Inzerce
Inzerce
Inzerce

Strach z cizích lidí

Dobrý den, mám takový možná zvláštní dotaz. Mám 2letého synka, je se mnou 24 hodin denně. S tátou se vidí ráno a večer a přes víkend. Nemáme skoro žádnou rodinu, takže je fakt, že je na mně strašně závislý. Snažím se s ním chodit co nejvíce mezi děti, aby byl v kolektivu, na pískoviště, cvičit. Máme s mužem pocit, že má strach z cizích lidí, dětí. Když k nám někdo přijde, tak za každým začne říkat "bus, bus, bus nebo vlak" a trvá nějakou dobu, než se osmělí. Teď mi to začal dělat i na cvičení. Jen co přijdeme dovnitř, tak začne brečet a "bus, bus..." a nic s ním nepohne. Mám pocit, jako kdyby se tím slovem bránil a chtěl někam utéct. Chci se zeptat, jestli vyhledat nějakou odbornou pomoc, nebo ještě počkat, nebo co mám dělat? Jsem z toho jeho chování už dost utrápená. Moc děkuji.

Odpověď

V období věku mezi 2. - 3. rokem se projevuje tzv. dětský negativismus. Děti něco chtějí, potom to odmítnou, jsou silně vázány na rodiče, nechtějí k cizím dospělým i dětem, špatně se adaptují v kolektivu. Mohou mít obranné mechanismy, jako Váš syn, pokud ale toto bude trvat i po 3. roce věku, doporučuji psychologické vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Strach z cizích lidí - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×