Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pláč při otočení na bříško

Můj syn má 10 týdnů a je to spokojené miminko. Problém nastane, když se ho pokouším otočit na bříško. Začne opravdu hodně plakat a nevydrží déle než pár sekund. Mám obavu o jeho vývoj, vím, že poloha na bříšku je důležitá pro zádové svalstvo. Může to být známka nějakého onemocnění? Co mohu udělat? Pomohlo by podložení hrudníčku? Jak dlouho by měl na bříšku denně být?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Dítě kvalitně pase koníčky ve 3 měsících, ve 4 měsících se dítě opírá na bříšku o dlaně. Mezi 5. a 6. měsícem se začne překulovat. V 10 týdnech dítě vydrží v poloze na bříšku jen několik minut. Zkoušejte dítě více na bříško polohovat. Podkládání hrudníku je zbytečné. Přikládáme odkaz na dovednosti dítěte v prvních 3 měsících vývoje: https://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/co-by-melo-miminko-umet/0-3-mesic-i-trimenon a jak můžete dítě stimulovat cvičením: https://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/cviceni-a-stimulace-v-prvnim-roce/6-tyden-3-mesicPokud byste i nadále nezaznamenávala posun ve vývoji dítěte, je vhodné vše konzultovat s jeho lékařem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Pláč při otočení na bříško - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×