Inzerce
Inzerce
Inzerce

Červené přirození holčičky

Dobrý den, mám 2letou dcerku, která už skoro půl roku chodí bez plínek. Používáme je pouze na noc. V poslední době si ale stěžuje na bolest v přirození. Nenechá se pořádně umýt a utřít. Ani namazat se nenechá, i když má přirození úplně zarudlé. Používáme mast Bepanthen nebo měsíčkovou mast, potom je druhý den klid, ale takhle to řešíme několikrát týdně. Mám obavy, aby se nejednalo o něco závažnějšího než jen o opruzeniny. Můžete mi, prosím, poradit, jak v takovém případě ošetřovat a co používat, abych dcerku moc netrápila? Hygienu se snažíme dodržovat - utírat po každém čůrání a umývat každý den. Už ani nepoužívám žádná dětská mýdla a pěny, aby jí to náhodou nedráždilo.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je důležité sledovat, co dítě pije. Pokud pije koncentrované a sladké čaje a ovocné šťávy, může být moč velice dráždivá a způsobovat zarudnutí přirození. Doporučuji podávat jenom vodu a nebo vše ředit 1:1 vodou. Pokud bude problém přetrvávat, může to být citlivostí sliznice, doporučuji sedací koupele ve slabém hypermanganu a denní použití Bepanthenu masti, či jiných krémů proti opruzeninám.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Červené přirození holčičky - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×