Inzerce
Inzerce
Inzerce

Separace dítěte od matky v nemocnici

Dobrý den, velice by mě zajímal váš názor na separaci dítěte od matky v nemocnici a jeho možné důsledky. Když prostě nemocnice neumožňuje, aby matka, popřípadě jiný příbuzný, které dítě důvěrně zná, byl hospitalizovan s dítětem. Nebo různá vyšetření, ať se už jedná o odběry krve v porodnici nebo vyšetření kyčlí, kdy novorozence mamince prostě vezmou a odnesou ho na vyšetření a pak ho mamince vrátí zpátky, popřípadě separace nedonošenců, kdy nedonošenec musí ze zdravotních důvodů někdy i několik týdnů, nebo měsíců trávit v inkubátoru a maminka si ho nesmí ani pohladit. Je to opravdu nezbytně nutné?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Někdy je separace dítěte nutná i vhodná, mnohdy neklidné děti v přítomnosti rodičů, pokud jsou samotné, hospitalizaci a zákroky snášejí mnohem lépe, přesvědčila jsem se o tom mnohdy i u obligátních krevních odběrů v ordinaci. Každé dítě odloučení od rodičů snáší jinak. Některé velmi dobře, jiné špatně, může to u nich vyvolat pocit osamění a ztráty rodičů. Proto v  poslední době všechny nemocnice, pokud jim to prostoty a kapacita míst dovoluje, hospitalizují s dětmi matky nebo někoho blízkého. Co se týče nedonošenců, je to nemožné z provozních důvodů, aby na specializovaném oddělení celých 24 hodin pobývala matka. Rodičům je umožněn pobyt v době k tomu vyhrazené - myslím, že není oddělení, kde by to nebylo možné, pokud matky kojí, tak docházejí ke kojení.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Separace dítěte od matky v nemocnici - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×