pak už nic. Naše paní doktorka malého prohlédla a řekla, že je vše ok, že to byl zřejmě jen mázek z mazové žlázy. Dítko se ale za přirození tahá pořád. Když ho upozorním, ať to nedělá, tvrdí, že ho to bolí. Zřejmě si vymýšlí, ale na druhou stranu bych nerada něco zanedbala. Je nějaká možnost, jak zjistit, jestli skutečně netrpí nějakou kvasinkovou či jinou infekcí.
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
Kvasinková i jiná infekce by se projevila zarudnutím a otokem penisu. Pokud je vyšetření moči negativní, nemusí to znamenat nějaký zánět.
Chlapečci si často hrají s penisem - dětská onanie - a pocit nedovedou specifikovat, proto udávají bolest. Ale pokud by se jednalo o skutečnou bolest, tak by plakal a s penisem by si nehrál. Penis zkontrolujte, pokud je vše v pořádku, vydržte, stav se zklidní.
Předchozí článek:
Fimóza
Následující článek:
Pohlavní orgán u holčiček
Poradna
Dobrý den,
měla bych dotaz, jsem v 9 týdnu těhotenství, mám dvě dělohy, dva čípky a přepážku, není mi stále dobře od žaludku (celý den od rána do večera) což je asi normální, dělám v obchodě s obleky 12hodinové směny i třeba tři po sobě. Chtěla jsem se poradit a zeptat, jestli v mém případě je doporučené mít v evidenci rizikové těhotenství. Když jsem pročítala případy stejné jako já, bylo jim to hned od začátku gynekologem doporučeno. Moje paní doktorka, když jsem se na toto ptala, mi řekla, že to není potřeba. Raději se na to ptám, je mi 35 let, první těhotenství, tak bych nerada něco zanedbala.
Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den,
musíte se domluvit s Vaší gynekoložkou, v rámci internetové poradny nelze takto těhotenství nikterak kategorizovat.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
22 %
26 hlasů
2 %
2 hlasy
14 %
16 hlasů
46 %
53 hlasů
16 %
19 hlasů
Celkem hlasovalo 116 unikátních návštěvníků