Inzerce
Inzerce
Inzerce

Co dělat, je-li dítě nadměrně vzteklé?

Můj 20měsíční syn se stále vzteká. Kvůli každé i té nejmenší hlouposti se vztekne takovým způsobem, že lehne na zem, začne kopat mlátit ručičkama a někdy i hlavou o zem či zeď. Někdy úplně zfialoví a přestane dýchat. Většinou jsou to záchvaty opravdu kvůli hlouposti a někdy i bezdůvodně. Stačí, aby se mu cokoli znelíbilo a už leží na zemi a řve. Je schopný takto řvát i hodinu v kuse, toto provádí skoro celý den až na pár světlých chvilek. Mám z něj trochu pocit, že sám neví co chce, něco chce a ani neví co a je nespokojený. Také méně jí, protože jak pořád řve není schopný jíst, poté má hlad a zase kvůli tomu řve, je to začarovaný kruh. Mohla by jste mi prosím poradit jak v těchto vyhrocených situacích postupovat? Zkoušela jsem: posprchovat studenou sprchou, nechat ležet bez povšimnutí, dát do pokojíku, do postýlky, vyhovět mu, pevně semknout, mluvit uklidňujícím hlasem, řvát naštvaným hlasem :) A vůbec nic nepomáhá. Je vůbec rada jak s ním přežít den?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je to období dětského negativismu a souvisí s vývojem mozkových funkcí. Terapie pevným objetím bývá dost účinná, přidejte vitamín skupiny B - podppruje vyzrávání mozku, např. B komplex 1x1 dražé. Pokud bude vše bez efektu, doporučuje se neurologické vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vzteklé dítě - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×