Inzerce
Inzerce
Inzerce

Fimóza

Dobrý den, mám ročního chlapečka, jeho pediatrička již odmalička při každé kontrole konstatovala, že má fimózu. Nyní řekla, že pokud se do 18 měsíců stav nezmění, pošle nás na urologii. Znamená to, že bude muset podstoupit nějaký zákrok? Pokud ano, je zákrok ambulantní nebo za hospitalizace? Četla jsem, že se předkožka vyvíjí cca do 3 let, že se s ní nemá nic dělat, nepřetahovat apod., tak proč to doporučení na urologii? Není to předčasné? Nepozoruji žádné potíže, bez zánětů, při močení se pindík trochu nafoukne, ale proud je normální. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Předkožka chlapců může být do 3 let zúžená. Pokud se sama neuvolní, doporučuje se urologická konzultace. Pokud v 18 měsících nelze přetáhnout a neprojevují se problémy spojené se zánětem, doporučuji počkat. I ve vyšším věku dítěte se většina zúžení podaří vyřešit konzervativně, tedy bez chirurgického zákroku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Fimóza - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×