Opožděný vývoj pohybu, předčasné posazování
Dobrý den, máme 8měsíční holčičku a vůbec se nám nechce přetáčet na bříško. Na zemi leží pouze na zádech a zvedá hlavičku nad podložku tak dlouho, dokud ji někdo nedá do sedu, pak je spokojená. V sedu vydrží, ale sama nesedá. Cvičíme s ní pořád přetáčení, ale vůbec se jí to nelíbí a od 6. měs. to nechce dělat. Strašně u toho brečí. Nevím, jak to s ní mám cvičit, aby se to naučila a nebála se přetáčet. Motivujeme na hračky, ale nic nezabírá.
Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:
Pokud se dítě v 8měsících samo nekutálí a neleze, je nutné vyšetření rehabilitačním lékařem s následným doporučením cvičení na rehabilitaci. Zásadně dítě neposazujte, je to špatně, viz: https://www.babyonline.cz/vyvoj-ditete/predcasne-posazovani.
Předchozí článek:

Hypotonie
Následující článek:

Nedorostlá jadýrka v kyčlích - léčba
Poradna
Dobrý deň syn sa narodil s mierami 3400g a 47 cm, obvod hlavy 35cm.Teraz ma 6tyzdnov a 4730g a 60cm,obvod hlavy 39cm Nie je tých 39cm v 6 týždňoch veľa?
Dobrý den,
obvod hlavy je na horním limitu, doporučuji sledovat, pokud bude hlavička větší, konzultujte u pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků