Inzerce
Inzerce
Inzerce

Léčba nočního pomočování

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala na váš názor. Mám dceru - v červenci jí byly 4 roky. Trápí mě její noční počůrávání. Přes den je od 20 měsíců bez pleny a téměř bez nehody. Za to v noci ještě nikdy neměla suchou plenu. Moč i sono ledvin a moč.měchýře jsou v pořádku. Jak jí odnaučit čůrat? Jde to vůbec nebo k tomu musí dozrát? Před měsícem jsem jí přestala na noc dávat plenu a každé 3 hodiny jí budím na čůrání. Má to nějaký efekt nebo jen zbytečně vstávám? Od 17 hodin téměř nepije, než jde spát, tak se vyčůrá. Přes den čůrá pravidelně, přiměřeně k jejímu pití.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dodržujete tzv. enuretický režim, pokud i tento selže, lze nasadit  léčbu, která téměř v 99 % zabírá. Léčba se nasazuje po nefrologickém vyšetření a pod dohledem lékaře nefrologa. Ale mátě ještě šanci, enuretickým režimem lze dosáhnout úspěchu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Léčba nočního pomočování - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×