banner

Můj syn má 10 týdnů a je to spokojené miminko. Problém nastane, když se ho pokouším otočit na bříško. Začne opravdu hodně plakat a nevydrží déle než pár sekund. Mám obavu o jeho vývoj, vím, že poloha na bříšku je důležitá pro zádové svalstvo. Může to být známka nějakého onemocnění? Co mohu udělat? Pomohlo by podložení hrudníčku? Jak dlouho by měl na bříšku denně být?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dítě kvalitně pase koníčky ve 3 měsících, ve 4 měsících se dítě opírá na bříšku o dlaně. Mezi 5. a 6. měsícem se začne překulovat. V 10 týdnech dítě vydrží v poloze na bříšku jen několik minut. Zkoušejte dítě více na bříško polohovat. Podkládání hrudníku je zbytečné. Přikládáme odkaz na dovednosti dítěte v prvních 3 měsících vývoje: https://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/co-by-melo-miminko-umet/0-3-mesic-i-trimenon a jak můžete dítě stimulovat cvičením: https://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/cviceni-a-stimulace-v-prvnim-roce/6-tyden-3-mesicPokud byste i nadále nezaznamenávala posun ve vývoji dítěte, je vhodné vše konzultovat s jeho lékařem.

Sdílejte stránku

Předchozí článek:

Pláč při koupání

Poradna

Dobrý den,

17. 3. jsem sekcí porodila. Očisty probíhaly tak 4 týdny. 3. 5., po šestinedělí, jsem měla pohlavní styk bez ejakulace, kdy ale partner zavedl penis po orálním styku s ejakulací. Jiný pohlavní styk od porodu nebyl. 8. 5. jsem slabě asi 3 dny krvácela. Pokud by to byla menstruace, měla další přijít 5. 6., ale nepřišla. Podbřišek mě sice bolí, ráno jsem taková slabá, pobolívá mě hlava, ale nic. Plně kojím. S prvním dítětem jsem menstruaci taky dostala hned po šestinedělí za plného kojení. Po porodu mi chybělo železo, to teď začnu doplňovat. 1. 6. jsem byla na kontrole u gynekologa a na ultrazvuku mi sdělil, že děloha vypadá hezky zhojená. Mám trochu zpěněný výtok při odběru cytologie a měla jsem nasadit Gynimun. Těhotenství asi není reálné, že? Myslím, že by lékař viděl minimálně gestační váček? Test si dělat nechci, je to pro mě hrozně stresující. Proto jsem i byla u lékaře. Stále ale čekám, že menstruace přijde a nic.

Dobrý den, 

v rámci internetové poradny Vám těhotenství vyloučit či potvrdit opravdu nelze. Pravděpodobně z tohoto styku, co jste popsala, je šance otěhotnění nižší, ale není to nemožné. Doporučuji si udělat domácí těhotenský test z moči, pokud s tím máte problém, tak kontrolu u Vašeho gynekologa.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

20 %
31 hlasů

4 %
6 hlasů

15 %
23 hlasů

43 %
66 hlasů

17 %
26 hlasů

Celkem hlasovalo 152 unikátních návštěvníků

Diskuze 0